Main menu

Одна зі столичних вулиць носитиме ім'я бахмутянина

312601449 10220733414236575 165548514932985276 n 81369Депутати Київради під час останнього засідання перейменувала 49 вулиць, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами. Відтепер одна з київських вулиць носитиме ім'я бахмутянина Олексія Курінного, викладача НаУКМА, науковця та захисника української мови. Чоловік трагічно загинув у ДТП у 2017 році.

Про це повідомляє юрист Благодійного фонду «Восток-SOS» Данііл Попков.

«Олексія можна впевнено віднести до державотворців сучасної України. Ми познайомились у 2014 році, коли проходив стажування у Центр політико-правових реформ. Дізнавшись звідки я, Олексій так щиро цьому зрадів. Він з надзвичайною ніжністю розповів мені про своє дитинство у Бахмуті на початку 90х: про школу, перше кохання, молодіжні тусовки і підсумував фразою, яку пам'ятаю досі: «Було дуже цікаво, але страшно». Я не знаю бахмутян, які не любили би своє місто, але Олексій єдиний, хто говорив про нього аж пристрасно», — написав  Данііл Попков.

Меморіальна дошка Олексію Курінному da424

Меморіальна дошка О. Курінному на фасаді гімназії «Києво-Могилянський колегіум». Фото: Вікіпедія

Бахмутянин Олексій Курінний брав активну участь у процесі перейменувань київської топоніміки. Зазначимо, що столиця вже не вперше вшановує науковця. Так, у вересні 2019 року, на фасаді Києво-Могилянсього колегіуму відкрили меморіальну дошку присвячену бахмутянину.

Окрім того, пам'яті Олексія Курінного присвячено також проєкт «Нова українська класика» віолончеліста Василя Бабича. Концерти митця відбулися у різних містах України, зокрема в Дніпрі та Києві.

Вулиця в столиці, яку перейменували на честь Курінного, раніше носила ім'я Карла Маркса, німецького філософа-матеріаліста.

Головне фото: Данііл Попков

Читайте також: Окупанти проводять депортацію бахмутян до рф під виглядом евакуації

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!