Бахмутянка розповіла, чому потрібно влаштовувати святкові заходи для ВПО (Оновлено)

Микола Ситник 15:46, 11 Грудня 2023
свято
Свято для бахмутян / Оболонська РДА

Бахмутянка Наталя Зубар більше 10 років робила своє рідне місто доступнішим для людей з інвалідністю. Наразі жінка з родиною мешкає в Києві. Нещодавно, в День Святого Миколая, її та інших жителів Бахмутської громади, які тимчасово перемістилися до столиці та області, запросили на святковий захід до Оболонської райдержадміністрації. 

Наталя Зубар на сторінці в Facebook поділилася своїми враженнями від зустрічі та роздумами про святкові заходи для переселенців під час війни.

Редакція не брала коментар особисто. Ми використали інформацію зі сторінки в соцмережі й не вказали це у першому варіанті матеріалу.

Чи потрібна святкова ялинка?

Ялинка для бахмутян. Хтось скаже: “Не на часі”, “це взагалі не те, що сьогодні потрібно”, “знов гроші не туди витратили” і таке інше. А я стверджую, що ялинка потрібна,

бахмутянка // Наталя Зубар

бахмутяни
Наталя Зубар із бахмутянами на заході / фото Бахмутська міська рада

Жінка пояснила, чому вважає, що навіть у такі складні часи для нашої країни, необхідно відчути святкову атмосферу.

“Сьогодні мене з родиною та ще майже 250 людей запросили на новорічне свято для ВПО з Бахмута, яке відбулося в приміщенні Оболонської РДА м. Києва. Організаторами виступили Центр підтримки бахмутян в Києві та Оболонська РДА. Люди зібралися, щоб поспілкуватися, побачити один одного, випити чаю з печивом та послухати бахмутських артистів. 

Чесно, я коли увійшла до приміщення актової зали, де вже було багато мої земляків, то відчула, наскільки нещасні та пригнічені бахмутяни, як знесилюють їх невеселі думки… Може, я й помиляюся, але зазвичай шкірою відчуваю такі речі… Та все змінилося, коли бахмутян почули й побачили Ганну Голубцову, нашу зірочку. Аплодисменти, підспівування, навіть сльози… Це наше, своє, рідне. Не треба зірок, не треба розваг. Просто відчути, що ти є. І що щось важливе для тебе продовжує існувати. 

З кожним новим виступом, з кожною новою зустріччю настрій в залі змінювався, люди співали, легенько підтанцьовували. І це вже були не ті знесилені і геть нещасні люди. То були рідні, близькі і сильні члени громади. 

Підтримали дуже і слова голови РДА Кирила Фесика, що кияни зроблять все можливе, щоб ми тут, в столиці, відчували себе як вдома. Дуже хотілося б вірити в них. В кінці ніхто не хотів розходитися, ще 40 хвилин спілкувалися і фотографувалися… Я дуже вдячна Людмилі Бондарєвій та Ірині Булгаковій за цей захід, за теплу зустріч, за те, що витягли нас із наших безкінечних проблем і орендованих домівок. 

Вдячна, що мої батьки були щасливі, посміхалися, зустрічалися з знайомими. До речі, моя матуся вперше за два роки сказала, що їй подобається бути в Києві…”, — поділилася Наталя Зубар.

бахмутяни
Усміхнені бахмутяни на концерті / фото Бахмутська міська рада

Зазначимо, що на сторінці Бахмутської міськради в Facebook люди позитивно відреагували на проведення подібних заходів для ВПО. Бахмутяни поширювали допис та лишили майже 200 вподобайок під ним.

Реакція на святкування
Реакція в соцмережі на святковий захід / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Італії створять видавництво на честь загиблої в Краматорську письменниці Вікторії Амеліної

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 16 Вересня 2024
Вікторія Амеліна / фото з соціальних мереж Вікторії

Наступного року в Італії з’явиться видавництво української та італійської літератури, назване на честь української письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула в Краматорську внаслідок російського ракетного удару. Воно отримає назву Vika.

Про це повідомила громадська організація Український ПЕН.

Видавництво на честь Вікторії Амеліної

Запуском видавництва, котре займатиметься випуском української та італійської літератури, опікуватиметься італійський медіахолдинг Linkiesta. Представники новоствореної установи планують протягом трьох років з відкриття перекласти й видати 11 класичних українських творів Валер’яна Підмогильного, В. Домонтовича, Лесі Українки та інших. Вони також створять дві поетичні антології.

Окрім того, видавництво планує працювати з сучасною італійською прозою та подальшим перекладом українською. Для цього до діяльності видавництва будуть залучати талановитих перекладачів та перекладачок, зокрема, публіцистку та культурну менеджерку Ярину Грушу.

Хто така Вікторія Амеліна

Вікторія Амеліна — українська письменниця та засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю, який проводився у місті Нью-Йорк Бахмутської територіальної громади. Її романи, зокрема, “Синдром листопаду, або Homo Compatiens” та “Дім для Дома”, книг для дітей” публікувалися в перекладах польською, чеською, німецькою, нідерландською та англійською мовами. 

27 червня 2023 року Вікторія Амеліна зазнала важких поранень внаслідок ракетного обстрілу Краматорська російськими військами. У цей день письменниця перебувала у центрі міста із делегацією колумбійських журналістів і письменників.

