Будівлі падали, бетон не витримував, а наші люди продовжували тримати оборону, — Горбенко про бої в Бахмуті

Микола Ситник 11:15, 16 Серпня 2023

Сили оборони під час міських боїв у Бахмуті та на його околицях вдавалися до маневрів, які дозволяли утримати місто та зберегти особовий склад. Саме простий український солдат здобуває перемогу в бою. У місті-фортеці чимало підрозділів були відірвані від основних сил, але продовжували боротьбу. 

Про це командир 125-тої окремої бригади територіальної оборони Збройних сил України (125 ОБр ТрО), генерал-лейтенант Артур Горбенко розповів «Military Media Center».

Він зазначив, що ЗСУ стримували російських окупантів усіма наявними засобами.

«Специфіка міських боїв у Бахмуті та його передмісті полягала в тому, що чимало підрозділів вели бій у певному відриві від основних сил. Ускладненими були поповнення засобами, взаємодія та управління. Будівлі падали, бетон не витримував, а наші люди продовжували тримати оборону. Ворог не шкодував своїх людей і постійно кидав їх у безрозсудні атаки, але ці «м’ясні штурми» завжди натикалися на стійку оборону наших хлопців. У тих тяжких боях за Бахмут розхід боєприпасів, набоїв, гранат, мін і всього іншого, був величезним для стримування російської навали», — наголосив Артур Горбенко.

Генерал-лейтенант додав, що навіть у тих нелюдських умовах командири розуміли, що за будь-яких обставин необхідно зберегти свій особовий склад. Він підкреслив, що саме завжди простий український солдат здобуває перемогу в бою.

«Там, де неможливо було щось втримати без значних втрат, ми вдавалися до маневрів, заходили з флангів і ніколи не намагалися штурмувати в лоб, а вичікували відповідну підтримку і завжди старалися зберегти своїх солдат. Бо ж ми можемо щось планувати, ухвалювати певні рішення, але перемогу в бою завжди здобуває простий український солдат. І саме цього солдата ми маємо берегти.

росіяни ніколи не залишать нас у спокої. Наша демократія, свобода, незалежність викликають у них звірячу ненависть. Тому кожен з нас, від солдата і до генерала знає, що ми воюємо за своє, за свої родини, дітей та їх майбутнє. І в цьому наша сила!» — підсумував Артур Горбенко.

Читайте також: ЗСУ просунулися на 200 метрів на південному фланзі Бахмута

Нагадаємо, росіяни намагаються відбити втрачені позиції біля Кліщіївки.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: АрміяInform

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Окупанти масово встановлюють антидронові сітки в Бахмуті: що відомо

Валентина Твердохліб 12:00, 27 Березня 2025
сітки
Окупанти встановлюють антидронові сітки в Бахмуті / фото росджерела

Росіяни, які перебувають у Бахмуті, захищаються від українських дронів. Щоб убезпечити свою техніку і солдатів, вони зводять цілі тунелі з антидронових сіток. У такий спосіб вони можуть вільно пересуватися Бахмутом.

На своїх пропагандистських каналах росіяни показали, як зводять тунелі з антидронових сіток.

Антидронові сітки в Бахмуті

Російські окупанти, які наразі знаходяться в Бахмуті, неодноразово скаржились на важкі умови. Передусім вони незадоволені атаками ЗСУ — українські дрони атакують росіян, тому вони бідкаються на те, що не мають спокою.

Щоб захистити себе від дронів, росіяни почали активно зводити тунелі з сіток. Як кажуть самі окупанти, наразі район міста Бахмут є “найзахищенішою ділянкою”. Тут, нібито, вони вже звели кілька десятків кілометрів таких антидронових тунелів.

Дороги, які окупанти використовують у військових цілях / фото росджерела

Окупанти натягують антидронові сітки над дорогами, якими перевозять військових і техніку. За добу одна група військових, за словами окупантів, встановлює 2-3 прогони сіток, а якщо дозволяють умови — 5 прогонів. Примітно, що окупанти працюють і під час несприятливих погодних умов. У разі морозів вони підривають мерзлий ґрунт, щоб встановлювати палі.

