У Бахмуті продовжується «голландська» історія

Семаковська Тетяна 21:52, 7 Липня 2021

DSC08282 9bdc9На початку двадцятого сторіччя голландські інвестори розвивали передмістя Бахмута. На сучасній території мікрорайону Ступки на соляній шахті «Петро Великий» місцеві жителі отримували високу зарплатню, працювала школа, лікарня. Голландці вносили європейські цінності по користуванню відходами, способу життя, умовам виробництва, роботі з персоналом. Для працівників шахти збудували житлові будинки, декілька з яких збереглися до сьогодні. 

У сучасному Бахмуті це донедавна єдина фізична згадка про голландську історію. Відновлення партнерства нашої громади з Королівством Нідерландів наразі відбувається через встановлення партнерських відносин з громадським сектором і муніципалітетом. Представники Посольства Королівства Нідерландів – перший секретар Монік до Гроот та старший співробітник Катерина Осташкова з ознайомчим візитом нещодавно відвідали Бахмут.

Гостей приймала ГО «Бахмутська Фортеця», яка за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів разом з ТОВ «Нідерландські академічні служби» реалізує проєкт по зміцненню спроможності місцевих громадських організацій.

Проєктом було заплановано обмін досвідом та подорож до Нідерландів, в умовах пандемії замість цього проводиться оцінка організаційного розвитку ГО Бахмутського району, буде проведена літня медіа школа для молоді та школа організаційного розвитку для місцевих громадських організацій. Заключним етапом проєкту стане форум громадських ініціатив і бізнес-ідей, на який планується залучити донорів та інвесторів. Цей захід планується  у тісній співпраці з Бахмутською міською радою.

212565344 1129797207541844 5883312053203573404 n bea4b

Краєзнавиця Наталя Жукова розказала, як завдяки участі Питер ван ден Ауденрайна історія про голландські шахти відновлювалася у сучасному Артемівську-Бахмуті.

Представники Посольства також неформально поспілкувалися з першим заступником Бахмутської міської ради Максимом Сутковим та представниками Управлінь, відвідали адміністративний центр.

213162767 817416978914137 801267898350064034 n 91464

Сторони обмінялися сувенірами.

Спеціалісти Бахмутського краєзнавчого музею підготували експозицію про історію виникнення та зникнення шахти «Петро Великий», провели екскурсію на місці, де вона існувала, показали знакові історичні місця у Бахмуті. Обговорюючи необхідність збереження загальної історії та створення оновленої експозиції у музеї, сторони домовилися про необхідність залучити до цього спеціалістів з Нідерландів для обміну досвідом.

DSC08294 c75aa

DSC08282 9bdc9

Донори підтримали наміри розвитку громадянського суспільства, налагодження партнерства між новою командою міської ради та представниками громадськості, високо оцінили прагнення та зусилля громадськості та міської ради, спрямовані на розвиток Бахмутської громади. Можливо наступним візитом у розвитку відносин стане візит посла Королівства Нідерландів до Бахмута.

    

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]