Руслан Макарович, депутат та волонтер з Часів Яру, розказав нашій редакції, як в Першотравенську він разом з переселенцями з Луганської області організували волонтерський штаб.
Руслан Макарович з перших днів війни допомагав людям в гуманітарному штабі в Часів Яру. На жаль, в серпні довелось евакуювати склад на Дніпропетровщину, бо стало занадто небезпечно.
«Зараз ми працюємо в Першотравенській міській територіальній громаді та Миколаївській сільській громаді. Тут функціонує Центр соціально-психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб, а також два гуртожитки для цивільного населення», – зауважив Руслан.
Руслан Макарович розказав, що в Першотравенську група переселенців з Луганської області за власної ініціативи організували волонтерський штаб:
Волонтери спекли домашню випічку. Фото: надані героєм
«Я побачив в Фейсбуці оголошення, що вони не можуть сидіти склавши руки та чекати перемоги. Ми домовились про зустріч, поспілкувались, та вже більше двох місяців працюємо. Їм надали приміщення, де жінки плетуть сітки та кікімори, а також вдома вони випікають смаколики для хлопців у шпиталь».
Організація звітує про роботу в Фейсбук на сторінці «Крок до перемоги», організатором є Лідія Галкіна. У неї на сторінці також можна побачити публікації про роботу волонтерів.
Волонтери демонструють виготовлені кікмори. Фото: Фейсбук, Лідія Галкіна
Руслан зауважив, що вони допомагають продуктами, основами для сіток, та іншими необхідними речами, але багато роботи жінки роблять самостійно. Тому чоловік впевнений, що в волонтерській діяльності головне бажання, а можливості є завжди:
«Навіть сторінку в Фейсбук жінки пенсійного віку ведуть самостійно. Вони самі везуть випічку в шпиталі. Хлопці там не голодні, це необхідно більше для уваги та емоцій. Ці жінки такі щасливі, що вони роблять свій вклад в перемогу, а хлопцям – приємне спілкування та домашня їжа».
У підсумку розмови, Руслан Макарович поділився, з чого можна почати, якщо ви також хочете допомогти військовим:
Волонтери показують результати своєї роботи. Фото: надані героєм
«Спочатку вирішить для себе, чи готові ви до цього, бо це дійсно важка праця. Якщо впевнені в своїх силах, то шукайте в соціальних мережах оголошення волонтерів. Можна почати з плетіння сіток. Їх мало не буває, бо вони майже одноразові. Вони рвуться, згорають, зношуються, тому потрібні постійно. Навчитись їх плести не важко, зараз є дуже багато відео уроків. Та навіть якщо вийшло не дуже, самі військові кажуть, що за декілька днів на фронті, вона стане кольору «природи». Головне використовувати кольори, які підходять порі року».
Фото: волонтер Руслан Макарович, Фейсбук
Читайте також: Як бахмутянка за допомогою лотереї зібрала гроші на корм тваринам
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!