Що ми маємо зробити після перемоги?: погляд громадського діяча Володимира Березіна

Семаковська Тетяна 11:38, 12 Січня 2023

Screenshot 347 851ebВолодимир Березін — краєзнавець, громадський діяч та активіст виклав свої думки, щодо розбудови громади після перемоги. Яким досвідом може поділитись наш Бахмут — читайте в матеріалі.

Наші міста вже одного разу звільняли й у нас є унікальний досвід – що робити після деокупації, вважає пан Березін та наводить основні тези такого досвіду.

Без виборів, але з демократією

Виборів у прифронтових громадах не потрібно проводити, однак треба продовжувати призначати військові адміністрації. Необхідно створити в громадах регулярні наради учасників бойових дій.

Крім того, треба робити на постійній основі зустрічі керівництва громади зі всіма охочими, тобто віче у формі громадських слухань із заслухуванням, фіксацією та наданням відповідей на всі пропозиції, що поступають, вважає Березін.

Подібний досвід був у Дружківці у 2014-2015 роках. Головне – не просто звітувати владі, а слухати, надати можливість людям висловлювати свої думки. Щоб не робити для нас без нас, пише Володимир Березін.

Співпраця з правоохоронними органами

На думку, Володимира Березіна слід організувати обов’язкову щотижневу зустріч з керівництвом місцевої поліції всіх охочих. 

“В Костянтинівці це робили з 2015 по 2019 роки та довели їх (ред. зустрічей) ефективність”, — вважає Володимир Березін.

Під час таких зустрічей поліція системно звітує, що зробили за тиждень, відповідає на питання. Крім цього, це — унікальна можливість кожного охочого прийти та зробити заяву, яку поліція буде зобов’язана розслідувати.  

Правоохоронці, держслужбовці, працівники культури та освіти повинні бути головними державниками та показниками українськості та патріотизму. Громадськість повинна їх постійно контролювати та атестувати. 

Читайте також: «Ми тоді були голодні, злі і в нас мотивація була більша!», – Віктор Шендрік про розвиток демократичного руху у 90-ті

Screenshot 346 41542

З матеріалу про здобуття Бахмутом історичної назви

Громада на першому місці

В громадах повинні працювати Ради підприємців, Громадські ради для ГО, ради профспілок, ради релігійних організацій, екологічні ради тощо. Це також важливе при пропорціональних партійних виборах, вважає ексдепутат. 

Громадські слухання, сходи громадян за місцем проживання, сільські, вуличні сходи повинні бути постійною практикою. Це, а не гарні дороги та фасади є головним показником роботи влади.

“Кожна цеглина, кожний цвях в місті повинні кричати, яка наша громада українська. Це навіки наша головна культурна та екскурсійна привабливість. Треба робити календарі, щоб всі 365 днів в році були заповнені видатними людьми та подіями. Екскурсії повинні робити діти та молодь для дітей та молоді. Бо, як говорив Олекса Тихий, якщо діти виховують дітей – вони краще виховуються самі”, — пише краєзнавець.   

Сталий розвиток екосвідомості

В Стратегії розвитку громади обов’язково повинна бути — дружність до природи. Це й виховання на свіжому повітрі (тим паче, якщо школи зруйновані), пошук та використання альтернативних джерел енергії, озеленення, визнання головної річки громади – пам’ятником природи, який офіційно береться під охорону, розмірковує Березін.

Крім того, влада повинна всіляко підтримувати та створювати, якщо їх ще немає органи самоорганізації населення — територіальні, квартальні чи вуличні комітети. Необхідність розвитку ОСББ вже всім зрозуміла. 

“Ми зараз воюємо (в тому числі інформаційно) за правду, тому давайте забезпечимо правду в тилу. І для цього не обов’язково чекати Перемоги” — підсумовує Володимир Березін.

Головне фото: з архіву Володимира Березіна

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Дітей-ВПО зобовʼяжуть ходити у школи за місцем проживання: деталі

Валентина Твердохліб 13:00, 12 Жовтня 2024
ВПО
Діти-ВПО будуть навчатися офлайн / фото Міністерство освіти і науки України

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО мають ходити у школи за місцем проживання. Дистанційно відвідувати колишні школи можна буде лише в особливих випадках.

Таке рішення ухвалило Міністерство освіти і науки України.

