Main menu

5e85e9d7385b8454868974 85cbaНововведення в законодавчі акти України щодо не сплати або зменшення орендної плати не зобов'язали орендодавців цього робити, а наймачам - лише надали право вимагати. В Бахмуті власник комунальних приміщень - Бахмутська міська рада вирішила не надавати пільг на оренду, власники приватних приміщень - вчиняють за домовленістю сторін, але незавжди на взаємовигідних умовах.

Нові зміни, які введені Законом України №553 від 13.04.2020 передбачають, що наймачі можуть попросити зменшити плату або не платити за весь час, протягом якого майно не використовувалось через обставини, за які він не відповідає.

Снимок 7e02a

Тобто, законодавець в форс-мажорних обставинах, в ситуації, яка виникла вперше не лише в Україні, а й в цілому світі, не знайшовши варіант, який би задовольнив і власників, і наймачів, переклав вирішення проблеми на їхні ж плечі. І домовлятись їм доведеться самим.

"Ми провели аналіз, так би мовити комісійне обстеження комунальних приміщень. І тут треба виділити дві складові. По-перше, це безпосереднє знаходження наймачів у приміщеннях. По-друге, всі наймачі продовжують діяльність - хто он-лайн, хто на винос. Тобто, сказати, що вони припинили свою діяльність неможна. Ми вирішили не надавати пільг, і орендарі будуть сплачувати оренду на звичайних умовах згідно договорів", - розказала Наталя Отюніна, начальник управління муніципального розвитку Бахмутської міської ради

У Валерія Слєсарева, депутата Бахмутської міської ради інша думка:

"Я вважаю, що треба було все ж таки піти на поступки. Зараз малому бізнесу дуже важко, їм треба не лише себе забезпечувати, а й платити заробітну плату, податки. То зменшити суму орендної плати - це було б правильно. Наприклад, моя родина здає в оренду приміщення і всім зменшили орендну плату".

Директор ринку Михайло Аванесов розказав, що також переглянули умови оренди.

"Ми всім надали 20% знижку, а деяким і до 50%, іншим надали розстрочку. Але, ми такий же бізнес, як і вони, і в нас також багато витрат, які нікуди не ділись. Ми не вимагаємо зараз сплачувати наперед оренду, тобто наймачі платять зараз за квітень. Ті, хто не можуть, чи не хочуть платити, повинні здати контейнери, написати заяву, що ніяких претензій до ринку не мають, забрати свої речі та покинути контейнери. І вони не будуть платити оренду", - розказав Михайло Аванесов.

Майже 30 власників контейнерів відмовились від оплати оренди, але лише 10 контейнерів залишились порожніми, бо вже інші підприємці взяли їх в оренду, додав Аванесов.

Власники контейнерів описують ситуацію інакше.

"Знижка надавалась лише тим, хто зміг сплатити оренду до 20 квітня, причому вже за травень, який майже весь неробочий буде. Стосовно контейнерів - ми опинились в нерозв'язній ситуації. За свої гроші їх будували, а юридично підтвердити право власності не можемо", - говорить одна з власників контейнерів.