КАБи та камікадзе-атаки на багі: боєць розповів, як атакує рф біля Бахмута

Микола Ситник 10:40, 19 Березня 2024
Воїн Сил оборони
Боєць ЗСУ тримає позицію / фото 53-тя ОМБр

На Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ. Окупанти активно застосовують керовані авіаційні бомби (КАБ), якими знищують українські міста. Водночас загарбник продовжують кидати в бій хвилі піхоти.

Про це командир екіпажу БПЛА “Кара Небесна” 4-ї бригади оперативного призначення НГУ “Рубіж” Андрій Отченаш розповів у етері телеканалу Еспресо.

Бої в районі Бахмута

Андрій Отченаш зауважив, що окупанти атакують околиці Бахмута, застосовуючи авіацію, яка вщент знищує населені пункти. Водночас, за його словами, ситуацію під Бахмутом вдається стабілізувати.

Наразі ми працюємо на Бахмутському фронті та північніше. Оперативна ситуація стабілізовується. У порівнянні з Авдіївкою ситуація дійсно трішечки покращилась. Водночас ворог активно застосовує КАБи. Найгірше те, що рф почала застосовувати надзвичайно потужні бомби — ФАБ-1500. Ворог застосовує такі бомби по Часовому Яру. Це черговий доказ того, що росіяни не бажають захоплювати місто, а хочуть його повністю знищити,

Андрій Отченаш // розповів про тактику рф на фронті

Військовий додав, що окупанти також активно застосовують ФАБи для знищення позицій українських захисників. Під час штурмів загарбники все частіше застосовують багі.

“Росіянам не цікаво захоплювати території. У них стоїть задача на знищення України в цілому. Ворог активно почав застосовувати ФАБи і для знищення українських позицій. Це в них виходить не найкраще, бо вони бояться підлітати дуже близько до наших позицій. Також вони використовують багі, щоб швидко заїхати на позиції. Для операторів FPV-дронів це схоже на камікадзе-атаки. Ми не даємо їм можливості ні закріпитися, ні просуватися”, — підсумував Андрій Отченаш.

Примітка. Багі — це невеликий легкий автомобіль високої прохідності з відкритими колесами, для їзди по бездоріжжю. Такі авто для виконання бойових задвнь застосовують і ЗСУ, і російські окупанти.

Багі
Багі для військових / фото з відкритих джерел

Нагадаємо, нещодавно ЗСУ відкинули від Богданівки російську армію та намагаються закріпитися на позиціях. Поблизу Іванівського Сили оборони також повернули кілька позицій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО можуть долучитися до обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ

Валентина Твердохліб 12:30, 31 Березня 2025
обговорення
Зруйноване житло в окупованому Бахмуті / фото росджерела

У середу, 2 квітня, відбудеться обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ. Воно проходитиме онлайн у прямому ефірі.

Про це повідомляє Асоціація молодих ВПО України.

Обговорення законопроєкту №11161: як долучитися

У середу, 2 квітня, відбудеться прямий ефір щодо законопроєкту №11161 та механізмів компенсації житла для ВПО. Законопроєкт, який передбачає механізм компенсації за житло на тимчасово окупованих територіях, був підтриманий Верховною Радою 19 грудня 2024 року. Та закон так і не запрацював, оскільки вже три місяці очікує на підпис президента. Активісти навіть створили петицію із закликом підписати закон, яка зібрала понад 25 тисяч підписів.

Під час прямого ефіру відбудеться обговорення поточної ситуації з ухваленим законопроєктом та будуть надані відповіді на запитання людей.

Учасники ефіру зможуть:

  • поставити питання авторам законопроєкту;
  • дізнатися актуальну інформацію про статус законопроєкту;
  • обговорити важливість компенсаційного механізму.

Спікерами обговорення будуть народний депутат України Артур Герасимов і бахмутський активіст, ініціатор закону Аркадій Петросян.

Ефір відбудеться 2 квітня о 16:00. Долучитися до нього можна:

Також ви можете залишити свої запитання для обговорення за посиланням.

