Main menu

Переселенцям з Бахмута можуть зупинити виплати

money g8fb3a6a31 1920 40891Днями у мережі почала розповсюджуватися інформація, що переселенцям, які не підтвердять своє перебування на місці реєстрації, припинять щомісячні виплати, а чоловікам ВПО будуть видавати повістки. Чи дійсно це так, розбиралась наша редакція. 

В соціальних мережах все частіше люди почали писати, що розпочались перевірки фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб за місцем реєстрації. У багатьох переселенців виникають питання: що робити, якщо тебе немає на місці реєстрації під час перевірки та чи припинять виплати через це? Ми поставили ці запитання начальниці Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради Інні Сподіній.

«Відповідно змінам Постанови 332, щодо отримання допомоги на проживання Національна соціальна сервісна служба робить такі перевірки. Якщо служба не застала вас вдома, то вам залишать повідомлення про необхідність протягом 10 календарних днів прибути до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації», — розповіла Інна Сподіна. 

У випадку, коли внутрішньо переміщена особа протягом десяти календарних днів не прибула, то управління має право припинити надання допомоги з наступного місяця. Повертати вже виплачені кошти не потрібно. 

Поновлюється виплата коли особа, стає на облік ВПО за місцем фактичного проживання. Також, пані Інна наголосила, що інформація про те, що чоловікам ВПО будуть роздавати повістки офіційного підтвердження не має:

«Про це я, так само як і ви, бачила тільки в соціальних мережах. Була інформація, що мобілізації підлягають чоловіки 18-60 років, які є внутрішньо переміщеними особами». 

Своєю чергою, Міністерство соціальної політики повідомляє, що при зміні місця фактичного проживання ВПО необхідно стати на облік за новим місцем:

«ВПО повідомляють орган соціального захисту населення про переміщення на інше місце проживання або про повернення до постійного місця проживання».

Фото: Pixabay

Читайте також: Росіяни знищують історичну спадщину Бахмута: зруйновано будівлю XIX століття

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!