Деякі бахмутяни зможуть отримати понад 1000 гривень на поповнення мобільного: умови

Валентина Твердохліб 11:35, 24 Вересня 2024
чат-бот мобільного
Дзвінок з мобільного телефону / фото Unsplash

Переселенці та переселенки з Бахмута можуть отримати матеріальну допомогу на поповнення мобільного телефону. Її видаватимуть людям, які мають інвалідність внаслідок порушень слуху.

Про це повідомляє центр підтримки “Харків. З Бахмутом у серці”.

Допомога на поповнення мобільного

Матеріальну допомогу надаватимуть на поповнення мобільного телефону з функцією відеоспілкування. Її можуть отримати люди з інвалідністю, отриманої внаслідок порушень слуху. Кошти на ці соціальні виплати передбачені в бюджеті Бахмутської міської громади.

Розмір допомоги складає 0,5 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність. У 2024 році ця сума складає 1 180,50 гривень.

Допомога на поповнення мобільного надається раз на рік, незалежно від доходу людини. При цьому людина має перебувати на обліку в Централізованому банку даних з проблем інвалідності.

Допомога на поповнення мобільного: як отримати

Для отримання допомоги бахмутянам треба звернутися в Управління соцзахисту Бахмутської міськради. На електронну пошту управління ([email protected]) треба відправити лист з такими документами:

  • заява про надання матеріальної допомоги;
  • паспорт громадянина України (у разі звернення в інтересах дитини з інвалідністю додатково подається свідоцтво про народження дитини);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • довідка про взяття на облік ВПО;
  • висновок медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності по слуху (у разі звернення в інтересах дитини з інвалідністю подається довідка ЛКК про встановлення дитині групи інвалідністю по слуху);
  • реквізити рахунку IBAN, відкритого в “ПриватБанк”, “ПУМБ”, “Сенс Банк”, “Райффайзен Банк” або у філіях Донецького обласного управління АТ “Ощадбанк”.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: +380 (99) 713 3980 (через Viber).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Людям, які старші 60 років, можуть не продовжити виплати ВПО: деталі

Валентина Твердохліб 10:35, 9 Жовтня 2024
виплати
Пенсіонер / фото Pexels

Допомога на проживання для ВПО встановлюється на 6-місячний термін. Після завершення цього строку виплати або подовжують, або можуть припинити.

В яких випадках виплати ВПО припиняють для людей, які старші 60 років, пояснює юридичний порадник для ВПО.

Виплати ВПО для людей, які старші 60 років

Однією з важливих змін у Порядку надання допомоги на проживання ВПО є пряме закріплення можливості продовження допомоги на проживання людям, які досягли 60-річного віку. Виплата допомоги призначається на 6-місячний період на підставі заяви на призначення допомоги.

Однак, продовжити виплати можуть не для всіх літніх людей. Їх можуть припинити у разі:

  • наявності в людини депозитів, дороговартісних покупок та житла на території, не внесеній до Переліку бойових дій/тимчасової окупації;
  • якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім’ї протягом 3-місячного періоду перевищує 9 444 гривні.

При цьому для продовження виплат не беруться до уваги період переміщення та зайнятість людини. Переселенцям, які досягли 60-річного віку, не потрібно додатково бути працевлаштованими чи стояти на обліку в Центрі зайнятості.

Юристи порадника для ВПО неодноразово стикалися з ситуаціями, коли переселенцям, які досягли пенсійного віку, але через недостатність страхового стажу не мали права на пенсію, відмовляли у продовженні виплат або ж відправляли в Центр зайнятості. В таких випадках юристи наполягали на тому, що досягнення пенсійного віку вже саме по собі повинно сприйматися як факт втрати працездатності по віку без прив’язки до призначення пенсії. Зараз же це прямо закріпили у Порядку надання допомоги на проживання ВПО.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни проводять штурми, щоб вийти до Курахового: ситуація на 9 жовтня

Валентина Твердохліб 09:45, 9 Жовтня 2024
Загарбники, штурми
106-та гвардійська дивізія ПДВ рф підтримує штурми на фронті / скриншот

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 172 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими.

Про ситуацію на Покровському і Курахівському напрямках станом на 9 жовтня розповідає “Бахмут IN.UA”.

Ситуація на Покровському напрямку на 9 жовтня

За даними Інституту вивчення війни (ISW), російська армія захопила Цукурине. Росіяни відтіснили українські війська від птахофабрики у східному Цукуриному та захопили решту поселення.

Мапа DeepState / скриншот

Як повідомляє Генштаб ЗСУ, найбільша концентрація ворожих атак на Покровському напрямку фіксується поблизу Селидового та Лисівки. 

Штурми біля Курахового: деталі

Аналітики DeepState повідомляють, що на Курахівському напрямку окупанти зосередилися на штурмах в сторону Острівського. Їхня мета — вийти до Курахового вздовж річки Вовча. Також можливі спроби прорватися північніше, щоб обійти Курахове зі сторони Курахівського водосховища в напрямку Іллінки та Бересток.

Мапа DeepState / скриншот

Окрім цього, окупанти атакують механізованими колонами через Гостре, в більшості випадків північніше вздовж залізниці. Паралельно з цим піхота закріпилася і продовжує накопичуватися в тюрмі західніше від Гострого. 

Продовжуються також постійні спроби прориватися в Максимільянівку, але тут росіяни не мають успіхів. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Людям, які старші 60 років, можуть не продовжити виплати ВПО: деталі

Допомога на проживання для ВПО встановлюється на 6-місячний термін. Після завершення цього строку виплати або подовжують, або можуть припинити. В яких випадках виплати ВПО припиняють […]

Загарбники

Росіяни проводять штурми, щоб вийти до Курахового: ситуація на 9 жовтня

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 172 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими. Про ситуацію на […]

журналістики

Медіа “Східний Варіант” оголосило набір до Школи громадянської журналістики

Онлайн-медіа “Східний Варіант” запускає Школу громадянської журналістики. Тренінги будуть цікаві тим, хто хоче дізнатися більше про безпечне висвітлення інформації про тимчасово окуповані території. Про це […]

школах

Нова шкільна програма “Захист України”: чи працює вона в бахмутських школах

З 1 вересня 2024 року в українських школах запровадили оновлену шкільну програму “Захист України”. Вона призначена для учнів 10-11 класів і має на меті дати […]

Жінки чи чоловіки: хто переважає у керівництві Бахмутською міськрадою (Аналіз)

Редакція проаналізувала склад управлінь міськради міста Бахмут, комунальних підприємств та саму міськраду на дотримання щодо представленості чоловіків та жінок. Ділимося результатами з вами та пояснюємо, […]