Бахмутяни грандіозно відсвяткували 452-й День народження міста: як це було

Микола Ситник 13:05, 10 Вересня 2023
452-га річниця Бахмута

Вчора, 9 вересня, Бахмуту виповнилося 452 роки. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну жителі міста вимушені відзначати це особливе для них свято у різних куточках України та світу. Цього дня, ми, бахмутяни як ніколи відчули підтримку людей, які щиро бажають нам добра і допомагають у цей непростий час.


Редакція «Бахмут.IN.UA» згадує, як відбувалося святкування Дня міста Бахмут.

Привітання від захисників

Воїни 17-тої окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка, які воюють на Бахмутському напрямку, записали звернення до бахмутян.

Знайте ми робимо все для того, щоб звільнити наш український Бахмут. Бажаємо терпіння. Ми переможемо, і ви повернетесь у рідне, відбудоване місто. Кривий Ріг з Вами!

Бійці ЗСУ // 17-та ОТБр

Онлайн-концерт

До дня міста редакція «Бахмут.IN.UA» підготувала концертну програму для бахмутян. Перші хвилини ефіру концерт йшов за планом, однак згодом керування трасляцією перехопили російські хакери, які зірвали захід. Вочевидь, росіянам настільки заважав святковий настрій бахмутян, що вони не могли пройти повз святкування, аби не зіпсувати його.

Однак, це не завадило нам продовжити святкувати в іншому форматі.

Екскурсія столицею

Історик-краєзнавець Микита Безмен провів у Києві для всіх охочих безкоштовну екскурсію містом.

Екскурсія у Києві
Екскурсія для бахмутян у Києві. Фото: Микита Безмен

Привітання від зірок

Лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя на прохання редакції передав бахмутянам привітання до Дня міста.

Популярний український гурт «SPIV BRATIV» на прохання нашої редакції привітав бахмутян з Днем міста. Через ворожу кібератаку музиканти не змогли звернутися до бахмутян наживо, тому записали відео.

Вітання від наших артистів та волонтерів

Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв ім. І. Карабиця теж не забув про День народження рідного міста і записав відеопривітання.

Бахмутянин, волонтер, захисник Андрій Шостак передає вітання з Днем народження нашого міста Бахмут.

Заходи в Україні

Президент України Володимир Зеленський привітав міста, які відзначають свій День народження 9 та 10 вересня. Він відзначив героїчну Авдіївку, незламний Бахмут та інші міста, які протистоять російським окупантам.

У Бахмутській міськраді показали, як містяни святкували День народження Бахмута у великих містах України.

прапор
Бахмутяни розгорнуди прапор України в Києві

Київ

День міста у столичному парку «Наталка» розпочався з урочистої частини, де відбувся перший крок до відродження Бахмуту — висадка трояндових кущів. Участь у заході взяли участь усі бажаючі. 

Квіти
У День народження Бахмута жителі громади, які тимчасово перебувають у Києві, зібралися в одному з найкращих парків столиці «Наталка», щоб, як і раніше, разом провести цей день, поспілкуватися один з одним, згадати найкращі моменти життя
Квіти
Бахмутяни висаджують троянди

Присутні на святі змогли відвідати розважальні майданчики для дітей та дорослих, майстер-класи, залишити свої надписи на стіні побажань та скуштувати печиво із передбаченням. Смачний козацький куліш нагадав про мирні часи у місті.

свято
Бахмутська кава

Чимало шанувальників зібрали спортивні та ігрові локації. Наприкінці заходу відбулось урочисте нагородження від українського козацтва волонтерів з Бахмута, що допомагали ЗСУ та цивільним.

розваги
Бахмутяни грають в шахи
розваги
Тренування з футболу

Полтава

Зазвичай святкування у Бахмуті відбувалося на центральній площі міста, не стали порушувати цю традицію бахмутяни у Полтаві. Дітей радо прийняв міський парк «Перемога», де на малечу чекали цікаві ігри, вікторина «Моє рідне місто», улюблені руханки під музику.

побажання
Святкування Дня міста

У конкурсі малюнків «Бахмут у моєму серці» неможливо було обрати переможців, бо дитячі мрії про мирне майбутнє нашого міста мають усі обов’язково здійснитися. Усі учасники заходу отримали переможні призи. Від міста Полтава діти отримали у подарунок безкоштовне катання на атракціонах.

