Бюджет участі 2019 в Бахмуті: слідкуйте за графіком голосування

Семаковська Тетяна 15:06, 3 Жовтня 2019

1538384090 12493520 27f06Цього разу на конкурс бюджету участі подано 19 проєктів на загальну суму майже 820 тисяч гривень, а з міського бюджету виділено лише півмільйону. Тобто буде дійсно змагання, та переможуть ті проєкти, які наберуть найбільше голосів у підтримку. Зараз проєкти знаходяться на розгляді комісії, то може ще на першому етапі хтось відсіється. Далі читайте про всі подані проєкти від бахмутян.

  1. Освітній простір Першої Допомоги.

Анастасія Абаровська, автор проєкту, пропонує створити освітній простір, де бахмутян будуть навчати навичкам першої медичної допомоги. Загальна сума проєкту 54.6 тис.грн., у міського бюджета просять 27,3 тис.грн. Де простір планують створити поки невідомо.

  1. Простір для пARTнерів

Тетяна Бак, вчитель фізики у школі №10 та автор проєкту пропонує провести ремонт актової зали школи, щоб учні та мешканці мікрорайону “Східний” комфортно проводили масові заняття. Сума проєкту – 63,4 тис.грн., від громади просять – 31,65 тис.грн.

  1. Бахмут читає. 

Віктор Зіпир, громадський діяч та підприємець у співавторі з Оксаною Болотюк та Володимиром Дериведмідем пропонують провести студентський фестиваль “Читач року. Загальна сума – 100 тисяч гривень, від громади просять половину.

  1. Енергоефективність та енергозбереження в сучасній освіті 

У школі №7 пропонують замінити вікна на сучасні пластикові. Загальна сума – 116,1 тисяч гривень, від громади просять 55,2 тис.гривень.

  1. «Сучасна автоматизована лабораторія – вчасно та якісно»

Автори проєкту пропонують придбати сучасне лабораторне автоматичне обладнання до Центру первинної медичної допомоги для своєчасної та якісної діагностики захворювань населення. Варість апарату 200 тисяч гривень, у громади просять 50 тисяч, планують залучити 150 тисяч гривень.

  1. Пам’ять про минуле не знає забуття

Автори проєкту хотять облаштувати і озеленити територію пам’ятника за адресою: Зарічна вулиця, Бахмутський район, с.Красне. Загальна сума – 77,44 тисяч гривень, від громади просять 35,6 тис.гривень.

  1. «Територія, що нас єднає»

Автори пропонують створити простір для відпочинку у Покровській сільській школі на загальну суму 10,4 тис. гривень, у громади просять 5,2 тис.гривень.

  1. Там де музика живе

У итячому садочку №47 “Оленка” планують зробити ремонт в музичній залі та придбати музичні техніку на загальну суму 114,8 тис.гривень, за бюджетні кошти – 57,4 тис.гривень планують придбати комп’ютерну та музичну техніку та пилосос.

  1. Сучасний кабінет – запорука успіху

У школі №3 планують провести ремонт кабінету українського побуту за кошти громади на суму 50 тисяч гривень, власних коштів показали лише 33% від загальної суми – 25 тисяч гривен

  1. Теплі й світлі вікна молодої школи №3

Ще одним проєктом на суму 62,3 тисячі гривень ініціативна група хоче замінити вікна на нові пластикові в актовій залі школи №3. Від громади просять 31,3 тисячі гривень.

  1. “Створення позитивного іміджу Бахмутської ОТГ та розвиток YoyTube каналу”

Тетяна Політаєва разом зі Світланою Шиманською планують виготовляти відеоматеріали різного жанру,опитування,соціальні сюжети,інфраструктури. За 33 тисячі гривень від громади планують придбати відеокамеру.

  1. Діти літечку радіють і на сцені творчо діють

Колектив дитячого садочку №39 “Кульбабка” планує зробити літню сцену, на якій можна показувати вистави та кіно, лавки для глядачів. Сума проєкту – 41,3 тис.гривень, від громади просять – 20,7 тис.гривень.

  1. Здорова молодь-здорова нація

Автор проєкту хоче зробити в районі вулиці Оборони майданчик для тренувань за кошти громади у сумі 52,5 тис.гривень, власний внесок – така ж сума.

  1. Здорова людина – здорова країна

У селі Клінове хочуть відремонтувати тренажерний зал за кошти громади 57,2 тисячі гривень, власний внесок – такий же 57,2 тисячі гривень.

  1. Алея історії промисловості Бахмуту» з благоустрієм пішохідної доріжки по вул.Різдвяній

Олена  Сезоненко, автор проєкту хоче на місці першої у Донбасі електростанції створити історичну алею. Проєкт коштує

422,5 тис.гривень, від громади просять 100 тисяч гривень.

  1. Ігровий арт-простір “Zone kids” в дитячій бібліотеці

В дитячій бібліотеці планують створити арт-простір, де кожна дитина може проявити свої художні здібності, малюючи прямо на стіні або світловому столі-пісочниці (пісочна анімація). Сума проєкту 12 тисяч гривень, від міського бюджету просять 6 тисяч гривень.

  1. Креативні рученята

У школі №5 хотять відремонтувати кімнату для проведення уроків з кулінарії, придбати швейні машини та меблі. Сума проєкту – 38,6 тисяч гривень, від громади просять 18,2 тисячі гривень.

  1. Дитячий спортивний майданчик “Троянда”

На території мікрорайону “Заріччя” бажають зробити спортивний майданчик для дітей за кошти громади у сумі 28 тисяч гривень, свій вклад – 32,0 тисячі гривень.

  1. Затишна школа – щасливе дитинство

У школі села Клинове планують відремонтувати коридор для комфортного перебування учнів на загальну суму 188,5 тисяч гривень, від громади просять половину суми.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]