Main menu

b2ap3 large groshi1304 52f59Для цього потрібно надати певний перелік документів особисто чи поштою до Бахмутського Центру зайнятості та очікувати гроші.

Нарешті фізичні особи підприємці, які не мають найманих працівників, дочекались змін у законодавстві і також можуть розраховувати на допомогу по частковому безробіттю. Механізм надання та отримання допомоги описаний у Постанові №453. (тут можна скачати необхідні документи для подачі заяви, в Бахмутському центрі занятості також вже розробили приклади всіх заяв).

Що потрібно для цього зробити:

1 ІНФОГРАФІКА ДЛЯ ФОП 8fb65

Як нараховується сума допомоги:

Вона надається із розрахунку 2/3 від бази нарахування ЄСВ. Для фізичних осіб, які звільнені від сплати ЄВ, допомога надається із розрахунку 2/3 розміру мінімальної заробітної плати (4723 грн.)

Карантин в Україні офіційно введений з 12 березня і якщо підприємець призупинив свою діяльність з цієї ж дати, то завтра 12 червня - останній день подачі документів на допомогу.

Снимок 4620fЦе примірний розрахунок фінансової допомоги по частковому безробіттю, але за консультаціями під час подачі документів треба звертатись

до Бахмутського центру зайнятості.

“Ті підприємці, які мають дітей до 10 років та отримали допомогу для них, ті ФОПи, що отримали допомогу для своїх найманих працівників також мають право скористатись цією можливістю. Немає також законодавчих обмежень і для фізичних осіб підприємців, які призупинили підприємницьку діяльність, але працювали найманими особами. Однак, я вважаю, що вони зобов'язані це вказати у заяві. До того ж, центри зайнятості мають повноваження перевіряти достовірність даних, і ми будемо це робити по закінченню року”, - додав Роман Коновалов, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Бахмутського центру зайнятості.