Яка ситуація в прифронтовій Кліщіївці

Семаковська Тетяна 17:01, 14 Листопада 2022

314802509 456965906616493 201485450319193496 n 75904Невеличке село Бахмутської міської громади Кліщіївка вже декілька місяців поспіль з’являється у зведенні Генштабу. Біля околиць села ЗСУ відбивають атаки росіян, майже вся Кліщіївка знаходиться під прицілом ворога.

Про ситуацію в селі нам розповіла староста Іванівської сільради Олена Данько.

За словами пані Олени зараз в Кліщіївці залишилося близько 50 мешканців, більшість людей евакуювалися у сусідні області, або села, де ситуація є більш безпечною.

«Хто має можливість — виїхати виїжджає. Електрики немає давно, але є водопостачання. Практично нікого не залишилося в селі, великі фермери виїхали, люди також», —  зазначає староста.

Подібна ситуація відбувається зараз у сусідніх громадах, люди евакуюються. Відтак, у сусідній Андріївці залишилося всього 16 людей. Інша ситуація в Берхівці, сюди приїжджають люди з сусідніх громад, де обстріли сильніші.

«Люди додалися у цій громаді, переїжджали у Берхівку з Красної Гори, Парасковіївки, зараз там є 61 людина. Я сама поки не збираюся евакуюватися, виконую свою роботу, на мені зав’язано багато процесів», —  зазначає староста сільради Олена Данько.

За словами пані Олени, сільрада надає допомогу людям: сьогодні роздавали гуманітарну допомогу. Люди отримують безкоштовний хліб та вугілля за потребою.

Фото: Генштаб ЗСУ

Читайте також: «Більше розмовляю з українцями, ніж з німцями»: історія німкені, яка вірить в українську перемогу

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:50, 2 Грудня 2024
Як дізнатисязагальний страховий стаж / фото ілюстративне, Pexels

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати. 

Детальніше про те, як саме розрахувати загальний страховий стаж онлайн, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як визначити загальний страховий стаж

Страховий стаж — період, протягом якого працівник та працівниця підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. Від нього залежить соціальний захист працівника, зокрема, лікарняні чи майбутній розмір пенсійних виплат.

Для того, щоб дізнатися свій стаж, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та подати до нього скановані копії трудової книжки та інші документи про трудову діяльність для перевірки й зацифрування.

Після обробки звернення інформація про загальний стаж відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Крім того, в ньому же можна:

  • дізнатися про суму заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ);
  • переглядати дані про місця роботи;
  • отримувати інформацію про присвоєння спеціальної допомоги через втрату працездатності;
  • розрахувати розмір пенсійних виплат за допомогою спеціалізованого калькулятора.

Для того, щоб авторизуватися на вебпорталі ПФУ чи у спеціальному додатку “Пенсійний фонд”, існує три методи:

  • спеціальний кваліфікований електронний підпис (КЕП);
  • дані ID.GOV.UA;
  • логін і пароль ПФУ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Підвищення податків: що про новий закон кажуть бахмутські підприємці

Валентина Твердохліб 13:55, 2 Грудня 2024
В Україні підвищують податки / фото ілюстративне, Unsplash

28 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення податків і військового збору на період дії воєнного стану. Закон, зокрема, передбачає підвищення військового збору для працівників з 1,5% до 5% та розширення кола його платників серед фізичних осіб-підприємців.

Що про новий закон кажуть бахмутські підприємці та як реагують на підвищення податків, розповідає “Бахмут IN.UA”.

Підвищення податків, реакція підприємців з Бахмута

Віктор Зіпір — підприємець та громадський діяч з Бахмута. У рідному місті він мав професійну фотостудію, що працювала понад 30 років. Після початку повномасштабної війни підприємець виїхав до Дніпра, де розпочав нову підприємницьку діяльність — створює сувенірну продукцію з принтами на військову тематику і про перемогу України. Також Віктор Зіпір активно волонтерить, він створив волонтерський штаб “Бахмут Український” у Дніпрі.

Підприємець каже, що підвищення податку стане великими навантаженням на бізнес. Особливо для релокованих чи новостворених підприємств.

“Я ще не вивчав всі тонкості, але звісно, збільшення податків — це навантаження на підприємців, особливо таких, як я. Це дуже важко, тому що ми відновлюємо свій бізнес або створюємо новий. А підвищення податків — це зайве навантаження. Може воно і не зайве, адже ми знаємо, куди ці гроші мають піти, тому підходимо до цього питання з розумінням. Але, можливо, у когось це буде критична кількість податків, яку він вже не може витягнути”, — зазначає Віктор Зіпір.

Підприємець Віктор Зіпір / фото з особистого архіву підприємця

Також підприємець не виключає, що частина бізнесу може піти в тінь.

“Якщо це буде вже на межі того, що офіційно людина не зможе сплачувати податки, то я так думаю, що бізнес може піти в тінь. Але взагалі, якщо людина не хоче платити податки, то вона в тінь вже пішла або піде з тої чи іншої причини. Не тому, що на 1% йому підняли цей податок. Я думаю, що це від свідомості більше залежить”, — каже Віктор Зіпір.

Підприємиця з Бахмута Олена Хизуненко, яка є власницею бренду одягу Pravda label, зараз працює в Києві. Вона відкрила власний магазин одягу. Підприємиця прогнозує, що через підвищення податків, в Україні буде хвиля закриття бізнесів.

“Я вважаю, що ще буде хвиля закриття бізнесів. Обсяги продажів впали, і я думаю, що не всі це зможуть витримати. Будуть у тінь виходити, будуть платити зарплати в конвертах”, — каже Олена Хизуненко.

Олена Хизуненко / фото з особистого архіву підприємиці

Водночас, бахмутянка радить власникам бізнесів адаптуватися під нові умови. Лише в такому разі вони можуть “триматися на плаву”. Або ж подаватися на програми підтримки від держави.

“Якщо не можеш вплинути на ситуацію, то пристосовуйся до неї. Якщо не можеш адаптуватися, то краще шукай нову справу. Раніше від держави я виграла грант на власну справу. Це те, що я випробувала на собі і можу радити іншим. Також можна влаштувати на роботу ВПО, за що держава теж платить компенсацію”, — каже Олена Хизуненко.

Закон про про підвищення податків, що передбачає

Закон передбачає підвищення військового збору для найманих працівників з 1,5% до 5% та розширення кола його платників на ФОПів.

Так, ФОПи-платники єдиного податку третьої групи сплачуватимуть військовий збір у розмірі 1% від доходу. При цьому для підприємців-платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи військовий збір встановлюється на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати на місяць. Мінімальна зарплата наразі складає 8 000 гривень, отже, військовий збір складе 800 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Підвищення податків: що про новий закон кажуть бахмутські підприємці

28 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення податків і військового збору на період дії воєнного стану. Закон, зокрема, передбачає підвищення військового збору […]

Часів Яр у грудні 2024 року: який вигляд має місто

У Часів Ярі тривають бойові дії. Окупанти намагаються захопити місто та постійно його обстрілюють. Через це в місті є значні руйнування. Який вигляд має Часів […]

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]

11:45, 02.12.2024 Скопіч Дмитро
храм

Росіяни показали фото зруйнованого Благовіщенського храму в Бахмуті

Наприкінці жовтня 2022 року росіяни вперше поцілили в Благовіщенський храм, що розташовувався на вулиці Ювілейній. Станом на грудень 2024 року окупанти повністю зруйнували святиню. Який […]