Досвідом проведення «уроків доброти» для бахмутської молоді діляться київські зоозахисники

Семаковська Тетяна 17:43, 23 Березня 2018

Зоозахисниця з київського благодійного фонду “Щаслива лапа” провела майстер-класс для педагогів Бахмуту з приводу проведення “уроків доброти” для школярів. Гостя з Києва передала презентаційний матеріал для полегшення у підготовці та проведення таких навчань для дітей. На зустрічі були присутні педагоги майже з усіх бахмутських шкіл, коледжів, інститутів. Ініціатором зустрічі виступили волонтери з ГО “Лада” разом з Управлінням освіти Бахмутської міської ради. 

БФ “Щаслива лапа” працює в Києві з 2012 року. Фонд піклується за безпритульними тваринами, допомагають тяжкохворим тваринам, шукають загублених та влаштовують тварин. З 2013 року почався виховний проект для дітей та молоді “Біоетика”.

“Все що ми робимо – направлено на вирішення існуючої проблем. Але пізніше ми замислились,  десь причина, що на вулицях так багато безпритульних тварин? І зрозуміли, що починається все саме з безвідповідального поводження самих хазяїв тварин. Тому наш фонд розпочав  просвітницький проект “Біоетика”. Його мета – виховання гуманного ставлення до тварин у підростаючого покоління. Це уроки доброти, які розроблені та схвалені різними науковцями, психологами, педагогами, а також практиками в школах. Також є й практика – це всеукраїнські акції, поїздки дітей в притулок, волонтерство”, – розповіла Ельвіна Москалік, менеджер проекту “Біоетика” БФ “Щаслива лапа”.

Впроваджуючи проект, у Києві волонтери побачили перші відгуки. Проводячи анкетування серед батьків, учнів, педагогів, розуміли, що нового дізнавались та чого хотіли б почути, чи вважають педагоги доречними проводити такі заняття.

“Ми отримуємо результати, на які потім спираємось. Проект діє, дітям, батькам, педагогам  подобається. Педагоги говорять, що діти після уроків, самі ініціюють поїдки до притулку, різні шкільні ярмарки. Є багато прикладів, коли після занять, за згодою батьків, діти забирали тварин з притулку,” – сказала Ельвіна Москалік.

До БФ “Щаслива лапа” почали звертатись з різних інших міст України. Так, заняття проводяться у Кропівницькому, Чернигові, Миколаїві. В Донецькій області – перше місто – це Маріуполь, потім Краматорськ та Бахмут.

Катерина Арісой, волонтер ГО “Лада” під час презентації говорила, що рада співпраці з Управлінням освіти Бахмутської міської ради, що тепер вони отримають помічників у ролі класних педагогів, які будуть проводити уроки доброти.  

“Ми також проводимо уроки доброти з 2013 року, правда, на аматорському рівні,  нас були різні підходи до навчання. Бачили позитивну реакцію дітей та керівництво шкіл нас періодично запрошували. Такі уроки дуже важливі, бо і в нашому місті зустрічаються приклади жорстокості до тварин. А по відношенню до тварин, дітей, та людей похилого віку, можна судити про розвиток суспільства в країні,” – розповідала Катерина Арісой.

Присутні педагоги на зустрічі розказували, що їх вихованці постійно допомагають безпритульним тваринам. 

“У нас є класні керівники, які зацікавлені, щоб діти були толерантними, добрими до тварин. Ми знаємо, що  у місті є проблема безпритульних тварин. Наші діти вирішили допомогти, принесли крупи, та я вважаю, що це не буде одноразово. Також, ми плануємо проводити уроки доброти, як виховні заходи для всіх класів. Я думаю, якщо діти будуть добрими, то все життя можна змінити на краще”, – говорила заступник директора з виховної роботи Бахмутської НВК №11 Олена Подопригора.

Марина Шажко, керівник ГО “Лада” додала, що у їх волонтерській праці допомагають різні учбові заклади – це школи №5, 1, 7, 12, 18, педагогічне училище.

Ірина Ердік, класний керівник школи №12 говорила, що проводять для своїх дітей заняття доброти по відношенню до інших людей, а тепер ще й будуть навчати гуманному ставленню до тварин.

“Ми зацікавились такою пропозицією. Будемо у себе в школі проводити такі навчання. Наші діти також збирали кошти для безпритульних тварин. Суспільство повинно розуміти, що тварин треба поважати, та любити, починати, як раз треба з дітей”, – сказала Ірина Ердік.

Ельвіна Москалік, передала всім бажаючим готові матеріали, презентації, наробітки. Протягом презентації розповіла, яким чином проводять уроки доброти для школярів різного віку: для малих – у формі гри, з елементами казки, для дорослих – з поясненням законодавства.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]