Сьогодні в Бахмуті, в приміщенні ЦРБ відбулись публічні обговорення стосовно впровадження медичної реформи. Світлана Шабаліна, головний лікар Центру первинної медично-санітарної допомоги, доступно та зрозуміло розповіла про майбутні зміни в медичній сфері.
Світлана Шабаліна, головний лікар Центру первинної медично-санітарної допомоги, зупинилась на важливих змінах в охороні здоров’я, які відбудуться після прийняття низькі законодавчих актів.
“Людина зможе сама обирати собі лікаря. При цьому буде укладатись договір між пацієнтом та доктором. На сьогодні в Бахмуті вже є достойні сімейні лікарі. Чим швидше ми сформуємо так званий “зелений реєстр” – громадяни, які підписали декларацію з обраним лікарем – тим швидше зможемо отримувати фінансування” – пояснювала Світлана Шабаліна.
На кожну людину в державному бюджеті заплановано 210 гривень на рік. За кожним лікарем планується закріпляти не більше 2000 пацієнтів. Однак, це умовний показник. Бо, педіатр, наприклад, не зможе якісно обслуговувати таку кількість дітей. Тому пропонувалось кожного пацієнта оцінювати в балах і вже потім розподіляти між лікарями. З такими та іншими пропозиціями звертались представники медицини Бахмуту до команди Уляни Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України.
“Уляна Супрун та її команда чітко та впевнено йде за вибраною моделлю медичної реформи. Всі свої обіцянки команда виконує. Так, наприклад, був відмінений приказ №33, тобто медичним закладам дають більше свободи, вони стають автономними та зможуть самі приймати рішення” – говорила Шабаліна.
Питання автономності медичних закладів наразі дуже актуальне. Перерозподіл коштів між статтями, закупка медичних препаратів за більш низькими цінами, такі та інші питання зможе приймати головний лікар на місцевому рівні.
Зміни в законодавчих актах нададуть змогу лікарям ставати фізичними особами підприємцями, причому вони будуть мати пільги у податковому полі. Це створить конкуренцію, людина зможе обирати якісні медичні послуги.
В рамках медичної реформи в Бахмуті вже працює проект “Доступні ліки”. До кінця поточного року пацієнти зможуть реєструватись на прийом до сімейного лікаря за допомогою Інтернет.
Попереду ще багато чого треба зробити, щоб медична реформа запрацювала в Україні. Для цього потрібно докладати зусилля і лікарям, і громаді, і представникам місцевого самоврядування. Сила та успіх кожної громади залежить саме від здоров’я кожної людини.
На зустрічі обговорювались ще багато питань, більш детальніше зможете подивитись у нашому відеоматеріалі.
Публічні консультації на тему впровадження медичної реформи в Донецькій і Луганській області ініціював рух «Сильні громади» ВО «Центр UA». Такі консультації зараз проходять в різних містах Донбасу, а також підготовлені звернення до народних депутатів, збираються підписи від небайдужих громадян, які зацікавлені в прийнятті законодавчих актів стосовно впровадження медичної реформи.