кава
Кавовий флешмоб від бахмутян

Одеса

В Одесі пройшла розважально-ігрова програма, присвячена 452-річниці рідного міста. Яскраві кульки, прапорці з символікою рідного міста, пісні, знайомі з дитинства, перенесли всіх присутніх на рідні вулички старовинного Бахмута.

свято
Святковий торт

Малечу розважали казкові герої, які пригощали їх невід’ємним атрибутом свята — солодкою ватою. В інтелектуальній вікторині «Чи знаєш ти своє місто?» бахмутяни позмагалися на знання цікавих фактів про Бахмут. Разом пригадали назви рідних вулиць, де проходили найяскравіші моменти життя.

Далі були веселі тематичні конкурси, ігри, активності, які допомогли розважити та згуртувати. На завершення учасники заходу склали в імпровізований кошик свої побажання рідному місту. Також цієї ночі в Одесі народився маленький бахмутянин. Щиро вітаємо батьків і бажаємо здоров’я!

свято
Святкова бахмутська кава

Дніпро

Активно долучилися до свята бахмутяни у Дніпрі. Тут пройшли майстер-класи, квести для дітей та дорослих, веселі конкурси та флешмоб. Веселощів, запалу та незабутні враження від яскравих образів діточкам додав аквагрим та солодкі подарунки.

свято
Святкування Дня міста Бахмут у Дніпрі

Цей день був наповнений позитивними емоціями, довгоочікуваними зустрічами та приємними спогадами.

свято
Бахмутяни в Дніпрі

Жовті Води

Святковий день для бахмутян у Жовтих Водах розпочався з ранкової кави та привітань.

кава
Ранкова кава бахмутян

Далі був кіноогляд «Спогади про місто», майстер-клас з виготовлення браслетів «Три кольори Бахмута», концертна програма і танцювальний флешмоб від юних талантів «Мир над Україною».

Жовті Води
Програма в Жовтих Водах

Кривий Ріг

У Кривому Розі Благодійний фонд «Слов’янське серце» провів яскраву та веселу розважальну зустріч для малечі.

свято
Розваги для дітей з нагоди Дня міста

Цікавий квест під назвою «Бахмут там, де ми!» підготували педагоги освітнього осередку нашого міста, під час якого маленькі мешканці були учасниками майстер-класу з виготовлення святкових вітальних листівок та власноруч створили прапор Бахмута.

свято
Кривий Ріг святкує День Бахмута

Далі на бахмутян чекав святковий концерт від ПК «Мистецький» та частування ласощами.

Харків

У Харкові відбулась виставка картин художниці Катерини Руденко про мирний та вже знищений росією Бахмут. Звучали музичні привітання від викладача Бахмутської школи мистецтв Олени Москальової та вірші про Бахмут від випускниці школи мистецтв Євгенії Волобуєвої.

кава
Харків святкує День Бахмута

Цікаві історичні факти про наше місто розповів історик Михайло Топило. Дітлахи малювали мрії про місто, яким вони бажають його бачити в майбутньому після нашої Перемоги.

кава
Кавовий флешмоб

Вітання для бахмутян з усіх куточків нашої країни та світу

Вітання начальника Бахмутської міської військової адміністрації Олексія Реви.

Читайте також: “У 2021 був останній День міста, коли можна було радіти”: бахмутяни про 9 вересня

Всі фото: Бахмутська міська рада

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Грошова допомога від ЮНІСЕФ у 2026 році: чи можна зареєструватися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 26 Липня 2026
Допомога від ЮНІСЕФ / фото ЮНІСЕФ

У мережі розповсюджуються посилання для оформлення фінансової підтримки нібито від фонду ЮНІСЕФ. Наразі організація не проводить прийом заявок на отримання грошових виплат, а подібні оголошення у соціальних мережах поширюють шахраї.

Детальніше — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Статус реєстрації на грошову допомогу

Благодійна організація ЮНІСЕФ зараз не приймає заявки на отримання фінансової допомоги. Попри це, в мережі активно поширюється інформація про нібито нові виплати. Перехід за такими посиланнями веде до сумнівних груп та активує чат-ботів, які починають надсилати велику кількість спаму та реклами.

Фейкова сторінка ЮНІСЕФ / скриншот
Бот, який запускається при спробі зайти у групу / скриншот
Фейкова допомога / скриншот
Посилання на заявку веде у групу, не пов`язану з наданням грошової допомоги / скриншот

Редакція Бахмут IN.UA звернулася на гарячу лінію ЮНІСЕФ, де підтвердили відсутність актуальних програм фінансової підтримки. Представник організації наголосив, що прийом онлайн-заявок зупинено ще кілька років тому:

Зараз немає ніякої реєстрації. По-перше, ми ніколи не даємо рекламу при реєстрації, цим займаються в нас фонди-партнери. По-друге, також немає онлайн-реєстрації, вона закрита в нас 15 серпня 2022 року і такою досі залишається“.

