Бахмутський волонтер, військовий Сергій Мирошниченко оголосив збір на підтримку бійців 204-го батальйону тероборони. Всього планується зібрати 173 тисячі гривень на придбання навушників і приладу нічного бачення.
Бахмутянин Сергій Мирошниченко активно допомагає ЗСУ. Він проводить збори на підтримку бійців різних підрозділів.
Зараз волонтер відкрив банку для допомоги бійцям 204-го батальйону ТрО. Мета збору — 173 тисячі гривень. Кошти планують витратити на придбання навушників і приладу нічного бачення для водія протитанкового взводу роти вогневої підтримки.
Станом на момент публікації зібрано 11 900 гривень. Долучитися до збору бахмутянина можете і ви. Донати приймаються на банку. Або за реквізитами:
Подорожі з та до України значно ускладнились, адже війна призвела до повного закриття повітряного простору. Наразі єдиним способом перетнути кордон є наземні види транспортних засобів, серед яких найбільш комфортними є потяги.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, які потяги курсують між Києвом та країнами Європи та графіки їх руху.
Міжнародні потяги з Києва
“Укрзалізниця” продовжує активний розвиток міжнародного залізничного сполучення з Європою. Наразі з Києва можна потрапити до Польщі, Австрії, Угорщини, Словаччини та Молдови.
Потяги з Києва у Польщу
Київ має пряме сполучення з декількома містами Польщі, а саме з Варшавою, Перемишлем та Хелмом.
Потяг №67/68 проводить рейси з Києва у Варшаву. Він курсує щодня. Відправлення відбувається о 19:57, а прибуття о 10:17 наступного дня. Вартість квитка — від 1 700 гривень.
Придбати квитки можна лише за умови підтвердження особи за допомогою Дія.Підпис. Для цього в додатку “Укрзалізниця” потрібно обрати поїзд та пройти верифікацію за допомогою електронного підпису “Дія”.
Київ та польське місто Хелм з’єднує два потяги:
№19/20 — курсує щодня, відправлення з Києва о 19:57, а прибуття о 05:42 наступного дня, вартість квитка — від 1 300 гривень;
№23/24 — курсує щодня відправлення з Києва о 23:11, а прибуття о 11:15 наступного дня, вартість квитка — від 1 300 гривень.
Київ та Перемишль з’єднує чотири потяги, два з яких — це Інтерсіті:
№51/52 — курсує щодня, відправлення з Києва о 19:11, а прибуття о 05:50 наступного дня, вартість квитка — від 1 800 гривень;
№89/90 — курсує щодня, відправлення з Києва о 22:14, а прибуття о 11:13 наступного дня, вартість квитка — від 1 800 гривень;
№705/706 — курсує щодня, відправлення з Києва о 19:19, а прибуття о 04:25 наступного дня, вартість квитка — від 1 100 гривень;
№715/716 — курсує щодня, відправлення з Києва о 11:28, а прибуття о 20:20, вартість квитка — від 1 100 гривень.
Потяги з Києва в Австрію
Наразі єдиний потяг, який з’єднує столицю Україну та Австрію — це №749/149. Він сполучує Київ з Віднем. Курсує щодня, відправлення з Києва об 13:20, а прибуття о 11:20 наступного дня, вартість квитка — від 1 800 гривень.
Потяги з Києва в Угорщину
Вже згаданий вище потяг №749/149 “Київ — Відень” прямує через Будапешт, а тому ним можна дістатися до столиці Угорщини. Відправлення з Києва о 13:20, а прибуття до міста відбувається о 08:20 наступного дня.
Нещодавно в “Укрзалізниця” анонсували запуск потяга №9/10, який напряму з’єднуватиме Київ та Будапешт. Він запрацює 15 грудня. Потяг відправлятиметься з Києва о 10:16 і прибуватиме до Будапешта о 06:00. Вартість квитка в купейному вагоні поки орієнтовна. Вона складає 3 000 гривень.
