Main menu

«Більше розмовляю з українцями, ніж з німцями»: історія німкені, яка вірить в українську перемогу

Screenshot 125 58f6bКоли перші українські біженці приїхали в невелике німецьке місто Хільхенбах, рятуючись від ворожих ракет, місцева мешканка Елізабет, вражена нахабним нападом рф і трагедією цієї війни, повністю змінила своє життя. Щоденник Елізабет Белятчітс заповнений уроками й візитами. Вона допомагає українцям вивчати мову, оформлювати документи у соціальних службах, відвідувати лікарів і страхових агентів. Жартуючи, жінка каже, що сьогодні навіть більше спілкується з українцями ніж з німцями.

«Цій жінці шістдесят і вона вивчає німецьку. В неї дуже гарно виходить», — натхненно розповідає про свою ученицю з України, гортаючи галерею в телефоні, Елізабет Белятчітс.   

Жінка не лише співчуває тим, хто приїхав сюди, ховаючись від війни, вона розуміє контекст цієї війни, проводить паралелі в пропаганді рф та фашистської Німеччини. Каже, що її батьки також були зачаровані промовами Гітлера, а коли вона привезла їх в один з концтаборів після війни, її батько навіть не захотів заходити, а мати розплакалась.

Елізабет з молодих років вивчала російську мову. Почала тому, що хотіла більше зрозуміти росіян, хоча в її родині й оточенні ці люди були злодіями з моменту окупації Польщі, звідки її родина вимушена була виселятися.

«Я полюбила цю красиву російську культуру… Але у фашистів теж були красиві книги. Наш учитель запропонував нам навчатися російській мові, я вирішила вчитися. Чому? Я завжди чула, що росіяни дуже звірські. Моя сім'я була змушена тікати від цих людей», — пригадує  Елізабет 

 

Про християнство – полюби ворога

«Я виросла в християнській родині, і по проповідях Ісуса, в кожній з них, йде мова про те, що потрібно любити своїх ворогів. Як же це зробити? Я вирішила навчатися російській мові, щоб розуміти, цих непростих людей», — наголошує героїня.

Раніше вона викладала російську в школі для мешканців Німеччини. Наразі викладає німецьку для українських біженців, а російська допомагає у поясненні матеріалу. Для жінок, які працюють чи мають малих дітей і не можуть відвідувати загальні курси, вона проводить індивідуальні заняття вдома — все це безплатно.

На День Незалежності України, за допомогою Елізабет в Хільхенбасі вдалося організувати невеликий мітинг, оформити стенд з історією свята та історіями українських біженців, дитячими малюнками.

Жінка не одноразово була з гуманітарними місіями в Україні. Коли працювала перекладачкою у Донецьку і Маріуполі, дізналась, що у Стаханові єврейський цвинтар потребує відновлення, виділила свої власні кошти і наступного року відправилася допомагати.

Сьогодні Елізабет також говорить про відновлення України. Каже, що готова допомагати власними фінансами у відбудові зруйнованих росіянами будинків. Та головна цінність її вкладу беззаперечна підтримка та віра в перемогу України.

«Треба вистояти, треба витримати. Все закінчиться», —  повторює вона, коли хтось розповідає про звірства росіян в Україні.

Фото: скріншот з відео

Читайте також: «Тепер, ми всі одинакові»: як бахмутянка в Дніпрі допомагає місту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!