Щоб привернути увагу, сумнівні інфохаби публікують невідомі посилання та обіцяють виплати від 10 до 21 тисячі гривень. В організації закликають громадян ігнорувати такі пропозиції та за жодних обставин не передавати свої дані стороннім особам.

Ми ніколи не працюємо з месенджерами, ми ніколи не просимо надати через них ніякі документи також“, — пояснюють на гарячій лінії.

Діяльність шахраїв у соціальних мережах

Кіберполіція України викрила організовану групу зловмисників, які ошукували людей, видаючи себе за представників ЮНІСЕФ та інших гуманітарних місій.

Для реалізації шахрайської схеми вони використовували TikTok та інші онлайн-платформи. Зловмисники проводили прямі ефіри, під час яких пропонували глядачам оформити фінансову допомогу.

Фонд ЮНІСЕФ та його партнери працюють за чіткими правилами комунікації з громадянами. Офіційні представники:

  • ніколи не запитують CVV-коди, паролі чи інші дані доступу до банківських рахунків;
  • ніколи не вимагають комісій або будь-яких платежів за реєстрацію чи отримання допомоги;
  • не проводять реєстрацію на виплати через соціальні мережі, месенджери чи сторонні сайти;
  • не збирають чутливі фінансові дані через TikTok або інші неофіційні канали.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Результати ЄФВВ 2026: як перевірити бали та сформувати екзаменаційну картку

Семаковська Тетяна 10:00, 26 Липня 2026
Національний університет імені Тараса Шевченко / фото з Вікіпеліх

Український центр оцінювання якості освіти повідомив про оприлюднення результатів основних сесій єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ). З 22 липня учасники тестування можуть дізнатися свої бали, необхідні для вступу до магістратури.

Детальніше — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Результати ЄФВВ 2026

Результати тестування розміщені онлайн в електронних кабінетах учасників вступних випробувань.

Для подальшого вступу до закладів вищої освіти України потенційні магістри повинні сформувати екзаменаційну картку. Відповідна опція доступна в окремій вкладці електронного кабінету.

Система дозволяє учасникам завантажити картку з деталізованими результатами з кожного блоку вступного випробування. У цьому документі зазначається:

  • номер, під яким учасник виконував конкретне завдання;
  • варіант відповіді, який він обрав;
  • кількість набраних балів за кожне окреме завдання.

Нагадаємо, що оцінювання результатів ЄФВВ відбувається за шкалою від 100 до 200 балів. Переведення набраних тестових балів у цю шкалу здійснюється за алгоритмом, який затверджений у таблиці №12 додатка 5 Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2026 році. Укладанням тестових завдань та підготовкою наборів для ЄФВВ займався Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога від ЮНІСЕФ у 2026 році: чи можна зареєструватися

У мережі розповсюджуються посилання для оформлення фінансової підтримки нібито від фонду ЮНІСЕФ. Наразі організація не проводить прийом заявок на отримання грошових виплат, а подібні оголошення […]

10:00, 26.07.2026 Скопіч Дмитро

Результати ЄФВВ 2026: як перевірити бали та сформувати екзаменаційну картку

Український центр оцінювання якості освіти повідомив про оприлюднення результатів основних сесій єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ). З 22 липня учасники тестування можуть дізнатися свої бали, […]

Фоторепортаж

Якою була Костянтинівка до війни: 10 архівних фото мирного міста

Сьогодні Костянтинівка регулярно згадується у зведеннях Генерального штабу ЗСУ через постійні штурми противника та обстріли з боку російської армії. Проте до початку повномасштабного вторгнення місто […]

Зарахування до 1 класу у 2026 році: перелік документів та процедура вступу

Процедура вступу до школи у 2026 році передбачає подачу заяв як в онлайн, так і в офлайн форматах. Батьки можуть скористатися цифровими сервісами для реєстрації […]

10:00, 25.07.2026 Скопіч Дмитро

Росіяни скинули авіабомби на Слов’янськ: є загиблі

Зранку російські війська завдали авіаційного удару по Слов’янську. Внаслідок скидання двох авіабомб є загиблі та поранені серед цивільного населення, а також масштабні руйнування приватної власності […]