Армія рф здатна компенсувати великі втрати на Сході України новими кадрами — ISW

Микола Ситник 10:38, 8 Грудня 2023
Втрати
Окупанти зазнають великих втрат на Сході / фото Генштаб

Російська армія може зазнавати втрат по всьому фронту в Україні зі швидкістю, близькою до тієї, з якою рф наразі створює нові резерви. Ймовірно, росія продовжить поглинати втрати на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському й  Авдіївському напрямках та компенсуватиме їх новими кадрами.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Втрати рф на Сході

Напередодні начальник служби зв’язків із громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ, підполковник Володимир Фітьо заявив у етері національного телемарафону, що в листопаді 2023 року на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках російські війська втратили майже 11 тисяч військових.

Західні експерти оцінюють, що наразі на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках оперативні темпи нижчі, ніж на Авдіївському. Ці зареєстровані втрати свідчать про те, що кількість загиблих і поранених росіян у районі Авдіївки може бути ще більшою, враховуючи вищий темп бойових дій. Раніше українські офіційні особи повідомляли, що рф втратила 5 тисяч військовослужбовців убитими та пораненими поблизу Авдіївки та Мар’їнки між 10 і 26 жовтня. Тоді російські сили розпочали 2 хвилі важкомеханізованих штурмів, щоб захопити Авдіївку.

Мапа
Мапа бойових дій на Сході / інфографіка ISW

ISW не може підтвердити надані Генштабом ЗСУ дані про втрати росіян. Однак, на думку аналітиків, наявна інформація свідчить про те, що російські операції в Україні загалом є дуже виснажливими для окупантів.

Великі російські втрати, ймовірно, перешкодять армії рф повністю поповнити та відновити існуючі підрозділи в Україні, аби сформувати нові оперативні та стратегічні резерви. Проте росія, схоже, здатна продовжувати поглинати такі втрати та компенсувати їх новими кадрами, доки президент володимир путін бажає та здатний поглинати внутрішні наслідки,

аналітики ISW // про втрати рф в Україні

Нагадаємо, в листопаді на Бахмутському напрямку ЗСУ ліквідували 8700 військових рф. На околицях Бахмута загарбники продовжують застосовувати тактику “м’ясних” штурмів.

Читайте також:

  • “Дуже пекельно, такого давно не було”, — боєць 93-ї бригади про бої під Бахмутом
  • ЗСУ знищили підрозділи рф, які намагалися прорватися в Богданівці
  • Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій “Битва за Бахмут”

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]