Павло відбиває фейкові атаки, захищаючи Бахмут на інформаційному фронті

Семаковська Тетяна 14:56, 28 Червня 2022

90 add24Адміністратор, найбільшого у місті, телеграм-каналу «Бахмут Новини», який зараз налічує майже тридцять тисяч підписників розповідає про те, як він допомагає людям і воює з «сепарськими» плітками. 

З того моменту, коли почалась повномасштабна війна, кількість користувачів «Бахмут Новин» почала зашкалювати. З’явився попит на інформацію, а разом із цим – купа брудних і неправдивих новин.

«Я витратив за дві доби у потязі 5 гігабайтів інтернету! Однією рукою викладав новини, а іншою дзвонив всім знайомим і перевіряв інформацію.», – жартома зазначає Павло, головний адміністратор каналу.

Павло у Івано-Франківському волонтерському центрі, під час короткої перерви, викладає новини про Бахмутський район. 

Зруйнував фейк у сепаратиському чаті

Фейки – це головна зброя інформаційної війни росії з Україною. 

Павло каже, що працює за одним з основним принципів журналістики – достовірність. Тому перевірка інформації, хоча і займає багато часу, але є необхідною у роботі. Павло слідкує за сепаратиськими каналами і збирає фейкову інформацію. Побачивши дивну новину, адмін починає писати і дзвонити знайомим по всьому району та перевіряти інформацію. Якщо фейк не підтверджується, Павло спростовує його фотографіями, або спостереженнями місцевих.

Павло згадує цікаву історію про те, що в сепарському телеграм-каналі поширювали фейк про український танк з радянським прапором. Команда «Бахмут Новини» активно розслідувала ситуацію і спростувала цю історію. 

«Вони писали, що українські військові їздять на танку з радянською символікою і розстрілюються мирні дома у Сіверську, а це все знімає українська преса. Обдзвонив, напевно, десяток знайомих з Сіверська і ніхто з них такого не бачив», – зазначає Павло. 

337 c1aab

Фотографії цеху, де немає української військової техніки.

Подібна історія була с заводом кольорових металів у Бахмуті, куди прилетіли ворожі ракети. В окупантів активно форсили новину про те, що влучили у велику кількість української техніки, яку там зберігали. Павло знайшов людину, яка працює на заводі. Підписник скинув фото розбитого цеху, де абсолютно немає ніякої військової техніки. 

«Я зруйнував міф і в сепаратиському чаті почали писати усілякі нісенітниці, щоб хоч якось виправдатися», – каже Павло Бікетов.

Не лише фейки, а ще добрі справи на інформаційному фронті

Боротьба з фейками і збільшення кількості читачів в 15 разів за чотири місяці – це не основна перемога, каже Павло, він тішиться тим, що зміг допомогти людям:17 людей змогли знайти своїх близьких цілими і неушкодженими. Близько 2500 тисяч людей змогли знайти транспорт для евакуації і виїхати до безпечних регіонів. Вдалося зібрати групу з 12 волонтерів на будівництво барикад у Бахмуті біля літака і групу з 8 волонтерів на роздачу безкоштовного хліба. 

Павло, як адміністратор найбільшого телеграм-каналу в Бахмуті, дає коментарі телеканалу «Донбас 24».

Павло дуже багато навчається і працює. Наш герой навчався у Школі медіа та візуальних комунікацій, де став переможцем конкурсу написання матеріалів. Проходив тренінг “The Successful Use of Social Media in Politics” за підтримки шведського фонду Jarl Hjalmarson Foundation. Брав активну участь у першому всеукраїнському форумі журналістики рішень у місті Харків. Павло писав на місцеві сайти, намагаючись підняти такі проблеми, як ремонт доріг і впізнаваність Молодіжної ради м.Бахмут. 

Він бачить своє майбутнє в журналістиці, а сьогодні каже з надією:

«Віримо у перемогу і працюємо на неї, а в подальшому – розберемося!».

Павло з колегами під час навчання.

Довідка: Канал “Бахмут-Новини” заснований у 2019 році, фінансується і координується Аркадієм Петросяном, дизайн і частково інформаційний контент – Ярослав Ісіков.

Матеріал підготував Микита Безмен. Фото з архіва Павла Бікетова.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]