Покаже та розкаже колекціонерка та майстриня з реконструкції прикрас Майя Ернст, чиє захоплення традиційним одягом передавалось з покоління у покоління. Лекція та показ колекції відбудеться 5 травня у краєзнавчому музеї о 14:00. Приходьте аби розвіяти стереотипи та зануритись у приманливий світ української традиції.
Як повідомляють організатори, Майя володіє невеликою колекцією українських костюмів. В основному, це жіночі святкові вбрання, бо краще збереглись до наших днів. Датуються «експонати» кінцем XIX початком XX століття та походять з регіонів: Нижнє та Середнє Подніпров’я, Полтавщина, Чернігівське Полісся, Східне Поділля Буковина, Покуття та Гуцульщина.
На лекції колекціонерка розкаже де і який тип одягу носили в Україні; чим відрізняються і чим схожі; чому саме в тих чи інших регіонах використовували певний крій та матеріали. А також ви наживо побачите як правильно та у якій послідовності вдягався кожен елемент одежі.
Цікаво, що в Україні до самих 60-70х років XX століття у деяких регіонах населення вбиралося у традиційний одяг. На жаль, часи Радянського Союзу наклали негативний відбиток на українську культуру й костюм у тому числі. У наші часи склалось викривлене й хибне розуміння українського вбрання: червоні шаровари, пластикові вінки, червоно-чорна вишивка та ще невичерпний список. Насправді ж, ми маємо величезне розмаїття етнографічних регіонів зі своїми особливостями, традиціями, кроєм, вишивкою.