Батьки тих школярів, які йдуть у перший або другий клас та мешкають у Полтаві, можуть отримати безплатні набори зі шкільним приладдям від БФ Олександра Мамая.
Про це повідомив політик Олександр Мамай на своїй сторінці в Facebook.
Гуманітарна допомога для школярів
Гуманітарну підтримку від благодійного фонду зможуть отримати батьки дітей, що йдуть у перший або другий клас та проживають у Полтаві. В неї входитимуть ручки, олівці, зошити та інше канцелярське приладдя.
Як отримати допомогу
Для того, щоб отримати гуманітарний шкільний набір, потрібно звернутися до фонду у період з 29 по 31 серпня 2024 року за адресою: місто Полтава, Майдан Незалежності, 1б. Графік роботи: 29- 30 серпня 2024 року — з 9:00 до 14:00, а 31 серпня 2024 року — з 10:00 до 14:00.
Видача канцелярських наборів здійснюватиметься в форматі “живої” черги. При собі необхідно мати:
довідку про зарахування до першого чи другого класу;
Проросійський Телеграм-канал «Новости и Сводки ДНР» розмістив фото, на якому зображено рекламу із заохоченням жінок до вступу до ЗСУ. Автори наголосили на схожості зображеної жінки з Оленою Зеленською.
Чи існує це оголошення насправді — читайте у матеріалі редакції Бахмут.IN.UA.
Зеленська закликає вступити до лав ЗСУ
Судячи з фотографії, реклама розміщена в громадському транспорті. Задля виявлення більшої кількості подробиць недостатньо деталей на зображенні.
Автор опублікував пост, залишивши тільки свою суб’єктивну думку стосовно реклами, однак не зазначив важливу інформацію: у якому місті, у якому транспорті помітили це оголошення. Через відсутність цих фактів публікація є сумнівною. Можна припустити, що пропагандисти могли самостійно повісити рекламу та зробити знімок, щоб розповсюдити дезінформацію про нібито заклик вступити до армії від жінки, що схожа на дружину президента.
Що не так з оформленням оголошення
По-перше, ні на сайті ЗСУ, ані загалом у пошуку в Гугл подібної реклами немає. По-друге, попри відсутність помилок у написанні тексту в рекламі, є сумніви щодо правильності її оформлення. Загалом усі фрази, використані в оголошенні, збігаються з оригінальними в ZSU.team. Але якщо звернути увагу на розташування слів-закликів, контактних даних, то на фото воно відрізняється від справжніх реклам ЗСУ.
В усіх рекламах назва «Збройні Сили України» розташована знизу, як і назва сайту. Текст виконаний у помаранчевому та білому кольорах жирним шрифтом, на відміну від, імовірно, підробленого пропагандистами.
Silvano Trotta dans les réseaux sociaux
Попри те, що у дописі “Новости і Сводки ДНР” є лише натяк на те, що жінка на фото схожа на Олену Зеленську, у мережі можна знайти дописи, що прямо це стверджують.
До прикладу, у соцмережі Х (колишній Twitter) акаунт Silvano Trotta, що налічує майже 200 тисяч підписників, французською мовою пише: “Олена Зеленська дружина Зеленського закликає дівчат на передову. Олена “подумки” з тими, кого посилає в бій. Тільки “подумки”. Вона, з іншого боку, продовжує накопичувати статки подружжя на рахунках їхніх податкових гаваней”.
В описі акаунту автора цього посту, Сільвано Тротта, немає інформації про його діяльність. Французські ЗМІ називають його конспірологом та прихильником теорії змови. Він веде публічний Telegram канал, який має 151 тисячу підписників. Туди він публікує повторну інформацію з Х:, критика України, української влади, публікація російських наративів, підтримка американських республіканців, антивакцинаторство тощо.
Вбивши це ім’я у Google, бачимо, що чоловік має акаунт у RuTube — це російський аналог YouTube. Там він публікує авторські антинаукові відео та ролики, присвячені критиці коронавірусної пандемії.
У Вконтакте акаунт публічної сторінки “Самооборона Горловки” зробила допис на основі публікації француза Сільвано. Його називають “французським підприємцем”, а сама публікація знову просуває російський наратив та критикує “западних лидеров”.