Нагадаємо, що раніше редакція “Бахмут IN.UA” зібрала в бахмутян запитання щодо закону №11161. Серед питань, які турбують найбільше — подання заяви, отримання компенсації за квартиру на кілька власників, коефіцієнт вартості житла для Донецької області тощо. Відповіді на найактульніші питання шукайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

14 300 гривень від Карітасу: хто і як може отримати

Валентина Твердохліб 11:40, 31 Березня 2025
карітас
Проєкт REMARKET / фото “Карітас Україна”

Благодійна організація “Карітас” реалізує програму REMARKET для підтримки бізнесу. В межах проєкту бізнеси можуть працевлаштувати ВПО та отримати за це 14 340 гривень доплати протягом трьох місяців.

Про це повідомляє “Карітас Коломия”.

Підтримка бізнесу від Карітас

Благодійна організація “Карітас” реалізує проєкт REMARKET. Його головна мета — підтримати бізнеси і надати роботу ВПО.

Проєктом передбачено до 2027 року покращити бізнес-операції, стійкість та можливості генерувати доходи підприємств, власниками яких є ВПО і члени громад, які приймають ВПО. Також планується підвищити доходи щонайменше тисячі ВПО, забезпечивши їх сталу зайнятість.

Проєкт REMARKET працюватиме до 31 липня 2027 року. Роботодавці, які працевлаштовують ВПО, можуть отримати 14 340 гривень на місяць за кожного працівника з вразливих категорій. Виплати триватимуть протягом трьох місяців.

Проєкт REMARKET: умови участі

Проєкт REMARKET працює у

  • Львові;
  • Одесі;
  • Дніпропетровській області: Дніпровська громада плюс релоковані громади (Бахмутський район, місто Рубіжне, Маріупольський район, Мелітопольський район), Підгородненська, Новомосковська, Сурсько-Литовська громади;
  • Хмельницькій області;
  • Коломиї Івано-Франківської області.

Учасниками проєкту можуть стати:

  • ВПО;
  • місцеві жителі, які прямо чи опосередковано постраждали від війни;
  • репатріанти (ред. ті, що повернулись на Батьківщину);
  • ветерани.

Категорії вразливості:

  • родини, яку очолює одна людина;
  • родини у складі яких є люди з інвалідністю або важкими чи хронічними захворюваннями;
  • молодь без досвіду роботи;
  • люди віком від 50 років;
  • люди з низьким рівнем доходу;
  • багатодітні родини;
  • родини з вагітною жінкою або матір’ю дитини до трьох років.

Як взяти участь у проєкті

Якщо ви роботодавець, заповнюйте анкету за посиланням.

Контактна інформація для запитань за телефонами: +380 (67) 342 9499, +380 (67) 153 7758.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО можуть долучитися до обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ

У середу, 2 квітня, відбудеться обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ. Воно проходитиме онлайн у прямому ефірі. Про це повідомляє Асоціація молодих […]

карітас

14 300 гривень від Карітасу: хто і як може отримати

Благодійна організація “Карітас” реалізує програму REMARKET для підтримки бізнесу. В межах проєкту бізнеси можуть працевлаштувати ВПО та отримати за це 14 340 гривень доплати протягом […]

часів яру

Росіяни показали дитину, яку, ймовірно, вивезли з Часів Яру

Російські пропагандистські джерела опублікували ролик зі свідченнями жінки, яка, нібито, переховувала дитину в місті Часів Яр. “Евакуйована” жінка стверджує, що добровільно тримала дитину в небезпеці, щоб виїхати […]

просування

На Донеччині російські війська просунулись одразу на двох напрямках: карта

Російська армія має просування на Новопавлівському і Торецькому напрямку фронту. Окупанти пройшли вперед у селищі Розлив і біля села Пантелеймонівка. Про ситуацію на фронті розповідає […]

Як пройти фізичну ідентифікацію для отримання пенсій: деталі

Нещодавно в Україні ухвалили зміни, які спростили процедуру отримання пенсій для деяких категорій громадян та громадянок, зокрема, тих, хто має статус ВПО чи проживає на […]

12:00, 30.03.2025 Скопіч Дмитро