Гарячі рішення серпневої сесії: кримінальні впровадження, продаж комунальної власності та інші

Семаковська Тетяна 12:50, 18 Серпня 2017

В постійній рубриці «Маєш право» координатори руху «Сильні громади», як завжди знайомлять читачів з проектами рішень, винесеними на 104-ту сесію Бахмутської міської ради, яка відбудеться 22 серпня. Щоб дізнатись, яке чергове кримінальне впровадження розглядається в суді по діям Бахмутської міської ради, коли з Андрія Клюєва та Йосипа Кобзона знімуть звання почесних громадян міста, за які гроші мешканці Сіверської ОТГ зможуть отримувати послуги з вторинної медичної допомоги в Бахмутській лікарні, кому продадуть землю комунальної власності, читайте у нашому матеріалі.

Громадські активісти та журналісти ще восени 2016 року піднімали питання законності процедури приватизації частини приміщення дитячої бібліотеки, де зараз працює приватна аптека. Представники місцевого самоврядування завірили громадськість, що нормативні акти при прийнятті рішення стосовно приватизації даного приміщення не були порушені. Нагадаємо, що у конкурсі приймав участь лише один учасник – ФОП Кучеренко О.А., який і отримав право на оренду, а потім і приватизацію. По цьому питанню народний депутат Костянтин Матейченко направив звернення до правоохоронних органів, на підставі якого відкрите досудове розслідування, в Єдиному державному реєстрі  судових рішень зареєстроване під №42017051610000007 від 11.01.17.

суд dfb44

Згідно ст. 233 Кримінального Кодексу України за незаконну приватизацію державного, комунального майна застосовуються штрафи від п’яти до тридцяти п’яти тисяч неоподаткованих мінімумів громадян – від 4-х до 28-ми мільйонів гривень. 

наказание e0f31

До речі, існує ще одна ухвала по даному кримінальному впровадженню від 19.05.2017 №66627545. Але розкриття інформації по ній заборонено.

суд1 50fd0

Саме про це та про інші встановлені порушення та розкриті злочині доповідатиме представник буде докладати в.о. керівника Артемівської місцевої прокуратури Донецької області, старший радник юстиції Лайло І.В. на серпневій сесії.

Цікаво, що депутатам міськради доведеться прийняти цю інформацію до відома шляхом прийняття рішення, тобто вони «символічно» погоджуються, що порушили Закон України «Про приватизацію невеликих державних підприємств» в частині надання дозволу на приватизацію комунального приміщення, де розташована бібліотека, коли приймали рішення від 23.03.2016 №6/82-1445

В минулому місяці проходили громадські слухання в районі будинків №73,75,81 по вулиці Ювілейній, з питання благоустрою існуючого пустиря.  За результатами слухань прийняли серед інших прийняли рішення «Не розміщувати стоянки для постійного і тимчасового зберігання автомобілів та не розміщувати МАФи». В проекті рішення конкретно не заперечене будівництво МАФів та стоянок для автомобілів, але зазначено, що дану територію можна використовувати для містобудівних потреб (будівництво школи та/або дошкільного закладу) відповідно до містобудівної документації на місцевому рівні. Контроль за цим здійснюватиме Управління муніципального розвитку.

решен 7de62

решен1 fae75

Депутати планують прийняти нове «Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Бахмут». Така необхідність виникла, у зв’язку зі зверненням бахмутчанина Геннадія Устінова до Бахмутської міськради з проханням зняти звання почесного громадянина Бахмута з Андрія Клюєва та Йосипа Кобзона. На комісії, депутати вирішили, що спочатку треба узгодити нормативні акти, де відобразити можливість зняття такого звання, а потім вже позбавляти звання конкретних осіб. Тобто, після прийняття нового Положення, можна очікувати чергове рішення від Бахмутської міськради, що стосується прохання Геннадія Устінова.

Мешканці Сіверської ОТГ зможуть лікуватися в стаціонарах Бахмутских лікарень за умови передачі до міського бюджету Бахмута коштів у сумі 1,7 мільйонів гривень. 

Відповідно до змін у Програмі економічного і соціального розвитку збільшиться сума для придбання посуду в харчоблоки закладів освіти з 400-х до 470-ти тисяч гривень.

На серпневій сесії депутати також затвердять нові Положення Управління муніципального розвитку, Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва, організаційного відділу Бахмутської міськради, Бахмутскького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Багатоквартирний будинок по провулку Ватутіна,17 буде списано з балансу комунального підприємства «Бахмутська  житлова управляюча компанія» з причини створення ОСМД. Дві не приватизовані квартири поки залишаться на балансі комунального підприємства. 

Але комунальна власність територіальної громади Бахмута доповниться одним житловим будинком у смт.Красна Гора, по вулиці Пушкіна,1А, який раніше був на балансі «Облгазу» і за заявою підприємства передається у володіння громади.

Припиняються договори земельних сервітутів по вулицям Ювілейна, 67, Незалежності, 57 та В.Першина,3, укладені раніше з ТОВ «Видавничий дім «Хазяїн».

Депутати узгодять рішення  на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки комунальної власності по вулиці Мира, 10-Б, площею 0,0342 га, з метою її продажи ФОП Володимиру Іванкову.

мира 10б fa2e6

Серед рішень, які припиняють оренду земельних ділянок є і «Ломбард Ніщета і К», який знаходиться у центрі міста, напроти центральної тролейбусної зупинки.

З першого жовтня кількість працівників Управління праці та соціального захисту Бахмутської ради зменшиться на три особи, але в структурі апарату Бахмутської міської ради з’явиться відділ з питань праці, без статусу юридичної особи, загальною чисельністю 3 штатних одиниці.

Депутати затвердять межі території  комітету мікрорайону «Цветмет», який діятиме на  території квартальних комітетів №20, №21, №22,  №23, №24, № 33, №35 м. Бахмута. Також буде створений новий комітет мікрорайону «Заріччя», який діятиме на  території квартальних комітетів №29, №30,  №31, №32  м. Бахмута.

Стосовно проекту рішення про розгляд рішення громадських слухань з питання реконструкції  площі  Свободи у м.Бахмуті можна прочитати тут.

Ознайомитись з повним переліком проектів рішень на 104-у сесію Бахмутської міської ради можна тут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]