Британська розвідка вважає «вагнерівців» погано підготовленими для вуличних боїв в Бахмуті: зведення за 21 грудня

Семаковська Тетяна 10:44, 21 Грудня 2022

321209117 5911971018825863 4086941676289315380 n f8a25Росіяни продовжують вести наступальні дії на Бахмутському напрямку. Нагадаємо, що вчора 20 грудня Президент України Володимир Зеленський відвідав Бахмут та вручив оборонцям медалі. Воїни передали очільнику країни прапор з Бахмута для американських побратимів на знак подяки за озброєння. Британська розвідка зазначила, що сили «Вагнера» трохи просунулися на східній околиці Бахмута за останній тиждень з 13 по 20 грудня.

Що каже британська розвідка?

За даними британської розвідки за останній тиждень військові рф та сили «Вагнера» трохи просунулися на східній околиці Бахмута.

«Піхота рф, ймовірно, зараз укріпилася в східних промислових районах міста, а іноді просувалася до житлових районів міста. Вуличні бої тривають», — зазначають експерти.

Водночас в розвідці вважають, що бійцям «Вагнера» вуличні бої погано підійдуть.

«З огляду на те, що міські бої потребують висококваліфікованої піхоти з чудовим керівництвом молодшого рівня, цей тип бою навряд чи підійде погано підготовленим бійцям «Вагнера» та мобілізованим резервістам російської армії», — підсумувала розвідка.

Звіт від ISW: візит Зеленського в Бахмут перетворився на ганьбу для путіна

За інформацією американського Інституту вивчення війни Путін намагається зламати імпульс України, оскільки російські війська потребують перепочинку для відновлення, якщо росія хоче утримати існуючі та захопити нові території в Україні. 

Росія не може вирішити свої проблеми з формуванням збройних сил у короткостроковій перспективі. Путін вторгся в Україну з недостатніми ресурсами, які Росія вичерпала в гонитві за обмеженими здобутками, включаючи наступ на Маріуполь і Сєвєродонецьк. Наступ Росії на Бахмут відбувається за тією ж схемою. 

Путін відмовився надати перепочинок російським військам для переозброєння, натомість перекинувши їх війська в поле для продовження наступальних операцій.  Намагання Росії проводити одночасні оборонні та наступальні операції, одночасно намагаючись відновити свої сили, перешкоджає відновленню російських військ, стверджує Інститут дослідження війни.

У звіті фахівці зазначають, чим обернувся для путіна, візит Володимира Зеленського в Бахмут.

«Візит Зеленського в Бахмут підірвав зусилля Путіна утвердитися в якості головнокомандувача військового часу і перетворив власну інформаційну операцію Путіна в ганьбу навіть в частині провоєнного російського інформаційного простору», — підсумували експерти.

Дані Генштабу

Як повідомляє Генштаб наразі противник зосереджує зусилля на веденні наступальних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках. 

Не вщухають й ворожі обстріли. Відтак цього разу постраждали Спірне, Соледар, Бахмут, Ступочки, Водяне, Невельське, Мар’їнка та Новомихайлівка Донецької області. За 20 грудня росіяни вбили 2 мирних жителів Донеччини: у Вугледарі та Торському.

Крім того, у Святогірську правоохоронці виявили тіла 2 цивільних, убитих під час окупації.

Журналіст Богдан Мірошников повідомляє, що ЗСУ вдається контратакувати противника.

«Продовжуються бої у напрямку Опитного та Кліщіївки, на східних околицях Бахмута. ЗСУ все частіше виходять у контратаки та інколи вдається вибита ворога з позицій. Ситуація залишається складною, ворог продовжує тиснути по всьому напрямку», — пише Мірошников.

Фото: Генштаб ЗСУ

Читайте також: ЗСУ вдалося витіснити російські війська з позицій, за які вони боролися «всю осінь»: зведення за 20 грудня

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

Семаковська Тетяна 10:00, 8 Червня 2025
Книгарня “Еней” у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги — вони знаходили простір для спілкування, нових ідей та живого зв’язку з українською літературою.

Детальніше про те, як саме з’явилася єдина книгарня в Бахмуті — в матеріалі Бахмут IN.UA

Книгарня “Еней”: історія

У 2015 році колишній боєць батальйону “Донбас” Володимир Дериведмідь, після звільнення Бахмута від сепаратистів, вирішив, що боротьба за Україну триває не лише на полі бою. На його думку, окупація відбувалася не лише територіально — важливою була й інформаційно-культурна складова. Саме тому Володимир продовжив свою боротьбу вже на культурному фронті, створивши книгарю в Бахмуті.

Назву для книгарні вигадувати не довелося. Ідея поширення української книги була натхненна одним із його побратимів — Антоном Цедиком з псевдонімом “Еней”. Чоловік був родом із Полтави, захоплювався історією, сповідував рідновір’я. Він загинув під час виходу з Іловайського котла. За словами Володимира, в останній бій добровольцям наказали брати лише зброю, але Антон узяв із собою ще й книжку — бо вважав її не менш потужною зброєю, ніж автомат.

Після відкриття книгарні, яку Володимир присвятив пам’яті Антона “Енея” Цедика, на фасаді з’явилося гасло: “Книги важливіші за танки”.

Особливості книгарні

Стенд з різною україномовною літературою для дітей / фото Бахмут IN.UA

Щоб привернути увагу до книгарні, на фасаді Володимир розмістив українські прапори. Згодом на фасаді з’явилися й портрети загиблих побратимів — як пам’ять про тих, хто не повернувся, і як нагадування, що війна ще не закінчилася.

У книгарні робився акцент на дитячій та історичній літературі — аби привчати дітей до читання українською мовою та спонукати дорослих краще пізнати власну історію. Також у магазині мали попит вишиванки, які охоче купували містяни.

Сервіс надавався виключно державною мовою. Її, на жаль, спочатку сприймали неоднозначно, проте, часом і містяни, і переселенці з тимчасово окупованих територій таки переходили з власником на українську.

Паралельно з реалізацією книг та вишиванок Володимир Дериведмідь влаштовував для дітей читання українських віршів напам’ять, натомість діти отримували подарунки. 

Закриття книгарні

Перший власник Володимир Дериведмідь вимушений був поїхати з міста у 2020 році, хоча закривати книгарню він не хотів. Саме тому він вирішив знайти людину, яка б могла продовжити його справу. Приблизно у той же час розпочався карантин, який сильно позначився на фінансовому становищі, адже виник через низький попит на книги. Вже у листопаді 2021 року єдина книгарня Бахмута зачинилася, а більшість книг з неї передали різним сільським бібліотекам.

Примітка. Матеріал створено з архівних спогадів журналістки Марії Лященко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

258850190 993441414568005 1502640504527379887 n 5c199

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.