Їх називають “Білими Янголами”, бо цей поліцейський спецпідрозділ рятує людей від війни. Павло Дяченко — один із них, він евакуював донеччан із найгарячіших місць, зокрема й з Бахмута.
Наш відеооператор Роман Потапенко поспілкувався з героєм.
“Білі Янголи”
Павло Дяченко — відомий поліцейський з “Білих Янголів”, він допоміг евакуюватися десяткам родин з дітьми. Спершу Павло фіксував все те, що відбувалося в Бахмуті з приходом росіян, аби показати світу, що відбувається. Тоді він й побачив парамедиків, які вивозили людей під обстрілами. До них чоловік приєднався згодом, так команда з 4-5 людей працювала на евакуації.
“Білими янголами” спецпідрозділ називали люди, Павло пояснює, що вони приїздили на машинах швидкої, звідси й назва. Більше про роботу “Янголів” дивіться у відеосюжеті:
Наразі місто Покровськ знаходиться майже на лінії фронту, що дозволяє ворогу вести майже постійні обстріли інфраструктурних об’єктів. Проте, до війни Покровськ був популярною туристичною локацією, яку часто називали “західними воротами Донбасу”.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає про місця у Покровську, які любили відвідувати містяни та гості міста.
Цікаві місця у Покровську
До повномасштабного вторгнення Покровськ був затишним містом, яке мало власні “магніти” для містян та гостей. Тут можна було знайти й сучасні парки, й музеї давнини, й розважальні комплекси. А ще це місто стало важливим пунктом для тих, хто захоплюється творчістю Миколи Леонтовича, адже саме на Донеччині був написаний легендарний “Щедрик”.
Парк “Ювілейний”
Однією з ключових локацій для відпочинку в місті Покровськ вважався центральний парк “Ювілейний”, в якому кілька років тому завершили масштабну реконструкцію. До повномасштабної війни — це був справжній європейський комплекс, де містяни могли займатися різноманітними активностями.
Наприклад, гуляти біля невеликого ставка, який покровчани називають “нулівка”, тут протягнулися дві алеї. Іншим місцем, яке захоплювало дух містян, вважалося спортивне містечко в парку. В ньому розмістили велику кількість безплатних тренажерів та два багатофункціональних сучасних поля зі штучним покриттям, де грали мініфутбол, баскетбол та навіть займалися тенісом.
ТЦ “Бульвар”
Ще одним місцем, де любили відпочивати мешканці Покровська, вважався торговий центр “Бульвар”. Це був сучасний розважальний комплекс для всієї сім’ї, де зручно розмістилися магазини, ресторани, величезний супермаркет та повноцінний кінотеатр.
Жителі Покровська згадували, що вони часто забували в цьому місці про те, що знаходяться у невеличкому Покровську. Натомість складалося враження, що вони гуляють по розважальному центрі у Києві чи Дніпрі.
Покровський історичний музей
Покровськ має давню історію, яку об’єднали в одному культурному закладі — Покровському історичному музеї. Саме тут зберігалися понад 15 тисяч музейних предметів, кожен з них має свою історичну та краєзнавчу цінність.
Окремо варто зазначити те, що у музеї чільне місце відводили розповідям про українського композитора Миколу Леонтовича, який проживав у Покровську та створив тут перший в Україні робітничий хор.
Палац культури ПАТ “ШУ Покровське”
Палац культури ПАТ “ШУ Покровське” — це культурний центр міста Покровськ, який розташований майже у самому центрі міста. Саме тут часто в минулому виступали з концертами не лише місцеві творчі колективи, але й українські виконавці. Тут же проводили комедійні шоу, театральні вистави та інші культурні активності.
На території палацу культури також діяли окремі студії та секції для дітей різного віку.
Окупанти у Маріуполі запустили програму, яка надаватиме мешканцям міста “безвідсоткову іпотеку на житло”. Утім, є одне але — вона діятиме лише для росіян.
Зараз в тимчасово окупованому Маріуполі продовжується активне будівництво житла на місці зруйнованих будинків мешканців міста, яке можна отримати за допомогою іпотечного кредиту.
Для того, щоб стимулювати ринок нерухомості, окупанти запустили спеціальну програму, в межах якої надаватиметься безвідсоткова іпотека на житло у місті. Проте, за наявними даними, отримати пільговий кредит на помешкання можуть виключно росіяни, здебільшого з далеких східних регіонів.
Представники Центру національного Спротиву зазначають, що для самих маріупольців, домівки яких знищили окупанти, немає ніяких програм. Їм навіть змінюють юридичну адресу будинків, щоб відмовляти у наданні обіцяної компенсації. Це фактично означає те, що місцевих залишили ні з чим.
Якщо ж вони хочуть купити нове житло, то їм доведеться віддати велику кількість грошей. Наприклад, за однокімнатні квартири площею 42 квадратних метри за 6,5 мільйонів рублів або 2,73 мільйона гривень. Двокімнатні квартири стартують від 9 мільйонів рублів (понад 3,7 мільйона гривень), а ціни на трикімнатні – від 10 мільйонів рублів (понад 4,2 мільйона гривень).
Читайте також:
Російська армія просунулася біля Покровська, на Торецьк атаки знизили: яка ситуація на фронті
Наразі місто Покровськ знаходиться майже на лінії фронту, що дозволяє ворогу вести майже постійні обстріли інфраструктурних об’єктів. Проте, до війни Покровськ був популярною туристичною локацією, […]
Окупанти у Маріуполі запустили програму, яка надаватиме мешканцям міста “безвідсоткову іпотеку на житло”. Утім, є одне але — вона діятиме лише для росіян. Про це […]
У час, коли соціальні мережі перенасичені рекламою, творці/творчині контенту постійно шукають нові підходи просування своїх блогів та продуктів для привернення уваги аудиторії. Однак, не всі. […]
Бахмутянка Руслана Чаленко, учениця ЗОШ №18, отримала стипендію Президента України. Дівчина навчається у 9 класі. Про те, як Руслана Чаленко готувалась до конкурсу, розповіла пані […]
Донецька прокуратура повідомила про підозру трьом учасницям окупаційних “виборчкомів”, які організовували “референдум” про приєднання до рф. Їм інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України […]