Потяги з Києва в Чехію
Потрапити в Чехії з Києва можна за допомогою потягу №715/716, який курсує щодня та з’єднує столицю України з Перемишлем. Вже у Польщі доведеться робити пересадку на чеський поїзд RJ 1000. Він відправлятиметься з Перемишля об 22:37 та прибуватиме в Прагу об 08:37. Для проїзду можна придбати єдиний квиток, або два окремих.
Потяги з Києва в Молдову та Румунію
Наразі єдиний потяг, який з’єднує столицю Україну з Молдовою та Румунією є №351/352. Він курсує по парних та непарних числах. Відправлення з Києва відбувається о 17:05 та прибуває до Кишинева о 11:05. Вартість квитка починається від 1 700 гривень.
Прямого сполучення між Києвом та Румунією немає. Водночас можна зробити пересадку в Молдові та вже звідти відправитися до Румунії.
Де купити квитки
Купити квитки та перевірити їх наявність у продажу зараз можна в спеціальному додатку від “Укрзалізниця”. Завантажити його можна за посиланнями:
Службових осіб Лисичанської МВА підозрюють у розтраті бюджетних коштів. За ініціативи військової адміністрації було витрачено 72 мільйони гривень на придбання і ремонт дитячого табору “Дружба” в Кіровоградській області. Цей табір мав стати прихистком для ВПО, але амбіційний проєкт не реалізували в повному обсязі.
Про це повідомляє тимчасова спеціальна комісія з питань захисту ВПО.
Лисичанська МВА, розтрата державних коштів
У 2024 році Лисичанська МВА ініціювала проєкт побудови житлових місць для ВПО. Для цього було вирішено придбати і відремонтувати дитячий табір “Дружба” в селі Войнівка Кіровоградської області.
Щоб придбати будівлю і зробити в ній ремонт, Лисичанська МВА витратила 72 мільйони гривень. Однак, ці кошти було використано неефективно. Про це комісії з питань захисту ВПО стало відомо після перевірки стану табору та умов проживання переселенців.
Зокрема, виявили такі порушення:
у таборі, розрахованому на 108 людей, зараз проживають лише 69;
більшість приміщень потребують ремонту, а опалення в жовтні так і не було підключене;
на під’їзді до табору розбиті дороги, що ускладнює доступ до локації.
Наразі триває розслідування щодо службових осіб Лисичанської МВА. Їх підозрюють у розтраті бюджетних коштів. Фонд держмайна також виявив порушення в оцінці нерухомості, на оцінювачів вже відкрили адміністративну справу.
Купівля табору “Дружба”: що кажуть посадовці Лисичанської МВА
Про перевірку табору “Дружба” висловилися і представники Лисичанської МВА. Посадовці зазначають, що громада створила належні умови для проживання людей у таборі. Тут мешкають вихованців малого групового будинку “Світанок”, дитячий будинок сімейного типу “Курпас” та ВПО з Луганської області, здебільшого соціально вразливих категорій. Потенційно в таборі “Дружба” проживатимуть 150 людей.
Третій корпус табору наразі законсервований. Тут також планують провести ремонт і пристосувати приміщення для людей з інвалідністю. Разом з цим на прилеглій території хочуть облаштувати зони відпочинку.
Подорожі з та до України значно ускладнились, адже війна призвела до повного закриття повітряного простору. Наразі єдиним способом перетнути кордон є наземні види транспортних засобів, […]
Службових осіб Лисичанської МВА підозрюють у розтраті бюджетних коштів. За ініціативи військової адміністрації було витрачено 72 мільйони гривень на придбання і ремонт дитячого табору “Дружба” […]
Уряд виділив додаткову грошову допомогу на зимовий період для ВПО. По 6 500 гривень можуть отримати люди з інвалідністю та діти з малозабезпечених родин. Про […]
Російська армія окупувала Авдіївку в лютому 2024 року. З того часу місто перебуває під контролем росіян. Попри обіцянки відновити зруйновану військами рф інфраструктуру — місто […]
Благодійна організація “Карітас Україна” у Полтаві розпочала нову реєстрацію для ВПО для надання їм фінансової допомоги на оренду житла терміном на 6 місяців. Скористатися можливістю […]