Бахмутський центр профосвіти набирає учнів на навчання: професії та умови вступу

Микола Ситник 17:40, 6 Березня 2024
Бахмутський ЦПТО
Ілюстрація Бахмут IN.UA

До нового навчального року залишається майже пів року, а Бахмутський центр професійно-технічної освіти вже оголосив набір учнів на навчання за престижними робітничими професіями. Діти безоплатно навчатимуться онлайн та офлайн у селищі Гоща, що на Рівненщині.

Заступниця директора Бахмутського центру професійно-технічної освіти з навчально-виробничої роботи Людмила Калініченко розповіла редакції Бахмут IN.UA про особливості цьогорічного вступу та що пропонує заклад своїм майбутнім учням.

Бахмутський ЦПТО: професії та прийом документів

Перелік професій для випускників 9 та 11 класів:

  • електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування/електрозварник ручного зварювання;
  • електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування/електрозварник ручного зварювання;
  • електрогазозварник/електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах;
  • слюсар з ремонту колісних транспортних засобів/електрогазозварник;
  • електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
  • оператор з обробки інформаційного та програмного забезпечення;
  • коваль ручного кування/електрозварник ручного зварювання; 
  • слюсар-ремонтник/електрозварник ручного зварювання;
  • кухар/кондитер; 
  • маляр/штукатур; 
  • швачка; 
  • муляр.

Людмила Калініченко зазначила, що наразі освіту в закладі здобувають 557 осіб. Очікується, що в новому році контингент здобувачів освіти складе близько 650 осіб. За її словами, зарахування відбудеться в серпні, але пакет документів вже можна подати зараз.

“На сайті вже можна подати електронну заяву, вона автоматично потрапляє на пошту, що збирає їх. Потім майстри виробничого навчання відповідно до професії зв’язуються з майбутніми здобувачами освіти, ведуть співбесіду. Минулого року в нас було зарахування на конкурсній основі”, — повідомила заступниця директора коледжу.

На сайті також доступний онлайн-помічник із вибору професії. Телефон для довідок: +38 (099) 656 0332.

До слова, за результатами семестру всі учні отримуватимуть стипендії. Йдеться про звичайну стипендію у розмірі 1250 гривень, та підвищену — 1510 гривень. Її отримають здобувачі освіти, які навчаються на відмінно та мають вищий рівень освітніх досягнень.

Бахмутський ЦПТО
Коледж запрошує учнів на навчання / фото Facebook

Гуртожитки та матеріальна база

Людмила Калініченко наголосила, що наразі Бахмутський ЦПТО залишається єдиним таким закладом Донеччини, що надає освітні послуги в очному форматі. Коледж набирає на навчання як внутрішньо переміщених осіб, так і осіб із Донецької області та прилеглих районів.

Ми єдиний заклад професійно-технічної освіти Донецької області, який зараз працює в офлайн-форматі. Ми здійснюємо діяльність по локаціях, орендували приміщення. Зараз усі наші майстерні активно працюють завдяки благодійним організаціям, міжнародним фондам. Тобто можна приїхати, мати безкоштовне житло і навчатися не дистанційно, а в звичайному очному форматі. Це дає можливість отримати якісну освіту,

підкреслила // Людмила Калініченко

Наразі коледж має 2 гуртожитки та 52 вільні місця. Нещодавно заклад придбав свій мікроавтобус, який возитиме і учнів, і педагогів, які захочуть приїхати чи змінити місце проживання. Водночас освітній заклад розвивається, адаптуючись до сучасних умов та реалій життя.

“Ми обладнали всі практичні центри. Відкритий і зараз активно працює центр з професії швачка-закрійник. Маємо свій інтернет-магазин. Благодійний фонд “Рокада” придбав нам вишивальну машину. Плануємо в інтернет-магазині робити швейні вишивальні вироби. Наразі в Міністерстві освіти на погодженні навчально-практичний центр електриків. Тобто електрики з професії електрослюсар і електромонтер матимуть локацію, де вони отримуватимуть сучасну актуальну професію, яка дуже необхідна зараз нашій державі”, — додала Людмила Калініченко.

Окрім того, коледж відкриває учнівське СТО, розташоване недалеко від траси траси Київ — Чоп. Тут здобувачі освіти зможуть ремонтувати машини та допомагати водіям.

Швачки
Учні-швачки на занятті / фото Facebook

Як Бахмутський центр профосвіти готувався приймати вступників минулого року, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро