На наступній сесії депутати вирішать як зекономити енергоносіях

Семаковська Тетяна 12:52, 22 Листопада 2016

Завтра, 23 листопада, депутати Бахмутської міської ради заслухають, як ефективно витрачає кошти громади керівництво ТОВ «Бахмутелектротранс», за які кошти КП «Бахмут Вода» планує придбати екскаватор, вартістю 250 тисяч гривень, як скоротити споживання енергетичних ресурсів та викиди СО2.

Координатори руху «Сильні громади» продовжують знайомити своїх читачів з проектами рішень, які надані на сесію у листопаді. Детальний огляд дивіться нижче.

Одним з актуальних проектів рішень, які будуть розглядатись на осінній сесії – це звіт про роботу тролейбусного управління – ТОВ «Бахмутелектротранс» за 2015 та дев’ять місяців 2016 року. Так за 2015 рік підприємство здобуло прибутку у сумі 61 тисяча гривен, за дев’ять місяців 2016 – збиток майже дві тисячі гривень. У 2015 році підприємство виплачувало зарплату без затримок, на сьогоднішній час заборгованість складає більше 300 тисяч гривень.

Показники роботи підприємства

№№

пп

                          ПОКАЗНИКИ

Одиниця

виміру

2015

рік

9місяців 2016року

1. Перевезено пасажирів усього Тис.чол. 21198,2 14134,8
  платні Тис.чол. 4588,4 3461,9
  пільгові Тис.чол. 16609,8 11077,9
2. Доходи від перевезення пасажирів Тис.грн. 6883,0 5193,0
3. Витрати на перевезення пасажирів Тис.грн. 16569,0 12933,0
4. Рівень покриття витрат встановленим тарифом        % 41,5 40,2
5. Компенсація транспортних послуг за перевезення пільгових пасажирів: Тис.грн.    
  ● за розрахунком Тис.грн. 24914,8 21888,0
  ● фактично Тис.грн. 7905,3 3800,0
6. Рівень компенсації витрат від перевезення пільгових пасажирів % 31,7 17,4
7. Балансові: збитки – ; прибуток + Тис.грн. +61,0      -1984

Власних доходів підприємства за рахунок додаткових послуг отримано:

                 Найменування послуги 2015 рік 2016 рік ( 9 місяців)
Автоперевезення                           ( тис.грн.) 11,6 6,5
Послуги з розміщення реклами (тис. грн.) 87,9 95,6
Інші платні послуги                       (тис. грн.) 387,7 274,6

У 2015 фінансової підтримки з державного бюджету підприємство не отримувало, зараз компенсація за проїзд пільгових категорій відбувається з місцевого бюджету, однак ті кошти, які надаються витрачаються на покриття заборгованості по зарплаті та ремонт машин, у цільовому напрямку витрачати не вдається. Підприємство приймає участь у різних фінансових проектах, наприклад, мало бажання придбати низькопольний тролейбус для пересування людей з обмеженими фізичними можливостями. Однак, останній такий тролейбус було придбано у 2014 році, причому знов за кошти громади.

На сесії також планується прийняти стратегічний план енергетичного розвитку нашого міста до 2020 року, за допомогою якого будуть розроблені заходи щодо скорочення викидів СО2 (до 20%), скороченню обсягів споживання енергетичних ресурсів (до 21%) та та збільшити використання енергії з відновлювальних джерел енергії на 20 %. Фінанси будуть залучатись з різних джерел: державний та місцеві бюджети, кошти підприємств та донорські кошти, банківські кредити, фінансовий лізинг та інше.

Так, на впровадження технічних заходів в муніципальній сфері планується витрати близько 497 мільйонів гривень та зменшити викидів СО2 на 3,4 тон, у житловому секторі – 316,8 млн гривень та зменшити викидів СО2 на 45,2 тон. Модернізаційні заходи, під керівництвом ТОВ «Бахмут Енерія» дозволять виробляти енергію з відновлювальних джерел на 35,5 МВт більше ніж зараз.

Програма економічного та соціального розвитку Бахмута знов змінюється в деяких напрямках:

– планується збільшити суми компенсацій перевезення пільгових категорій на 5,3 млн. гривень за рахунок місцевого бюджету. Також планується провести поточний ремонт контактної мережі ТОВ «Бахмутелектротранс» на суму 450 тисяч гривен і знов за рахунок місцевого бюджету.

– для комунального підприємства «Бахмут вода» планується придбати багато-функціональний екскаватор, вартістю 250 тисяч гривень, зварювальні агрегати, марки Turan Makina, загальною вартістю 500 тисяч гривень та автомобіль ГАЗ 3309 (250 тис.грн.). Для таких закупівель – витрачать ресурси з інших коштів, яких, поки невідомо. А ось на придбання ще двох зварювальних колісних апаратів витратять 500 тисяч гривень з місцевого бюджету.

Також збільшиться фінансування заходів щодо підтримки сім’ї, дітей та молоді, освіти, охорони здоров’я. Збільшився перелік пріоритетних інфраструктурних проектів, реалізація яких має стратегічне значення для розвитку Бахмуту – це реконструкція Часовоярської ЗОШ №17, реконструкція зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення будівлі по вул. Південна, 2а, капітальні ремонти мереж зовнішнього освітлення вулиць Соледару, будівництво адміністративної будівлі за адресою вул. Привокзальна та інші, на загальну суму 686 млн. гривень.            

Після затверджених змін на сесії у листопаді, особам які нагороджуються почесними грамотами виконкому, будуть виплачувати нагороду у сумі 200 гривень замість 100 гривень як було раніше. Також додали грамоту Бахмутської міської ради, винагороду за яку можна отримати у сумі 400 гривен.

На 94-ій сесії затвердять план діяльності з підготовки регуляторних актів Бахмутської міської ради – у 2017 році планується розробити нову методику розрахунку і порядку використання плати за оренду майна комунальної власності міста. Головною метою нової методики буде створення рівних умов розвитку об’єктів права комунальної власності при наданні в оренду фізичним та юридичним особам.

На даній сесії буде заслуховуватися інформація про виконання Програми розвитку освіти на території Артемівської міської ради на 2012 – 2016, однак в порушення нормативних актів на сайті відсутня така інформація від начальника Управління освіти Бахмутської міської ради Рубцової М.А. Тобто мешканці міста не зможуть проаналізувати, як розвивається освіта у Бахмуті.

Рішеннями цієї сесії затвердять новий склад державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, нове Положення про організаційний відділ Бахмутської ради.

Більш детальніше з проектами рішень, які виносяться на 94 сесію Бахмутської міської ради, можна тут.

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

Семаковська Тетяна 10:00, 8 Червня 2025
Книгарня “Еней” у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги — вони знаходили простір для спілкування, нових ідей та живого зв’язку з українською літературою.

Детальніше про те, як саме з’явилася єдина книгарня в Бахмуті — в матеріалі Бахмут IN.UA

Книгарня “Еней”: історія

У 2015 році колишній боєць батальйону “Донбас” Володимир Дериведмідь, після звільнення Бахмута від сепаратистів, вирішив, що боротьба за Україну триває не лише на полі бою. На його думку, окупація відбувалася не лише територіально — важливою була й інформаційно-культурна складова. Саме тому Володимир продовжив свою боротьбу вже на культурному фронті, створивши книгарю в Бахмуті.

Назву для книгарні вигадувати не довелося. Ідея поширення української книги була натхненна одним із його побратимів — Антоном Цедиком з псевдонімом “Еней”. Чоловік був родом із Полтави, захоплювався історією, сповідував рідновір’я. Він загинув під час виходу з Іловайського котла. За словами Володимира, в останній бій добровольцям наказали брати лише зброю, але Антон узяв із собою ще й книжку — бо вважав її не менш потужною зброєю, ніж автомат.

Після відкриття книгарні, яку Володимир присвятив пам’яті Антона “Енея” Цедика, на фасаді з’явилося гасло: “Книги важливіші за танки”.

Особливості книгарні

Стенд з різною україномовною літературою для дітей / фото Бахмут IN.UA

Щоб привернути увагу до книгарні, на фасаді Володимир розмістив українські прапори. Згодом на фасаді з’явилися й портрети загиблих побратимів — як пам’ять про тих, хто не повернувся, і як нагадування, що війна ще не закінчилася.

У книгарні робився акцент на дитячій та історичній літературі — аби привчати дітей до читання українською мовою та спонукати дорослих краще пізнати власну історію. Також у магазині мали попит вишиванки, які охоче купували містяни.

Сервіс надавався виключно державною мовою. Її, на жаль, спочатку сприймали неоднозначно, проте, часом і містяни, і переселенці з тимчасово окупованих територій таки переходили з власником на українську.

Паралельно з реалізацією книг та вишиванок Володимир Дериведмідь влаштовував для дітей читання українських віршів напам’ять, натомість діти отримували подарунки. 

Закриття книгарні

Перший власник Володимир Дериведмідь вимушений був поїхати з міста у 2020 році, хоча закривати книгарню він не хотів. Саме тому він вирішив знайти людину, яка б могла продовжити його справу. Приблизно у той же час розпочався карантин, який сильно позначився на фінансовому становищі, адже виник через низький попит на книги. Вже у листопаді 2021 року єдина книгарня Бахмута зачинилася, а більшість книг з неї передали різним сільським бібліотекам.

Примітка. Матеріал створено з архівних спогадів журналістки Марії Лященко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

258850190 993441414568005 1502640504527379887 n 5c199

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.