Чому бахмутський поліцейський не виконує ухвали суду та вимоги прокуратури?

Семаковська Тетяна 12:37, 11 Грудня 2020

bah 1 5b2e44b42cb8b 71a88 9ede6Три рази чоловік подає заяви до поліції щодо розслідування кримінальної справи, яка внесена в ЄРДР ще у 2018 році. На всі три рази поліцейський відмовляє, незважаючи ані на три ухвали суду, ані на вимоги прокуратури поновити справу. Чому слідчий Максим Медведчук Бахмутського відділу поліції не виконує вимоги вищих правоохоронних органів та судової влади розбирались наші журналісти.

Ця гучна справа почалась ще у 2015 році, коли 18-ти річна дівчина загинула під колесами автомобіля, що нісся на величезній швидкості. Водій Яковлев не справився з керуванням, врізався в зупинку, збив дві її стіни, ялинку, збив дівчину, яка померла в лікарні в той же день, причому ані водій, ані його жінка та син не постраждали. Суддя Руслан Дубовик винес вирок – позбавлення волі до 5-ти років, позбавлення водійських прав на два роки, та стягнення моральної шкоди в сумі 250 тисяч гривень. Але за українським законодавством вбивця потрапив під амністію, єдине, що вдалося, так відсудити вже в апеляційному суді – збільшення моральної шкоди до одного мільйона гривень.

виновн 1726c 2702d f971e

Винний у вбистві дівчині Яковлев й досі працює на ДП “Артемсіль”, керує автомобілем (фото з архіву “Бахмут IN.UA”)

Батько дівчини, що загинула,  Андрій Задорожний намагається досягти справедливости і наказати винних, хоча недосканалість виконавчої та судової влади, безвідповідальність правоохоронних органів стають у перешкоду, а не на допомогу.

“Жінка Яковлева на суді давала свідомо брехливі свідчення, тому є докази, бо всі судові засідання фіксуються на аудіо- та відеоносії. Саме тому я написав заяву до поліції – перший раз ще у 2018 році, щоб її притягли до відповідальності. І ось пройшло вже більше двох років, як триває це розслідування. Слідчий Медведчук навмисно затягує розгляд справи, щоб по закінченню строку давності його просто закрити”, – вважає Андрій Задорожний.  

IMG 0543 28a58 a2686Після кожної відмови слідчого, а таких було три, Задорожний звертається до Артемівського міськрайонного суду з позовними вимогами поновити розслідування по кримінальній справі від 25.06.2018 № 12018050150001479. Всі три рази судді виносять ухвали, в яких задовольняють вимоги батька.

Лише під натиском суду та прокуратури слідчий Медведчук запросив докази, де Яковлева дає неправдиві свідчення, допитав свідків, але його рішення, що жінка просто помилялася.

“Жінка на суді давала свідчення, хоча суддя попередив про її право відмовитись, бо вона знаходиться у родинних зв’язках зі звинувачуваним. Але ж вона все одно усвідомлено дала свідчення. Потім прокурор довів: все, що вона говорила – неправда, суддя винес вирок. Тобто є докази про її неправдиві свідчення. Медведчук навмисно затягує справу – то не знаходить свідків, а вони навіть в Бахмуті вже живуть, працюють все там же, то докази не знає де взяти. Слідчий не приймає рішення. Ми звертались і до прокуратури, і до суду, але все марно”, – говорить Дмитрий Світанько адвокат Задорожного.

Є ще можливість змінити слідчого, але таке рішення все одно буде приймати керівництво Бахмутського відділу поліції, і в його можливість не вірить ані адвокат, ані Задорожний.

Редакція сайту також зробила запит до Бахмутського відділу поліції. То ж після відповіді буде надана додаткова інформація, слідкуйте за матеріалами.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]