Навчання у школах для дітей-ВПО

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО будуть навчатися очно у школах за місцем свого фактичного перебування. Це має забезпечити дітям якісну освіту та інтеграцію в нову громаду.  

Як перейти у школу за місцем проживання

  • отримати від школи, де дитина вчиться дистанційно, інформацію про зміни з нового навчального року;
  • на сайті Інституту освітньої аналітики перевірити наявність місць у школі за місцем проживання дитини;
  • подати заяву в одну зі шкіл та поінформувати про переведення дистанційний заклад освіти;
  • директор дистанційної школи переводить дитину в новий заклад освіти.

Якщо місць у школах немає, то дитина може продовжити навчання у своїй колишній школі дистанційно. Але при цьому директорові треба надати підтвердження про відсутність місць з посиланням на офіційний сайт Інституту освітньої аналітики.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Покровську зруйновано 80% критичної інфраструктури: які прогнози на опалювальний сезон

Валентина Твердохліб 12:00, 12 Жовтня 2024
будівля в покровську
Зруйнована будівля в Покровську / фото Покровська МВА

Росіяни прицільно обстрілюють Покровськ. Під ударом ворога і житлові будівлі, і критична інфраструктура.

У якому стані зараз комунальні мережі Покровська і який прогноз на майбутній опалювальний сезон, розповів начальник Покровської МВА Сергій Добряк.

Покровськ: опалювальний сезон

За словами очільника Покровської МВА, опалювального сезону в місті, скоріше за все, не буде. Це повʼязано з руйнуванням критичної інфраструктури. На сьогодні в Покровську зруйновані 80% таких обʼєктів.

“Війська рф виживають з міста людей, гатять по житловому сектору та об’єктах критичної інфраструктури, щоб Покровська громада була без опалення, без води та електропостачання. А попереду зима. Через відсутність газу, води та електрики під загрозою опалювальний сезон і, скоріш за все, його не буде”, – зазначив Сергій Добряк. 

На сьогодні в Покровську відсутнє центральне водопостачання. Та попри це, питна вода в людей є. У місті працюють точки, які постачатимуть воду до тих пір, поки це дозволятиме безпекова ситуація.

У деяких районах міста відсутнє і електропостачання. Через великий обсяг пошкоджень та постійні обстріли відновити його технічно неможливо.

Покровськ: евакуація

На сьогодні в Покровську залишаються понад 12 тисяч місцевих жителів. З них 70 — це діти.

Всі родини, в яких виховуються діти, вже дали згоду на евакуацію і збираються виїжджати до більш безпечних регіонів. 

Загалом евакуація в Покровську сповільнилася. Якщо раніше за день виїжджали по 1 000 людей, то зараз — до 300. 

Покровськ: як евакуюватися

Звернення про евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911+380 (98) 890 3318+380 (66) 285 6290. Евакуація повністю безоплатна.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614+380 (99) 710 4872+380 (99) 311 5314+380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дітей-ВПО зобовʼяжуть ходити у школи за місцем проживання: деталі

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО мають ходити у школи за місцем проживання. Дистанційно відвідувати колишні школи можна буде лише в особливих випадках. Таке рішення […]

будівля в покровську

У Покровську зруйновано 80% критичної інфраструктури: які прогнози на опалювальний сезон

Росіяни прицільно обстрілюють Покровськ. Під ударом ворога і житлові будівлі, і критична інфраструктура. У якому стані зараз комунальні мережі Покровська і який прогноз на майбутній […]

Жителі Костянтинівки можуть отримати безоплатний корм для тварин

Жителі Костянтинівки, які доглядають за собаками, можуть отримати допомогу. Їм видаватимуть безоплатний корм для тварин. Про це повідомляє благодійний фонд United for Animals. Костянтинівка: безоплатний […]

Яку частину Торецька контролюють росіяни: карта

У Торецьку зберігається складна ситуація. У межах міста точаться бої, а деяка частина Торецька вже під контролем росіян. Яку частину міста контролюють росіяни та яка […]

Смачні страви до Гелловіну: три рецепти з гарбузом, від яких не відірватися

Осінь — це сезон гарбузів, яка також вважається одним з головних атрибутів свята Гелловіну. Він є ідеальним елементом для приготування різних страв, зокрема, вишуканого ризотто […]

15:00, 11.10.2024 Скопіч Дмитро