Хто має платити зарплату лікарям з Бахмутської ОТГ, які працюють за контрактом в ЗСУ?

Семаковська Тетяна 10:41, 28 Липня 2020

1624160 zsu zaproshuyut zhiteliv zhitomirschini na viyskovu sluzhbu za kontraktom poryadok priynyattya e8247Більше двадцяти медиків з бахмутських медзакладів працюють за контрактом у Збройних силах України. За законодавством вони продовжують отримувати зарплату на основному місці роботи. З початком реформування другого рівня медицини, коли замість медичної субвенції лікарня, в нас це  «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м.Бахмута», отримує гроші за надані послуги. Постає питання, хто має оплачувати зарплату медикам, які фактично працюють не в громаді, а виконують державні функції, до яких відноситься захист кордонів.

Це питання журналістів Громадського медіапорталу «Бахмут IN.UA» попросила порушити начальниця Управління охорони здоров’я Олена Миронова під час медіа-конференції з керівництвом Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Саме ця установа зараз виконує функції по оплаті послуг лікарням.

«Більшість лікарів та медсестер, які працюють за контрактом в ЗСУ – це працівники другого рівня, в рамках медичної реформи змінилися принципи фінансування і постало питання оплати праці», – пояснила Миронова.

У відповідь на наше питання в НСЗУ повідомили, що додаткових коштів лікарням перераховувати не будуть. З 1 квітня 2020 року НСЗУ платить за надані медичні послуги за однаковими тарифами, а заклади охорони здоров’я самостійно розподіляють ці кошти відповідно до своїх потреб. Головна лікарка «Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м.Бахмута» Світлана Мельникова підтвердила, що зарплата медичним працівникам, що працюють за контрактом, складає близько мільйона гривень і виплачують її з тих коштів, що зараз отримують від НСЗУ за надані послуги.

Читайте також: Коли лікарі – вузькі фахівці та медичний персонал “вторинки” почнуть отримувати підвищену заробітну плату?

Нагадаємо, що в бахмутській лікарні уклали найбільше в Донецькій області договорів на спеціалізовану медичну допомогу – 17 з 27.

В НСЗУ повідомили, що на зарплату лікарям-інтернам в МОЗі закладали кошти планували.

До початку трансформації фінансування охорони здоров’я всі заклади охорони здоров’я отримували кошти за рахунок субвенції, яка включала, в тому числі, заробітну плату лікарю-інтерну. Але відповідно до законодавства за навчання майбутніх лікарів відповідає саме МОЗ. Міністерство має кілька окремих програм із навчання.

НСЗУ відстоює важливість безперервного навчання і, розуміючи цю ситуацію, ще у вересні із фінансування, виділеного на Програму медичних гарантій, повернула у програми МОЗ 202 млн грн. на заробітну плату інтернів та їх кураторів, які мали розподілятися за принципом субвенції. Саме 202 млн грн з урахуванням індексації було профінансовано на ці потреби в 2019 році. В НСЗУ додали, що 25 травня міністр охорони здоров’я повідомив, що «вперше лікарі-інтерни будуть отримувати заробітну плату у рамках спеціальної програми державного бюджету». Але замість 202 млн анонсував 99 млн грн на інтернів.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]