Росія визначила ключову ціль для наступу на Донеччині: яке місто під загрозою

Семаковська Тетяна 09:50, 25 Жовтня 2024
Селидове стало пріоритетним місто для наступу армії рф / карта Deep State

Російські війська штурмують у Селидовому, на південний схід від Покровська. Окупанти стверджують, що просунулися далі в південну і центральну частини Селидового і в поля на північ від селища. У ЗСУ ситуацію в Селидовому описують, як складну.

Більше про ситуацію у Селидовому — читайте в матеріалі.

Селидове, карта

Українські військовослужбовці повідомили, що російські сили контролюють значну частину Селидового, а один український військовослужбовець заявив, що російські сили контролюють приблизно 85 відсотків міста.

Речник Нацгвардії Руслан Музичик не підтвердив ці заяви і відповів, що українські сили намагаються не дати великим російським групам зайняти позиції, досягти міської забудови і просунутися на північні та східні околиці Селидового, в тому числі з боку Михайлівки, наводить дані Інститут вивчення війни.

За словами Музичика північні та східні околиці Селидового є спірними “сірими зонами”, де ЗС стримують просування російських військ навколо Селидового після того, як 21 жовтня російські війська розпочали масовані атаки на місто з півночі, сходу та півдня.

На штурм Селидового кидають підрозділи з Покровського напрямку

Російські війська перекинули військові підрозділи з північного флангу Покровського напрямку для посилення атак на Селидове, перекидають й середні групи для проникнення в околиці Селидового і розглядають захоплення Селидового як першочергове завдання.

Андрій Лисенко, речник АПУ з питань АТО зазначив, що російські війська розпочали піхотні атаки без механізованої підтримки. Ці штурми виявилися ефективними, бо у росіян є більше людей. Крім того, для другої хвилі атак на Селидове російські війська використали краще підготовлені піхотні підрозділи.

Окупанти перекинули різні типи систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), щоб перешкодити українським розвідувальним безпілотникам працювати в Селидовому. Й це теж сприяло нещодавньому просуванню російських військ у місті разом з російськими артилерійськими, авіаційними та бомбардувальними ударами.

Очевидно, що російське військове командування зосередилося на захисті міста Селидове за рахунок здатності російських військ підтримувати значний наступ безпосередньо на Покровськ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Так воскресне і Бахмут”: відеорепортаж з виставки бахмутського майстра з писанкарства Дмитра Денисенка

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:20, 25 Жовтня 2024
Скорботний шлях Бахмута / ілюстрація Бахмут IN.UA

Дмитро Денисенко — відомий бахмутянин та майстер народної творчості з писанкарства. Він започаткував Музей писанкарства та розвитку народних ремесел, експонати з якого нещодавно представили у Києві на виставці “Скорботний шлях Бахмута” у Великій лаврській дзвіниці Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”.

Детальніше про те, як пройшла виставка, присвячена народній творчості міста Бахмут, дивіться у відеорепортажі Бахмут IN.UA.

Мистецтво з Бахмута

Кімната-музей писанкарства та розвитку народних ремесел, яка знаходилась в Бахмутському народному домі — це унікальний культурний проєкт, який відкрив Дмитро Денисенко у 2008 році. Проте, війна змусила його та увесь музей евакуюватися з рідного міста. І ось, у Києві відкрили виставку експонатів “Скорботний шлях Бахмута”, які вдалося вивезти. Зокрема, це цикл барельєфів на шкаралупі страусиних яєць та графічні роботи Via Dolorosa.

За словами заступника міського голови Бахмута Сергія Родіна, який відвідав подію, ця виставка — це не проста мистецька ініціатива, а справжня спроба донести світові той біль, яку переживає кожен бахмутянин з початком війни.

Ворог зруйнував його, але не зруйнував наш дух, нашу волю“, — зазначив Сергій Родін.

Сам культурний діяч Дмитро Денисенко на відкритті зазначив, що Україна втратила найчудовіше місто Бахмут. Однак, він має надію на те, що його обов’язково відновлять.

Більше цікавинок про подію, думки гостей та виступи діячів Бахмута, дивіться у нашому репортажі за посиланням на платформі YouTube.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Омбудсмен України отримав листи військовополонених і списки зниклих безвісти

Семаковська Тетяна 16:00, 25 Жовтня 2024
Лубінець та Лолва Рашид Аль Хатер / фото Дмитра Лубінця

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець побував у Катарі, де зустрівся з міністеркою з питань міжнародного співробітництва в МЗС країни Лолвою Рашид Аль Хатер. Він отримав від неї списки зниклих безвісти військових ЗСУ і листи військовополонених до близьких.

Про це Дмитро Лубінець повідомив у Telegram.

Списки військовополонених ЗСУ

За словами Лубінця, Катар — це основний посередник між українською та російською сторонами у питанні утримуваних на території рф.

Під час останнього візиту до країни та зустрічі з державною міністеркою з питань міжнародного співробітництва в МЗС країни Лолвою Рашид Аль Хатер, Дмитро Лубінець отримав списки зниклих безвісти військових ЗСУ і листи військовополонених до близьких.

Крім цього, сторони напрацювали домовленості про надання допомоги цивільним, які опинилися у складній життєвій ситуації. Зокрема, держави сприятимуть відновленню документів цих людей.

Розстріл військовополонених українців на Донеччині

Нещодавно Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував розстріл 4 полонених військовослужбовців Національної гвардії України (НГУ) в районі Селидового, що на Донеччині. Він також повідомив, що вже розпочато розслідування за фактом порушення законів ведення війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Так воскресне і Бахмут”: відеорепортаж з виставки бахмутського майстра з писанкарства Дмитра Денисенка

Дмитро Денисенко — відомий бахмутянин та майстер народної творчості з писанкарства. Він започаткував Музей писанкарства та розвитку народних ремесел, експонати з якого нещодавно представили у […]

18:20, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

Омбудсмен України отримав листи військовополонених і списки зниклих безвісти

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець побував у Катарі, де зустрівся з міністеркою з питань міжнародного співробітництва в МЗС країни Лолвою Рашид […]

“У нас різне минуле, але точно спільне майбутнє”: що спільного у Нарви та Бахмута

Нарва — невелике прикордонне місто в Естонії з населенням близько 50 тисяч людей. Нарва, як виявилося, має чимало спільного з Бахмутом. Це місто межує з […]

Сонячна площа та дім Котляревського: п’ять цікавих місць Полтави, які варто відвідати кожному

Полтава — старовинне українське місто, яке вважається рідною домівкою для багатьох діячів мистецтва. Це місто зараз є одним головних культурних центрів, який поєднав у собі […]

14:00, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

Що смачного можна зробити з яблук: три рецепти, які запам’ятаються надовго

Яблука — це унікальний фрукт, який полюбляють мільйони українців за збалансований смак та загальну корисність для організму. Їх можна їсти у звичайному вигляді, втім повністю […]

13:00, 25.10.2024 Скопіч Дмитро