Право на працю: чи витримає повний локдаун бахмутьскій бізнес

Семаковська Тетяна 15:43, 26 Листопада 2020

thumbnail tw 20201102185141 8263 beaf2Про неминучість введення повного локдауна в просторах інтернету заговорили на тому тижні. Для України і Бахмута – це буде другий раз в цьому році. І якщо для найманих працівників обумовлені хоча б якісь законодавчі гарантії простою, то підприємці повинні покладатися, як завжди, самі на себе. 

Карантин вихідного дня, що був запропонований два тижні тому, називають підготовкою до повного локдауну. Але ж деякі вважають, що це напівзахід, який не несе ніякого сенсу.

242507781 32046Право на працю

“У людей забрали одне з головних прав – право на працю. Для підприємців це патовая ситуація. Якщо держава забороняє працювати, то дайте можливість утримувати родини. Наприклад, в США виплачують до 3000 доларів. Так я розумію, що ми – бідна держава, но хоча б по 100-300 доларів”, – говорить Олександр Уколов власник метало та деревооброблюючого підприємства.  

Бізнесмен вважає, що більш дієвою мірою було би обмеження пересування літніх людей, які більше підвержені ризику захворіти.

Один з радників Офісу президента України Тимофей Милованов заявив, що другий локдаун буде легче переноситься, бо економіка адаптувалась до нових умов. До того ж він додає, що всі галузі економіки не потрібно закривати, лише обрані – там де високий рівень загрози заразитися.  

Малий бізнес в Бахмуті, як правило, має єдине джерело доходу, мало хто ще з них може заробляти іншими способами. Тобто, парикмахер, мастер по ремонту взуття, власники маленьких магазинів, кав’ярень годують свої родини з того, що заробили за день. Але ж саме вони роблять значні вклади у вигляді податків у місцевий та державний бюджети, і розраховують на підтримку. 

unnamed 1 823a7Страхування ризиків чи державна підтримка

Петро Тутов економічний та політичний експерт вважає, що пільги на місцеві податки або звільнення від плати за оренду комунального майна втрати бізнесу істотно не компенсують.

“Згадайте пільги з податку на землю і нерухомість в період першого карантину в квітні місяці. На місцевому рівні ці проблеми вирішити складно. Великі платники податків пішли в інші ОТГ і наш бюджет має істотний дефіцит. Так що сподіватися потрібно в першу чергу тільки на себе. На те він і бізнес і це завжди ризик і в малих містах він завжди вище! Можливо, у майбутньому ми прийдемо до розуміння необхідності страхування подібних ризиків”, – каже Тутов.

Власник фотосалону Віктор Зіпир, навпаки, вважає, що підприємців не повинні залишати на самоті в такій ситуації, це проблема і держави, шукати виходи, допомогати бізнесу.

“Треба дивитись на практику інших держав, як вони підтримують підприємців. Наприклад, це може бути допомога по можливості – зупинити виплати за банківські кредити, чи по фактичній потребі – призупинити орендну плату. Тобто, той хто несе кінцеві втрати обґрунтовує їх і отримує допомогу від держави”, – розмірковує Виктор Зіпир.

Під час першого локдауну підприємець орендував комунальне приміщення і, незважаючи на прохання та законодавчі можливості, місцеве самоврядування нараховувало плату за оренду. Зараз він орендує приватне приміщення, але все одно розуміє, що не отримує пільги. 

Чому місцева влада не підтримала звільнення від орендної плати під час першого локдауну можна прочитати тут: “Орендна плата під час карантину: як домовляються бахмутські орендарі та орендодавці

“Ми повинні самі об’єднатися і розробити механізм роботи бізнесу під час локдауна: може хтось знає, як можна працювати і не заразитися, хтось запропонує як відшкодувати витрати за орендою, а місцева влада хай виконує”, – додає Зіпир.

Того разу підтримка від держави була – підприємці отримували допомогу по частковому безробіттю та допомогу на дітей. Але підприємці розказують, що з вересня, їм почали  відмовляти у цих виплатах, посилаючись на відсутність фінансування. Також підприємців звільнили від сплати ЄСВ.

“Такий бізнес, як мій в цей період не провалиться, ми живемо та заробляємо кожного дня. Витримати це можна, якщо потрібно, але за умови, що буде підтримка від держави та нас звільнять від сплати ЄСВ. Я отримувала допомогу і на себе, і на дитину,гроші  витрачала на орендну плату, бо власник приміщення не звільнив від неї, та на їжу”, – каже власниця невеликої ремонтної майстерні Ірина Яценко.

Цього разу, у випадку локудауну, президент Володимир Зеленський обіцяє надати фінансову допомогу у розмірі восьми тисяч та податкові канікули для підприємців, також обіцяють відновити допомогу ФОПам на дітей. Але місцеві експерти не вірять у таку підтримку. 

“За рахунок яких коштів уряд передбачає надати допомогу бізнесу в розмірі 8 тис. грн на одного працівника за час простою, у т.ч. за збереження робочих місць, сказати важко”, – говорить Тутов.

Матеріал підготовила Альона Щекодіна

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]