Окупанти облаштовують андронові тунелі / фото росджерела
Окупанти підривають мерзлий ґрунт / фото росджерела
Процес зведення тунелів особливо контролюється / фото росджерела

Нагадаємо, що останнім часом встановлення антидронових сіток є поширеною практикою росіян. Раніше такі тунелі були помічені в Бахмуті в районі заводу “Синіат” і меблевої фабрики, а також на дорозі між Бахмутом і Часів Яром.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

40 тисяч гривень для ВПО і жителів Сумщини: хто може отримати та які умови

Валентина Твердохліб 11:00, 27 Березня 2025
податків
Грошова допомога на бізнес / ілюстративне фото Pexels

Товариство Червоного Хреста запускає нову програму в Сумській області. Вона передбачає надання грошової допомоги для запуску або відновлення власної справи. Отримати можна 40 тисяч гривень для того, щоб відкрити бізнес.

Про це повідомляє Сумська обласна організація Товариства Червоного Хреста.

Бізнес у Сумській області, грошова допомога

Український Червоний Хрест за підтримки Шведського Червоного Хреста впроваджує Програму підтримки життєдіяльності домогосподарств, що постраждали від наслідків війни. Вона передбачає надання грошової допомоги для запуску чи відновлення власної справи, яка може бути джерелом доходу.

Програма буде реалізована у Кролевецькій громаді Сумської області.

Розмір допомоги на одну родину, яка планує відновити чи запустити бізнес, складає 40 тисяч гривень.

Критерії для відбору

Основним отримувачем допомоги має бути працездатний член родини віком від 18 до 65 років. У програмі можуть взяти участь сім’ї, в яких хоча б один із членів відповідає наступним критеріям:

  • родини, під опікою яких є люди старші 65 років, непрацездатні люди з інвалідністю першої та другої групи​, неповнолітні сироти;
  • родини, в яких виховують двох чи більше дітей;
  • працездатні пенсіонери або працездатні люди з інвалідністю;
  • офіційно безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості;
  • переселенці, які набули права власності на майно на території старостату, або які проживають у старостаті протягом останніх шести місяців;
  • батьки одинаки;
  • демобілізовані після 24 лютого 2022 року;
  • родини з низьким рівнем доходу.

Пріоритет матимуть родини з найбільшою кількістю наявних вразливостей. Вони мають бути підтверджені документами.

Як подати заявку

Червоний Хрест проводитиме збір анкет у:

  • місті Кролевець;
  • Обтівському старостинському окрузі;
  • Реутинському старостинському окрузі;
  • Грузчанському старостинському окрузі.

Також можливе розширення на найближчі старостати.

Подати анкету також можна онлайн за посиланням.

Подача анкет на участь у програмі триватиме до 5 квітня. Подача планів та пакетів документів — до 5 травня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

сітки

Окупанти масово встановлюють антидронові сітки в Бахмуті: що відомо

Росіяни, які перебувають у Бахмуті, захищаються від українських дронів. Щоб убезпечити свою техніку і солдатів, вони зводять цілі тунелі з антидронових сіток. У такий спосіб […]

юнісеф

40 тисяч гривень для ВПО і жителів Сумщини: хто може отримати та які умови

Товариство Червоного Хреста запускає нову програму в Сумській області. Вона передбачає надання грошової допомоги для запуску або відновлення власної справи. Отримати можна 40 тисяч гривень […]

Амбулаторія в Дніпрі закривається: куди звертатись бахмутянам

Бахмутська амбулаторія в Дніпрі не буде працювати з квітня, через недостатню кількість укладених декларацій її реорганізують. Відтак медики звідси перейдуть працювати до Бахмутської багатопрофільної лікарні […]

покровська

ЗСУ відкинули окупантів біля Покровська: що відомо

ЗСУ мають успіхи біля Покровська. Бійцям Сил оборони вдалось відкинути ворога в селищі Котлине. При цьому деякі успіхи мають і росіяни. Про актуальну ситуацію на […]

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро