Міністерство внутрішніх справ України скасувало обмеження щодо кількості спроб складання практичних іспитів для отримання водійського посвідчення.
Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.
«Скасування трьох спроб для складання практичного іспиту покликане знизити моральний бар’єр для кандидатів, мінімізувати потенційний корупційний ризик, утвердити орієнтованість на об’єктивну оцінку здібностей кандидата для керування транспортним засобом», — пояснив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.
Нововведення
Упродовж року після завершення навчання в автошколі та отримання свідоцтва про теоретичну підготовку майбутній водій має:
- необмежену кількість спроб для складання теоретичного іспиту;
- необмежену кількість спроб упродовж двох років з дня видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки для складання практичного іспиту;
- інтервал між складанням теоретичного або практичного іспитів (у разі неуспішного складання) становить не менше ніж 10 календарних днів.
Якщо кандидат у водії не склав теоретичний іспит протягом одного року з дня видачі свідоцтва про закінчення теоретичної підготовки, то така особа допускається знову до теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС після проходження теоретичної підготовки в навчальному закладі та підтвердження такої підготовки новим свідоцтвом про закінчення підготовки.
Якщо кандидат у водії не склав успішно практичний іспит протягом двох років з дня оформлення свідоцтва про закінчення практичної підготовки, то до наступного практичного іспиту в сервісному центрі МВС така особа допускається лише після повторного проходження обох курсів навчання: теоретичної та практичної підготовки.
Читайте також: Українці зможуть самостійно опанувати теорію ПДР
Незмінні правила
Як і раніше, алгоритм проходження навчання та складання іспитів у сервісних центрах МВС розділений на теоретичний модуль підготовки водіїв та на практичний модуль. Лише після проходження теоретичного курсу навчання та успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС можна розпочинати практичну підготовку за кермом автомобіля.
Можна змінювати навчальні заклади під час підготовки. Тобто, теоретичний курс можна пройти в одному місті, а потім, переїхавши у інший населений пункт, наприклад, пройти практичне навчання в іншій автошколі. Також у різних сервісних центрах МВС можна складати теоретичний та практичний іспити — де людині зручно.
До слова, теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо кандидат у водії допустив більше двох помилок у відповідях. А практичний іспит вважається нескладеним, якщо кандидат у водії:
- допустив більше трьох типових помилок;
- створив ситуацію, що викликала необхідність втручання екзаменатора або інструктора навчального закладу в управління транспортним засобом для запобігання аварійно-небезпечній ситуації або ДТП;
- відмовився виконати вправу практичного іспиту, крім випадків, коли виконання команди екзаменатора може призвести до порушення ПДР або створення аварійно-небезпечної ситуації або ДТП.
Виникли запитання щодо оновлених правил складання іспитів для отримання посвідчення водія?
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати:
- за телефоном (044) 290-19-88;
- на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук.
Відповіді на найпоширеніші питання та корисна інформація доступні на сайті.
Вам буде цікаво:
- Онлайн-навчання в автошколах: як бахмутянам отримати права в евакуації?
- Чи потрібне українським водіям міжнародне посвідчення в країнах Європейського Союзу?
- Українці можуть замінити водійське посвідчення онлайн: як це зробити?
- Жінки в Києві можуть безкоштовно навчитися водити автівку
- Українці зможуть купити чи продати авто за допомогою смартфона
Фото: ua.depositphotos.com
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!