1 липня 2023 року Вікторія Амеліна померла у лікарні у Дніпрі. Їй було 37 років.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Проєкт орієнтований на людину”: як урбаністи оцінили “Сталеву мрію” Бахмута

Валентина Твердохліб 16:51, 16 Вересня 2024
відбудови
Проєкт відбудови Бахмута / фото Facebook Олексія Реви

У Чернівцях відбувся урбаністичний форум “Суспільство і простір: Як досліджувати міста”. Участь у ньому взяла і представниця міської влади Бахмута Наталя Отюніна. Вона представила архітектурній спільноті проєкт відбудови Бахмута “Сталева мрія Бахмут”.

Як пройшла презентація та як проєкт оцінили експерти, начальниця Управління муніципального розвитку Бахмутської міськради Наталя Отюніна розповіла редакції “Бахмут IN.UA”.

Проєкт відбудови Бахмута: презентація

Урбаністичний форум у Чернівцях відбувся 13-14 вересня. Бахмутська міська рада виступала в сесії коротких презентацій, під час якої була презентована концепція відбудови “Сталева мрія Бахмут”.

Раніше цей проєкт відбудови був представлений бахмутянам, які нині живуть у різних куточках України. А презентація проєкту на широкий загал — це можливість знайти майбутніх інвесторів для реалізації проєкту.

“Проєкт “Сталева мрія Бахмут” раніше був презентований громаді. Обговорення проходили в різних містах України, а саме в тих, де мешкають найбільша кількість бахмутян. Зустрічі з бахмутянами проходили з березня по липень, а в липні ще й відбулася онлайн-презентація, щоб залучити тих, хто не зміг бути присутнім особисто. А цей урбан-форум став шансом для того, щоб створений проєкт донести архітектурній спільноті і фаховому середовищу, розповісти їм, що ми вже маємо концепцію відбудови. У подальшому, після перемоги України, ми сподіваємося знайти інвесторів та втілити цей проєкт у життя”, — розповідає Наталя Отюніна.

Наталя Отюніна на урбаністичному форумі в Чернівцях / фото Бахмутська міськрада

За словами посадовиці, проєкт відбудови позитивно оцінили експерти з архітектурної і урбаністичної галузі. Найбільше їм сподобалося те, що проєкт передусім орієнтований на людину.

“Експерти дали схвальні відгуки відносно того, що громади продовжують свою роботу попри важкі обставини, окупацію та вимушену евакуацію. А щодо самого проєкту, то фахівці високо оцінили рівень самої концепції з точки зору людиноцентризму, адже наш проєкт орієнтований передусім на людей, саме людина є в центрі процесу відбудови. Також були позитивні відгуки щодо наявності в концепції мультифункціональних просторів, їх інклюзивності та доступності. Особливо зачепила людей і тема меморіальності. У проєкті передбачено спорудження меморіального об’єкту на території житлового кварталу, що є дуже важливим і також високо оцінилося спільнотою”, — зауважила очільниця Управління муніципального розвитку.

“Сталева мрія Бахмут”: що передбачено у проєкті

Концепцію післявоєнної відбудови “Сталева Мрія Бахмут” безоплатно розробила команда проєктного офісу Метінвест-СМЦ, що належить групі компаній олігарха Ріната Ахметова. У центрі проєкту — відбудова мікрорайону Ювілейний.

Концепція проєкту ґрунтується на ідеї “Місто 15 хвилин”. Тобто, для жителів мікрорайону має бути в доступі у 15 хвилин робота, відпочинок і розваги. Це буде сучасний простір з житлом, зонами відпочинку та безбар’єрним середовищем.

Презентація проєкту “Сталева мрія Бахмут” / фото Бахмутська міськрада

Загальна площа кварталу становить близько 87 гектарів. Планується, що забудова займе близько 23 гектарів, а зелені зони — понад 47 гектарів. Проєкт передбачає відмову від висотного житла на користь будинків на 1-6 поверхів. Житлова забудова буде в центрі мікрорайону, а по його периметру розташуються зони для відпочинку та розваг.

Центром мікрорайону стане площа з торговельними центрами, кінотеатрами, дитячими кімнатами, прогулянковими зонами з ресторанами, кафе та магазинами.

У проєкті врахована й транспортна доступність, додано велосипедні доріжки. Окремо передбачено систему укриттів у будинках та публічних просторах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Італії створять видавництво на честь загиблої в Краматорську письменниці Вікторії Амеліної

Наступного року в Італії з’явиться видавництво української та італійської літератури, назване на честь української письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула в Краматорську внаслідок російського ракетного удару. […]

18:00, 16.09.2024 Скопіч Дмитро
відбудови

“Проєкт орієнтований на людину”: як урбаністи оцінили “Сталеву мрію” Бахмута

У Чернівцях відбувся урбаністичний форум “Суспільство і простір: Як досліджувати міста”. Участь у ньому взяла і представниця міської влади Бахмута Наталя Отюніна. Вона представила архітектурній […]

Держбюджет-2025: долар по 45 та гроші на оборону. Головне з проєкту

Кабінет Міністрів України затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік, який вже згодом повинні розглянути та прийняти народні депутати. Головним акцентом бюджету стануть оборона України. […]

15:45, 16.09.2024 Скопіч Дмитро
центр

У Дніпрі почав працювати реабілітаційний центр з Мирнограда: як звернутися

У Дніпрі розпочав роботу Мирноградський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю. Його фахівці надаватимуть допомогу як дорослим, так і дітям з інвалідністю. Про це повідомляє […]

Консультації

У Чернігові бахмутян консультуватимуть з питань працевлаштування

У Чернігові для переселенців з Бахмута проведуть консультацію спеціаліста центру зайнятості. Під час неї бахмутяни можуть отримати відповіді з питань працевлаштування та навчання. Про це […]