Невизначеність міського самоврядування, коли влада за Конституцією перевищила термін обрання, але чергові вибори не були проведені існує в Бахмуті з жовтня 2015 року. Координатори «Сильних громад» провели опитування мешканців Бахмута, в якому запитали чи потрібно залишити владу, обрану в 2010-му році, чи необхідно провести вибори або призначити військово-цивільну адміністрацію.
Питання невизначеності органів міського самоврядування виносили на суспільне обговорення в процесі круглого стілу. Більшість присутніх підтримала рішення про необхідність проведення виборів.
При тому, що в міськраді бачать розвиток подій в розрізі зміни влади виборчим шляхом, а саме підготувалися до виборів об’єднаній громаді. Весь процес був згідно законодавства пройдено і за інформацією обласного офісу реформ вибори мали бути призначені на весну. Цього не відбулося ЦВК відмовила у проведені виборів. Причиною називають необхідність внесення змін в адміністративно-територіальний устрій.
Опитування, яке провели координатори СГ серед громадськості, представників влади і журналістів показало, що більшість все ж таки притримується позиції проведення виборів. Хоча деякі представники влади вважають,що зараз ситуація стабільна, тому у прифронтовому місті вибори не потрібні.
У місті практично не підтримується ідея введення ВЦА. Можна сказати, що і питання виборів не так часто обговорюється у суспільному просторі. Хоча при виникненні нагальних проблем люди починають цікавитись зміною влади. Це підтвердила аварійна ситуація з водою – в одному з районів міста більше місяця не було води.
Коли активісти зібрали людей на мітинг і там підняли питання не спроможності старої влади вирішувати проблеми громади, то почався збір підписів під зверненням до Президента, Голови ВЦА, Керівників Генпрокуратури і МВД про створення ВЦА. Це звернення підтримало своїми підписами близько 300 жителів. Питання відставки міського голови намагались винести на сесію міськради.
Ситуація якоюсь мірою підтверджує, що стара влада в місті не вдовольняє потреб багатьох людей. Хоча при проведенні опитування процент людей які вважають, що депутати і мер мають продовжувати свої повноваження був доволі високий – 32% при он-лайн опитуванні, 25% при опитуванні перехожих на вулицях Бахмуту. Це люди різного віку від 30 до 75 років. Переважно середнього віку.
За проведення виборів віддали свої голоси більшість респондентів – близько 70% перехожих і 38% аудиторії соціальних мереж. В опитуванні приймали участь люди різного віку. Частина людей відмовилася відповідати на питання, бо вважає, що їх позиція вирішення не вплине.
За введення ВЦА в інтернеті проголосували 26%, і тільки дві людини при усному опитуванні сказали, що вважають за потрібне такий варіант розвитку подій. В опитуванні прийняли участь більше ста респондентів.
В цілому можна стверджувати, що більшість громади в тому числі і влада усвідомлюють необхідність проведення виборів.