Російські окупаційні війська отримали наказ оточити і взяти під контроль Авдіївку. Загарбники кидають на цей напрямок дедалі більше сил і засобів, посилюючи вогневий тиск. Водночас втрати в окупантів не менші, ніж під Бахмутом, хоч вони й використовують іншу тактику.
Про це начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш розповів у етері телеканалу «FREEДОМ».
Тактика рф у Бахмуті й Авдіївці
Віталій Барабаш пояснив, що Авдіївку загарбники намагаються захопити не так, як штурмували Бахмут. За його словами, втрати російської армії на Авдіївському напрямку не менші, ніж на Бахмутському.
У Бахмуті окупанти йшли в місто в «лобову». Через те, що Авдіївка від 2014 року укріплена дуже сильно загарбники намагаються оточити місто. Кидають вони (ред. росіяни) сили однозначно не менші, ніж на Бахмут. Втрати в них не менші, хоча кілька днів тому був рекорд із втрат особового складу — 1380, із них 900 — це Авдіївський напрямок. У реаліях ми розуміємо, що втрат на порядок більше — і живої сили, і техніки.
Віталій Барабаш // начальник Авдіївської МВА
Він зауважив, що росіяни кидають все більше живої сили та техніки на оточення Авдіївки. Місто зазнає численних авіабомбових ударів та артилерійських обстрілів.
«Сумно дивитися на місто особливо за період загострення, яке триває другий тиждень. Дуже жорстко по місту вони працюють, стирають його з лиця землі», — додав Віталій Барабаш.
Раніше заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін розповів, що на Бахмутському напрямку російські війська отримують нові підкріплення у вигляді особового складу та техніки. Саме тому на лінії фронту поблизу Бахмута постійно зростає кількість атак.
Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради
Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.
Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.
Алебастрове лиття
Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.
Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.
“Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу”, — додає Ірина Булгакова.
Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.
“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.
В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.
Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.
Заповнити анкету можна за посиланням:https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.
Грошові виплати на оренду житла для переселенців / фото НБУ
Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла.
Про це йдеться в офіційному повідомленні організації.
Грошова допомога від Карітас у Полтаві
Грошова допомога призначена для новоприбулих ВПО, які переїхали до Полтавської області менше ніж 30 днів тому та отримали довідку ВПО. Підтримка орієнтована на найбільш вразливі категорії населення:
люди з інвалідністю або тяжкими хворобами;
самотні літні люди або домогосподарства, що складаються з однієї чи двох осіб пенсійного віку без підтримки родичів;
одинокі матері або батьки з дітьми до 18 років;
багатодітні родини (троє і більше дітей);
вагітні жінки та матері з дітьми до трьох років.
Додаткові умови
Обов’язковою умовою участі є середньомісячний дохід на одного члена сім’ї, що не перевищує 6 318 гривень. Крім того, підтримка не надається тим, хто вже отримував аналогічну грошову допомогу від інших організацій.
Необхідні документи та як отримати допомогу
Для подання заявки на отримання коштів необхідно мати при собі:
паспорт;
ідентифікаційний код;
довідку ВПО;
рахунок IBAN;
документи, що підтверджують належність до однієї з вразливих категорій;
довідки ОК-5 та ОК-7.
Як подати заявку
Звернутися можна до офісу “Карітас Полтава” за адресою: м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 20/1. Для отримання консультації телефонуйте: +380 (50) 346 4693. Всі звернення розглядаються індивідуально.
Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало […]
Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла. […]
Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити. Житло для бахмутян в Гощі За даними платформи Прозорро комунальне […]
Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі. Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA. Торецьк, закупівлі […]
Близько 5-ї ранку російські війська атакували цивільну інфраструктуру Костянтинівки за допомогою FPV-дрона. Є 4 постраждалих. Про це повідомили в Костянтинівській МВА. Обстріл Костянтинівки 2 липня […]