Селище, що входить до складу Опитненської сільради, немає загального приміщення, де могла б зібратися громада для спілкування, отримання різного роду послуг чи проведення виховних занять з дітьми. На сьогодні сільрада не спроможна профінансувати обладнання такого приміщення та мешканці сподіваються, що це стане можливим в об’єднаній громаді.
Це побажання та такі проблеми, як відсутність транспортного зв’язку з містом та центром сільради, відсутність медпункту та проблеми з каналізаційним колектором озвучили мешканці на зустрічі з представниками ініціативної групи «Майбутнє Бахмутської громади». Громадськість, яка вирішила зібрати пропозиції до стратегії майбутньої Бахмутської громади провела ряд зустрічей в селищі Опитному, Зеленопіллі.
«Нашим дітям немає куди піти, громаді навіть немає де зібратися, немає нормальних умов для прийому в медпункті», – каже депутат Опитненської сільради Галина Савіна.
Виявилося, що єдине приміщення, яке на сьогодні є в комунальній власності – це колишня будівля дитсадочка. Там і зараз на першому поверсі розташований медпункт, але двоповерхова будівля майже немає даху, у всіх кімнатах окрім медпункту відсутні вікна і двері.
Представники ініціативної групи зазначили, що для віддалених сіл, або районів міста гарним досвідом є створення публічних просторів у вигляді Центру розвитку громади. Там можна розмістити медпункт, приміщення для занять і спілкування. На обладнання приміщення можна отримати грантові кошти. Активні мешканці виявили бажання створювати ініціативну групу для реалізації такого проекту в майбутньому.
Ситуацію прокоментував голова Опитненської сільради Зосим Йорохов:
«Так склалося, що на Ягідному навіть вибори ніде провести. І таке загальне приміщення звичайно потрібне, але ремонт колишнього дитсадка буде коштувати приблизно так само, як ремонт амбулаторії (за проектом це 18 мільйонів гривень), ми не маємо таких коштів. До того ж, поки громада не об’єдналася, немає сенсу робити проектно-кошторисну документацію, бо потім прийдеться все переробляти. Якщо мешканці вважають це пріоритетом, то сподіваюсь, що після завершення процесу об’єднання, ми зможемо задовольнити їх потребу».
Щодо каналізаційного колектора голова зазначив, що на сьогодні центральної каналізації немає, «Бахмут-Вода» вивозить воду з ями. Після об’єднання громади, облаштування каналізації чи стаціонарного колектору іншого типу, буде профінансувати простіше, бо водоканал є комунальною власністю Бахмутської громади, зараз передавати бюджетні кошти сільрада на це не може. Створення автобусного маршруту, за думкою Йорохова, може бути реалізовано після об’єднання громади, оскільки можна буде з’єднанати декілька районів міста, щоб маршрут був економічно обґрунтованим.
Як розказав член ініціативної групи «Майбутнє Бахмутської громади», Віктор Зіпір після узагальнення результатів опитування мешканців Опитненської сільради буде проведена зустріч з представниками всіх населених пунктів для визначення загальних пріоритетів.