«Тепер, ми всі одинакові»: як бахмутянка в Дніпрі допомагає місту

Семаковська Тетяна 15:31, 14 Листопада 2022

68 main v1667554698 25e90Бахмутянка Анна до повномасштабної війни разом з родиною жила спокійним життям. Чоловік пані Анни електрик, мав свій невеличкий бізнес у Бахмуті, в якому йому допомагала дружина. Однак, через війну та постійні обстріли, сім’я виїхала. Анна з двома дітьми зараз живе у Дніпрі, саме тут почалася її волонтерська робота, зокрема жінка створила групу у Viber «Патруль Бахмут», де місцеві можуть дати запит про допомогу. Попри те, сама героїня, каже, що не вважає себе волонтеркою.

Про історію бахмутян, які не залишились осторонь — читайте в матеріалі.

Анна з чоловіком виховували двох дітей: хлопчика-підлітка та маленьку доньку. Чоловік мав невеличку ремонтну майстерню, де лагодив техніку: комп’ютери, мишки та різні ґаджети. Сім’я незадовго до Великої війни придбала дім у Бахмуті, робили там ремонт, сьогодні дому вже немає, його зруйнували росіяни. Однак Анна, зазначає, що все одно хотіла б повернутися додому, коли в Бахмуті стане безпечно. Каже, що все можна відбудувати. 

Коли в Бахмуті посилилися обстріли, чоловік Анни вивіз родину з дітьми до Дніпра, а сам до останньої можливості залишався в місті. Родина опинилася в безпеці, але довго не могли знайти житло, перші два дні після евакуації довелося провести у машині. 

«Було важко й страшно, але добрі люди нам допомогли, тепер і ми допомагаємо. Збираємо кошти на різні потреби, ось недавно на організацію похоронів збирали, чоловік на Мечникова загинув, у нас невелика група у Viber, ми тільки почали, але нас якось знаходять, пишуть про допомогу», — розповідає Анна.

Наша героїня отримувала в Дніпрі гуманітарну допомогу, а потім й сама вирішила почати допомагати. Все почалося з того, що жінка передавала необхідні речі знайомим з дітьми. Раз на тиждень чоловік бахмутянки приїжджав у Дніпро, а вона спаковувала у його машину харчування для дітей, памперси та ліки. Все це чоловік віз додому та роздавав, допоки сам залишався в Бахмуті.

Згодом, організували збір для допомоги бахмутянам, поширюють інформацію про збір через групу у Viber. Люди також можуть публікувати свої запити про допомогу. Чимало людей в групі Анна вже знає особисто. Найчастіше потрібні їжа та ліки, пригадує у розмові бахмутянка. Жінка шукає волонтерів, які їдуть до Бахмута та передає їм потрібні речі, дехто робить це безкоштовно, деякі перевізники беруть кошти. 

Screenshot 124 ad705

Богдан, якого врятували поліцейські, з таксою Рем. Фото: ГУ Нацполіції в Донецькій області

За допомогою зборів в групі вдалося закрити чимало потреб. Відтак, часто збирають кошти на медикаменти, їжу, організацію похоронів для бахмутян, а нещодавно зібрали гроші, щоб матеріально допомогти восьмирічному Богдану

Батьки хлопчика загинули від російських обстрілів. Анна розповідає, що тримає контакт з дитиною, час від часу дізнається як у нього йдуть справи. За кошти, які назбирали небайдужі, хлопчику придбали телефон та одяг, наразі маленький бахмутянин живе у рідної тітки. 

Анна розповідає, що їй наразі дуже допомагає мама та син, які доглядають за потреби маленьку доньку. Жінка часто заглядає у волонтерські центри, щоб за можливості отримати допомогу та передати землякам у Бахмут. Баночка за баночкою, так й назбирується десяток необхідного, каже жінка. Героїня прокоментувала й питання стосовно евакуації.

«Не можна судити тих, хто не виїхав. У кожного є свої причини, хтось тварин не може залишити чи хворих рідних. Я знаю такі випадки, коли бахмутяни евакуювалися, але через брак грошей та відсутність житла вже через місяць повернулися назад у місто і сидять під обстрілами. У мене загинуло дві одногрупниці, було страшно бачити фото дівчинки, молода всього 36 років», — ділиться Анна.

Свою допомогу жінка не афішує, старається робити все анонімно, адже не бажає зайвої публічності. Як розповідає бахмутянка, люди самі їх знаходять, загалом працює сарафанне радіо. Українці переказують кошти, втім зараз трішки важче збирати донати, каже героїня, часом Анна докладає свої заощадження.

«Ця війна зачепила всіх. Зараз немає ні бідних, ні багатих, ми всі рівні. Ми допомагаємо, бо це наші люди, як же їм не допомогти», — наголошує Анна.

Головне фото: Главком

Читайте також: Переселенцям з Бахмута можуть зупинити виплати

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]