Таким чином публікація неперевіреного знімка з “Оленою Зеленською, що закликає жінок на фронт” дав зайвий привід іноземцю з широкою аудиторією в соцмережах опублікувати антиукраїнський допис.
Проросійські Telegram-канали поширюють скриншот буцімто зареєстрованої петиції на сайті Президента України з вимогою відкрити протирадіаційні укриття для всіх жителів Запоріжжя.
Утім, це фейк. На сайті президента України не існує такої петиції.
Фотофейк від рф
Опублікована пропагандистами петиція №22/215б442-еп нібито зареєстрована Гузь Інною Григорівною 20 серпня 2024 року. Однак, на сайті Президента Україна не існує петиції з таким номером. Ймовірно через те, що в процесі фотошопу автори підробки доспустили помилку: номери справжніх петицій на сайті президента не містять букв (крім закінчення “-еп”) в той час, як у фейковій версії вжито літеру «б» посередині. За умови пропуску букви, ми отримаємо номер петиції, яка справді існує, однак не належить до теми укриттів Запоріжжя та доступу до них. Всі заяви за 20 серпня стосуються виключно теми нагородження та присвоєння почесних звань полеглих воїнів під час повномасштабного вторгнення.
Важливим також є те, що відповідальність за забезпечення доступу до укриттів міста належить місцевим адміністраціям, а не главі держави. За умови існування такої петиції, президент не мав би юридичних підстав для видання відповідного указу навіть якби заява набрала 25 тисяч підписів на сайті.
У публічному доступі немає публікацій від авторитетних осіб чи медіа про нібито «зростаючу загрозу теракту з боку росії на ЗАЕС». Ще одним аспектом петиції є згадка про корупцію, яка, мовляв, унеможливлює доступ до укриттів. Проте наразі немає жодних підтверджених фактів або новин, які б свідчили, що в Запоріжжі вимагали хабар за доступ до укриття. Включення болючої для українського суспільства теми корупції виглядає як спроба використати тригерну тему для підсилення обурення та недовіри до влади.
Укриття в Запоріжжі
На сайті Запорізької міської ради оприлюднений список адрес всіх укриттів у місті, включаючи сховища, протирадіаційні укриття та мапа, що допоможе швидко знайти найближче місце для захисту. Також доступна окрема мапа з адресами укриттів, створена Запорізькою обласною військовою адміністрацією. Вона містить перелік адрес, включаючи протирадіаційні укриття. Однак, з 17 наявних протирадіаційних укриттів на цій мапі зазначені лише 7. Саме вони промарковані як придатні для населення та мають безперешкодний доступ.
Активісти громадської організації “Хочу вчитись” разом із Запорізьким центром розслідувань запустили нові інструменти для зручного повідомлення про проблеми з укриттями. Містяни можуть використовувати спеціальні Telegram та Viber чат-боти, створені для того, щоб оперативно повідомляти про закриті сховища. Для тих, хто не має доступу до месенджерів, існує можливість відправити скаргу поштою або особисто, надіславши лист на адресу: 69105, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 206. Також їх можна подати особисто до міськвиконкому за тією ж адресою, у кабінет 107.
14 вересня Бахмут мав би відсвяткувати свій 453 день народження. Попри те, щш місто було зруйноване та окуповане російською армією, бахмутяни не впадають у відчай. […]
В Україні запустили ініціативу “Збережемо”. Її мета — зберегти фотографії, спогади, малюнки та інші цінні речі для людей, які вимушено покидають свої домівки. Про це […]
Мій бахмутський спогад” — це можливість для бахмутян поділитися своєю історію з іншими. Наша підписниця Аліна надіслала історію однієї особливої світлини. Протягом наступних тижнів ми […]
Діти, які вимушено евакуювалися з Донеччини, можуть займатися спортом у релокованих спортивних закладах. Приймають дітей і у спортивні секції Бахмутської КДЮСШ №1. Як і в […]
Росіяни продовжують наступати на Донеччині, ворог практично щодня має просування, кількість атак росіян зростає. Особливо, це помітно на Покровському напрямку, де за день ЗСУ відбивають […]