Безоплатні консультації психологів та психотерапевтів для дітей: як отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 11 Жовтня 2024
Психологічна підтримка для дітей / фото ілюстративне, freepik

З 01 жовтня 2024 року неповнолітні мешканці України можуть отримати безоплатну психологічну допомогу в межах естонсько-українського сервісу “Спокій”. Консультації проводитимуться в онлайн форматі.

Детальніше про те, як отримати безоплатну психологічну допомогу, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатна психологічна допомога дітям в Україні

Спокій” — це унікальний естонсько-український проєкт із надання безоплатної психологічної та психотерапевтичної допомоги жителям України в онлайн форматі. З 1 жовтня 2024 року допомогу почали надавати й неповнолітнім.

За словами координаторки проєкту Лесі Кондратюк, від самого початку”Спокій” мав на меті надавати психологічну допомогу лише дорослим. Проте, згодом виявилося, що аналогічний запит є й серед неповнолітніх, що вимушені проживати у реаліях війни. Це не тільки життя біля зон бойових дій, але й в умовах вимушеного переміщення, втрат у родині та інших. 

Умови отримання допомоги

Наразі отримати психологічну допомогу можуть як діти старше 14 років, так і менше цього віку. Для останніх існує важлива умова — вони мають відвідувати консультацію в супроводі одного із законних представників. Якщо дорослого не буде поруч, то дитина все одно отримає допомогу. Проте, їй не будуть надаватися жодні рекомендації із подальшого лікування без дозволу батьків.

Підлітки, старші 14 років можуть отримати допомогу самостійно.

Як записатися на консультацію

Для того, щоб отримати психологічну допомогу дітям в межах проєкту “Спокій”, необхідно пройти анонімне опитування для оцінки психологічного стану. Це можна зробити за посиланням.

Після заповнення опитувальника з’являється можливість зареєструватися на консультацію в обраний час. Тривалість одної консультації — 30–60 хвилин. Для запису на консультації користувачі мають поділитися персональними даними.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

11 причин, чому вам можуть відмовити у наданні субсидії

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 11 Жовтня 2024
Субсидія / фото з відкритих джерел

Субсидії — важлива адресна державна допомога, що надається мешканцям домогосподарств на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Втім, вона недоступна для деяких категорій населення.

Детальніше про те, за яких причин та обставин можуть відмовити у призначенні житлових субсидій у 2024 році, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Житлова субсидія у 2024 році

Положенням про порядок призначення житлових субсидій, а також перелік причин і обставин за якими громадянам можуть відмовити у її призначені, затвердили постановою Кабінету Міністрів України № 848.

За цією постановою, житлова субсидія — це адресна державна допомога, яка надається громадянам для відшкодування. Утім, в деяких випадках в ній можуть відмовити. Детальний перелік причин, які можуть залишити громадян без житлової субсидії, дізнавайтесь далі.

Чому можуть відмовити в наданні житлової субсидії

Житлова субсидія має певний перелік причин та обставин, коли її не призначають. Мова йде про наступні ситуації:

  • громадяни, загальна площа квартири яких більше 130 квадратних метрів чи житлового будинку — більше 230 квадратних метрів, але норма не застосовується до дитбудинків сімейного типу, багатодітних сімей та сімей, де є троє і більше дітей, які перебувають під опікою та піклування;
  • у власності когось із членів родини є транспортний засіб, випущений менш як 5 років тому, крім мопеда та причепа;
  • у власності є більше одного транспортного засобу, випущеного менш як 15 років тому, крім мопеда та причепа;
  • у складі сім’ї є повнолітні безробітні, одержувачі доходу нижче мінімальної заробітної плати, які не сплачують ЄСВ, окрім студентів та одержувачів соціальної пенсії;
  • домогосподарства мають борг з оплати житлово-комунальних послуг понад трьох місяців і загальна сума якого перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • у складі сім’ї є неплатник аліментів (більше трьох місяців);
  • громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання;
  • хтось із зареєстрованих членів сім’ї протягом року перед зверненням за субсидією здійснив купівлю на суму понад 50 000 грн (окрім оплати лікування); водночас, у субсидії не повинні відмовити, якщо протягом пів року перед покупкою нового житла було продано інше;
  • хтось із членів сім’ї купував валюту на загальну суму в 50 000 грн протягом року перед зверненням;
  • у когось із членів сім’ї є депозит понад 100 000 гривень;
  • у складі сім’ї є власник більш одного житлового приміщення (крім житла на тимчасово окупованих територіях і на лінії зіткнення; такого, що належить на праві спільної сумісної або часткової власності та розташоване в сільській місцевості).

Варто зазначити, що відмовити у наданні субсидії можуть й у тому випадку, якщо є помилки у заяві чи декларації або громадянин подав не повний перелік пакетів документів. На виправлення ситуації дається 30 днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни окупували 3 населені пункти на Донеччині: Deep State

Семаковська Тетяна 08:40, 11 Жовтня 2024
Окуповані населені пункти / Deep State

Російські війська окупували 3 населені пункти на Донеччині, наблизилися до міста Мирноград та Покровськ.

Про це свідчить карта Deep State.

Карта бойових дій на Донеччині

Ворог окупував Миколаївку, Красний Яр, Крутий Яр, ці населені пункти наближені до Покровська та Мирнограда. Також російська армія просунулася біля Нью-Йорку.

Генштаб повідомляє, що росіяни 5 разів атакували наше військо поблизу Оріхово-Василівки, Часового Яру та Ступочок. Ситуація контрольована.

На Торецькому напрямку росіяни 4 рази йшли в атаку. Водночас ворог бомбардує райони Торецька та Катеринівки.

Нагадаємо, що за минулі дні російські війська просунулися вперед на півдні Торецька на тлі продовження наступальних операцій у цьому районі 7, 8 і 9 жовтня. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 жовтня, вказують на те, що окупанти нещодавно просунулися вздовж вулиці Героїв Праці на сході Торецька та вздовж вулиць Перемоги і Конституції на півдні Торецька.

Росіяни просунулися в центрі Торецька

Росіяни наступають невеликими групами по три-п’ять осіб, час від часу використовують бронетехніку під час штурмів під Торецьком і зосереджені на просуванні в місто з боку Неліпівки. Карта бойових дій за останні дні тут мала кілька змін, бої тривають.

На Покровському напрямку противник вже здійснив 15 спроб потіснити наші позиції із займаних позицій поблизу населених пунктів Селидове, Крутий Яр, Промінь, Лисівка, Миролюбівка та Калинове. ЗСУ відбили 14 атак противника.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф. Про це омбудсман […]

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених […]

16:15, 16.10.2024 Скопіч Дмитро

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]