У москві вирішують, як будуть виплачувати компенсації жителям окупованого Бахмута

Валентина Твердохліб 11:00, 29 Жовтня 2025
компенсації
Зруйнований житловий квартал у Бахмуті / фото росджерела

Бахмутяни, які мешкають на ТОТ, досі не можуть отримати компенсації, обіцяні окупаційною владою. Людей продовжують годувати обіцянками про роботу комісій та подачу документів, але на практиці механізм так і не запрацював. Питання виплати компенсацій бахмутянам зараз, нібито, знаходиться на розгляді в москві.

Про це заявив олексій муратов — керівник партії “единая россия” в “днр”.

Компенсації бахмутянам від рф

Влітку 2025 року окупаційна влада так званої “днр” заявила про початок виплат компенсацій за житло мешканцям Бахмута. Однак це питання так і залишилось на папері. На практиці подати заяви на компенсації бахмутяни не можуть, а про виплати чули лише у пропагандистських медіа. Люди обурюються, що обіцяних коштів їм не виплачують.

З проханням урегулювати питання отримання компенсацій бахмутяни звертаються до олексія муратова — очільника партії “единая россия” в “днр”. Він заявив, що питання отримання компенсацій для мешканців Бахмута розглядатиме так звана “міжвідомча комісія”, яка ще не сформована. Питання про її створення розглядають у москві.

“Щодо Бахмута та звільнених територій (ред. окуповані території Донеччини) — тут працюватиме міжвідомча комісія, вона ще не сформована. Документи, поправки до НПА (ред. нормативно-правові акти) перебувають на погодженні у Москві. Чекаємо з дня на день погодження і комісія буде сформована. Я сподіваюся найближчим часом дам зворотний зв’язок з цього питання. Тож прохання набратися терпіння, чекайте. Вашим питанням ми займаємося”, — відповів бахмутянам муратов.

За словами очільника путінської партії в “днр”, також розглядається питання дистанційної подачі документів до комісій. Наразі такий механізм вже працює для жителів Курської області, однак для українців з ТОТ він не доступний.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пушилін звинуватив ЗСУ в тому, що окупанти не можуть відбудувати Бахмут

Валентина Твердохліб 11:30, 27 Листопада 2024
Бахмут
Пейзаж зруйнованого Бахмута в березні 2024 / скриншот

Ватажок “днр” денис пушилін звинуватив ЗСУ в тому, що окупаційна влада не може відбудувати Бахмут, Соледар і Мар’їнку. За його словами, саме українська армія “робить все, щоб не допустити відновлювані роботи”.

Про це пушилін заявив у телеефірі одного з російських каналів.

Пушилін про відбудову Бахмута

Очільник “днр” денис пушилін висловився про наміри відбудувати Бахмут, Соледар і Мар’їнку. Однак, за його словами, відновити міста нібито не дозволяють бійці ЗСУ. Ватажок псевдореспубліки обурився, що українські військові тримають позиції. Бо окупанти не можуть розмінувати захоплені міста, не кажучи вже про їхню “відбудову”.

Саме в розмінуванні міст, за словами пушиліна, найбільша проблема. Ватажок “днр” каже, що після розмінуванні в Бахмуті, Соледарі і Мар’їнці почнуть “зводити будинки і запускати підприємства”.

Про відбудову окупованих міст / скриншот із росджерел

Про те, що ці міста вщент зруйнували росіяни, пушилін нічого не сказав. Як і про те, яким чином окупанти планують “відбудову” і роботу яких знищених підприємств хочуть відновити.

Загалом в окупантів немає чіткої думки про відбудову Бахмута. Деякі російські “посадовці” кажуть про те, що місто будуть відновлювати, а інші заявляють про те, що його знесуть і побудують новий населений пункт.

Реакція на заяву пушиліна

Водночас на такі заяви окупаційної влади місцеві жителі окупованих територій реагують з обуренням. Люди зазначають, що їм потрібне “реальне вирішення” проблем. Вони вимагають або відбудувати їхнє житло або виплатити компенсацію за зруйновані оселі.

Люди вимагають пушиліна вирішити проблеми з житлом / скриншот
Люди просять окупаційну владу дати житло або житлові сертифікати / скриншот

Також помітно, що заяви окупаційної влади почали повторюватися. Вже не вперше пушилін скаржиться на те, що українські військові заважають “відбудові”.

Прохання людей про допомогу / скриншот

Вперше заява про те, що саме українські військові заважають обіцяній відбудові Бахмута пролунала у вересні 2023 року. Тоді пушилін анонсував, що про “відбудову” будуть говорити наступного року. Водночас, минув вже понад рік, але процес “відбудови” все ще не розпочався.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація з Донеччини: скільки жителів та дітей залишаються у небезпечних громадах

У Донецькій області триває евакуація людей з населених пунктів, наближених до лінії фронту. На підконтрольній території регіону досі залишаються 135 тисяч осіб, серед яких понад […]

евакуація
Важливо

Де найважча ситуація з евакуацією на Донеччині: перелік міст, куди вже неможливо дістатися

На Донеччині триває евакуація населення. Через атаки рф вивезення людей з деяких населених пунктів неможливе. Зокрема, в Лимані і Костянтинівці можливості для евакуації транспортом немає, […]

бренд
Історії

“Я хочу, щоб дівчата не соромилися своєї краси”: як дівчина з Бахмута заснувала бренд корсетів і суконь у Польщі

У Польщі вже два роки працює бренд корсетів і суконь RII&LII. Його заснувала 25-річна Єлизавета Кантор, яка переїхала до Польщі з Бахмута. Дівчина має фахову […]

Важливо

Росія захопила міста на Донеччині, але не зробила їх своїми: що сталося з Бахмутом та Соледаром

Більше ніж, три роки тому росіяни окупували Бахмут, назвавши це “звільненням”. Однак, ватажок “днр” денис пушилін ще в 2023 році вказав, що місто відновлять. Але […]

Важливо

Як з’явилася Бахмутська міська територіальна громада

26 червня 2026 року виповнюється 7 років з дня утворення Бахмутської міської територіальної громади, яку створили, відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. […]