«Є бажання — можливість можна знайти»: як бахмутяни дистанційно танцюють брейк-данс

Семаковська Тетяна 16:02, 28 Жовтня 2022

301049068 1216341279201585 6697995887805963515 n 4080a Бахмутянин Сергій Дмитрієв від початку повномасштабного вторгнення був волонтером у рідному місті, до війни чоловік також викладав танці дітям. Саме вони надихнули знову повернутися до справи свого життя, попри війну. Заради дітей і їхнього світлого майбутнього бахмутянин щодня працює на перемогу.

 Редакція «Бахмут IN.UA» поспілкувалися з Сергієм Дмитрієвим та дізналася його історію. Чоловік народився та виріс у Бахмуті, танцями захопився ще будучи підлітком, з 15 років, а зараз сам навчає дітей у цій віковій категорії.

«Так склалося, що там де я навчався потім став викладати й сам. Це Бахмутський міський Центр дітей та юнацтва, з 2006 року я там викладаю. Почав потрішки тренувати дітей. В кімнаті школярів «Мрія» також я працював педагогом-організатором, та керівником гуртка по брейк-дансу. До 2022 року, до повномасштабної війни я працював у Бахмуті. В перших числах березня ми з родиною евакуювалися», — розповідає Сергій Дмитрієв.

До слова, герой зазначає, що на базі кімнати школярів «Мрія» у місті спочатку облаштували волонтерський центр. Сергій також допомагав людям, роздавав їжу, речі, тощо. Герой наголошує, що рішення евакуюватися прийняли сім’єю, адже в Бахмуті ставало небезпечно. Товариш Сергія запропонував їхати до Вінниці, однак там родина не зупинилася, вирішили прямувати далі, до Житомирщини. Наразі пан Сергій з родиною живуть у Бердичиві, тут бахмутянин знову почав викладати танці, — охочих вистачає, ділиться герой. Однак, спочатку про повернення до танців не було думок.

300961037 1216342065868173 3309172754170172959 n 6c8d0

Пан Сергій з вихованцями взяли участь у фестивалі “Beat em up fest” у місті Бердичів. Фото: Сергій Дмитрієв, Фейсбук

«Я почав шукати студії для доньки, я її знайшов. Тут у місті брейку, як такого танцю немає, але є інші сучасні напрямки, на кшталт хіп-хопу та електро. Власне, так все й закрутилося, я почав тренуватися, потім відбувся майстер-клас, згодом мені запропонували бути суддею на вокальному фестивалі. Власники студії, теж переселенці, запропонували мені вести гурток у них. Брейку не було, тож потрішки набирали дітей. Загалом, вже більше як місяць я веду гурток», — каже герой.

Окрім роботи у Бердичеві чоловік ще проводить дистанційні заняття у Бахмутському міському Центрі дітей та юнацтва. Сергій каже, що завдяки карантинному досвіду, заняття онлайн проводити тепер легше. Уроки планують за допомогою платформи Classroom. Щоб ділитися натхненням, разом з учнями викладач створив телеграм-канал.

 «Основна мета каналу — підтримка дітей. Завдяки цьому у нас є більше комунікація з учнями. Наші заняття ми проводимо по відеозв’язку. З усіма одразу дітьми проводити уроки не вдається, у когось немає світла, зв’язку чи інтернету. Натхнення для занять я черпаю з міжнародних танцювальних фестивалів, чемпіонатів. Діти також діляться у телеграмі відеороликами, які їм сподобалися, ми стараємося це відтворити на уроці. Учні записують свої уроки, ми переглядаємо, щось коректуємо, щось додаємо», — пояснює тонкощі дистанційного навчання викладач брейк-дансу

Більшість учнів пана Сергія знаходяться в Україні, навіть, ті які виїхали, вже повернулися додому, каже герой. Бахмутянин ділиться, що більшість теперішніх його вихованців разом з ним тренуються з семи років. Навіть труднощі не зупиняють дітей.

306076542 1227979224704457 3617550122750863913 n d9ebf

Сергій провів майстер-клас для вихованців та для дітей переселенців в танцювальній школі “Urban play” м.Бердичів. Фото: Сергій Дмитрієв, Фейсбук

«Звісно, що проблема це місце, вдома важко знайти потрібно площу, щоб танцювати, а студії не всі мають можливість відвідувати. В мене така ж сама ситуація, в домі двоє дітей, а я танцюю, ще й знімаю. Але я вважаю так, якщо є бажання — можливість можна знайти», — з посмішкою каже пан Сергій.

Кожного місяця бахмутянин робить своєрідний звіт у соцмережах. Зі згоди батьків та дітей публікує мотиваційні відеоролики з тренуваннями вихованців. Пан Сергій пригадує, що зараз оглядаючись назад, не міг уявити, що знову повернеться до улюбленої справи — танців.

«Мені здавалося, що танці, це щось таке світле, добре, а настали такі часи темні. Навіть думки були, що можливо я не тим займався. Танцювати зовсім не хотілося, але я продовжував викладати, попри апатію та зневіру. Зараз, коли мені так допомогли місцеві, я бачу їхнє бажання займатися танцями і хочу ще більше працювати й викладати дітям. Зберегти себе заради дітей, які зараз і які будуть, ще більше навчати та ділитися досвідом. Нас хотіли зламати, але не вийшло. Ми переможемо! — запевняє пан Сергій.

Фото: Сергій Дмитрієв, Фейсбук

Читайте також: Одна зі столичних вулиць носитиме ім’я бахмутянинаОдна зі столичних вулиць носитиме ім’я бахмутянина

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]