Місто-примара: що про Бахмут кажуть іноземні журналісти 

Семаковська Тетяна 20:07, 26 Серпня 2022

photo 5208596815585329421 y daf64Яким іноземні волонтери бачать напівзруйнований та порожній Бахмут? Навіщо вони їдуть до провінційного міста, розташованого впритул до лінії фронту? Чому вони більше не повертаються, не обговорюють ці поїздки з друзями? Про справжню цінність міді та неймовірний сором – у нашому перекладі матеріалу іноземних колег. 

Шведська телекомпанія Sveriges Television опублікувала кадри поїздки волонтера Йонаса, прізвище якого не згадується. З початку повномасштабного вторгнення чоловік уже 11 разів перетинав кордон рідної країни та України. Цього разу він вирушив до Бахмута: доставити гуманітарний вантаж і показати світові ситуацію у нашому місті.

Чоловік розповів, що потік іноземних волонтерів у гарячі точки України досить великий: хтось хоче допомогти, хтось знайти себе, а дехто просто досліджує світ у всіх його проявах. Однак у Бахмут чомусь найчастіше їздять саме українські активісти. Тому Йонас вирішив певною мірою стати першим.

photo 5208596815585329419 y 75816

Йонас. Фото: Sveriges Television

Читайте також: Де у Бахмуті знайти гуманітарну допомогу, коли більшість благодійників вже евакуювались? 

«Прокидатися від вибухів снарядів та вогняних куль у небі – це не те, про що ви мрієте, але робити щось нове – це дуже приємне відчуття. Бахмут знаходиться на півночі Донецької області. Це місто, яке росіяни обстрілюють вже кілька місяців. Я виявив, що не так багато людей хочуть їхати до Бахмута», – зазначив Йонас.

У місті, де часто відключають електрику та не працюють станції техобслуговування, мідь – найцінніший ресурс. За допомогою цього матеріалу можна створити примітивну батарейку, зарядити будь-який прилад і навіть провести швидкий ремонт електрики в машині. Адже залишитися без автомобіля для військового волонтера – надто небезпечно.

photo 5208596815585329417 y b7dc2

Якщо до таких заходів вдаватися не доведеться, мідь можна передати військовим. Крім того, що на основі її сплавів можна робити артилерійську зброю і припаси, головна цінність металу – ідеальні властивості для виготовлення акумуляторів і засобів зв’язку. Саме мідь найчастіше використовують у радіотехнічному устаткуванні.

«Мій куратор в Україні відповідає за мою безпеку та допомагає підготуватися до поїздок у гарячі точки. Він часто каже, щоб я залишив генератор, бронежилети та медичне обладнання, але неодмінно взяв із собою мідь», – ділиться волонтер на камеру.

photo 5208596815585329418 y bb68e

Пояснюючи свою мотивацію допомагати виживати цивільним і військовим у маленькому містечку Донецької області, Йонас проводить аналогію з Другою світовою війною. 

«Я не можу сидіти вдома та просто дивитися. Було неймовірно важко бачити, як європейську країну у 2022 році бомбили як у Другу Світову. Моя мама теж часто питає мене, навіщо я це роблю, але я не можу їй пояснити. Ніхто інший не може це зробити, а я вже робив це кілька разів. Усі, хто сюди приїжджали, не хочуть повертатися», – додав Йонас. 

photo 5208596815585329420 y 0b979

Він розповідає світові, що росіяни вже кілька місяців невдало намагаються захопити Бахмут. Однак обстріли відбуваються не щохвилини. За його словами, у місті залишилися переважно військові, проте є й нечисленні цивільні.

«Тут постійно лунають вибухи, це місто-примара», – сказав репортер SVT Бенгт Норберг.

photo 5208596815585329422 y 222ee

Знімальна група застає чергові вибухи під час інтерв’ю з Наталією – волонтером громадської організації «Бахмут Український». Ми неодноразово писали про роботу об’єднання та його керівника Віктора Зіпіра.

«У мене є передчуття, що я святкуватиму перемогу в Бахмуті, не залишаючи його», – наводять кореспонденти слова бахмутянки.

Шведів дуже здивував той факт, що, коли вдалині лунають вибухи, жінка зовсім ніяк не реагує: навіть не кліпає.

photo 5208596815585329424 y 0db1c

Наталя, волонтер громадської організації «Бахмут Український»

«Звичка, вже чуєш, коли свої, відчуваєш це», – пояснює Наталя.

Читайте також: «До смерті бояться напружуватись»: чому бахмутяни не вивозять дітей з-під обстрілів

Син волонтерки працює рятувальником у сусідньому місті, яке журналісти не називають. Водночас родина постачає військовим та цивільним їжу, ліки та предмети першої необхідності.

photo 5208596815585329416 y 194e3

Підбиваючи підсумки виїзду в таке небезпечне місце, волонтер віддається ліричному відступу. Якщо в Бахмуті війна обходиться людськими стражданнями та смертями, то в Європі вона впливає лише на деякі закони про рекламу та вартість енергоносіїв:

«Не надто висока ціна, чи не так?», – зауважує він для європейської аудиторії.

Йонас вважає, що в цьому і полягає причина відмови багатьох активістів повертатися в Україну після однієї поїздки – доки люди живуть у війні, волонтери їдуть додому та «червоніють за Європу», яка скаржиться на підвищення цін. Набагато дорожче захищати свободу та демократію, – резюмує він.

photo 5208596815585329423 y 2c35c

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]