Чому корупційні скандали в Україні не привід зменшувати підтримку ЗСУ?

Семаковська Тетяна 17:09, 31 Липня 2023

Українська волонтерська спільнота, зокрема Сергій Притула та Антон Ходза, помітили коментарі, як схожі на чергову російську інформаційно-психологічну операцію. В таких коментарях люди закликають перестати донатити гроші на армію та довірити питання забезпечення ЗСУ державі. На фоні зменшення обсягів фінансової підтримки волонтерів, такі меседжі можуть бути небезпечними для обороноздатності України.

росіяни використовують проти українців багато методів інформаційного впливу. Ще в радянському союзі практика використання інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) застосовувалася владою на постійній основі. Зараз рф використовує соціальні мережі, як найбільш ефективний спосіб поширення шкідливих наративів. Колись українцям було смішно від фраз на кшталт «немає сечі терпіти ці пекельні борошна», але не треба знецінювати потужності ворога у цій сфері. росіяни здатні проводити роботу над помилками та більш ефективно мімікрувати в український сегмент інтернету. 

росіяни використовують ІПСО, щоб зменшити рівень фінансової підтримки ЗСУ. Джерело: відкриті джерела

Що сталося

Нещодавно на Facebook та у Telegram каналах стали з’являтися повідомлення з обуренням про те, що поки влада краде, громадяни з особистих коштів надсилають гроші на ЗСУ і що це несправедливо. Питання боротьби з корупцією на всіх рівнях влади в державі гостро стоїть вже багато років. Втім, часто такі повідомлення не просто висловлюють незадоволення, а ще й намагаються підштовхнути до думки, що не варто донатити гроші на армію, адже це задача держави. 

Джерело: Знімки екрана з прикладами коментарів

«Он як грошики дєрєбаняться, а ви люди не пийте каву, а скидайтесь по 10 грн на автівки для військових…» – написала одна із дописувачок у Telegram під новиною про начальника одеського військкомату. 

«Нажаль, після ремонту доріг, барабанів, одеських воєнкомів, рука вже не піднімається донатить. Просто морально важко, ти маєш допомагати країні і кожна гривня потрібна, а навколо таке, руки опускаються», – написав користувач Facebook під постом про збір на потреби армії від Сергія Притули.

«Краще на серіали збирай. А на військову техніку най влада дає. Бо вже соромно іноземцям в очі дивитися», – написав користувач Facebook під постом про збір на потреби армії від Сергія Притули.

Читайте також: Зараз ми пишемо для росії вирок: громадська діячка Галина Калініна розповіла, як документують російські військові злочини

В цьому випадку важливо розуміти, що зараз ми маємо війну не влади рф проти влади України, а війну, в рамках якої росія хоче знищити Україну, як державу, а українців, як націю. Безперечно важливо працювати над антикорупційними заходами, моніторити діяльність органів державної та місцевої влади, поширювати інформацію про порушення та вимагати покарання за корупційні дії.

Водночас зупиняти підтримку нашої армії через недоброчесність чиновників не є ефективною стратегією. Адже від боєздатності ЗСУ залежать не тільки життя наших воїнів, але й майбутнє України. Подібні заклики ймовірно покликані знизити фінансову підтримку волонтерських ініціатив з боку громадян. Крім того, ці меседжі схожі на чергову російську ІПСО. Саме волонтери, а не держава, надають армії такі необхідні на війні дрони та закривають термінові потреби. Без фінансової підтримки благодійників це буде неможливо. Відповідно, це буде ослаблювати обороноздатність України. 

«Є значно гірші, небезпечніші вороги. Це не боти, а люди, які мають ім’я, прізвище 1 обличчя. Вони розмовляють виключно українською і демонструють українську символіку. Вони запевняють, що мріють про перемогу у війні, але, увага – “над ворогом зовнішнім і внутрішнім» – написала на своїй сторінці у Facebook військовослужбовиця ЗСУ, офіцерка, снайперка, у цивільному житті – журналістка  Олена Білозерська

Знімок екрана із дописом Олени Білозерської на Facebook

Що говорять волонтери

Волонтерка Громадської Організації «Бахмут Український» Наталя Вишнивецька та лідерка групи «Блукаючих волонтерів(Київ-Бахмут)» Олена Березуцька є бахмутськими волонтерками, які вже довгий час збирають гроші та допомагають ЗСУ. Вони розповіли нашій редакції про те, як змінилася підтримка армії за час повномасштабної війни, чому важливо продовжувати донатити гроші та що вони думають про вищеописаний наратив.

Важливо зауважити, що обидві волонтерки відмітили зменшення обсягів фінансової підтримки з боку населення. 

«Активність людей зменшилася в рази. На початку повномасштабного вторгнення народ закидували допомогою. Зараз залишилися ті донатори, котрі з нами співпрацюють упродовж 9 років. Кількість нових людей мінімальна. Збори коштів стали мінімальними», – сказала Олена Березуцька.

«Так. Відчуваю (ред. – зменшення підтримки). Повʼязую це з погіршенням фінансового стану українців, до якого призвела війна та руйнування економіки країни. До того ж основними благодійниками для нашої організації були бахмутяни: як пересічні громадяни, так і підприємці. Зараз усі бахмутяни ВПО, які втратили все. Усі знаходяться на межі виживання, тому не мають фінансової можливості підтримувати Армію. Але люди не лишаються байдужими: допомагають інформаційно. Роблять поширення наших публікацій, плетуть маскувальні сітки у тих громадах, де проживають зараз», – розповіла Наталя Вишневецька.

Спад економіки, нестабільна ситуація на ринку праці та зниження купівельної спроможності населення активно впливають на кількість донатів. Волонтерам зараз складніше зібрати необхідні суму для закриття потреб ЗСУ. Втім, їм це досі вдається. Оскільки така допомога та об’єднання суспільства є невигідною для росії, логічно припустити, що подібними меседжами про небажання донатити через корупцію, росіяни намагаються ослабити українську армію. Втім, в масштабах великої війни державі складно забезпечити всі потреби ЗСУ.

«З 2014 року і перший рік повномасштабного вторгнення наш штаб дислокувався в Бахмуті. На складі тримали все: від їжі та постілі, до запчастин на авто та бензопил. Зараз наш центр переїхав у Дніпро. Потреби Армії змінилися. Держава закриває основні потреби: зброю, одяг, амуніцію,  харчування, паливно-мастильні матеріали тощо. Ми допомагаємо Силам Оборони України тактичною медициною, ліками, гігієною, амуніцією, ремонтуємо авто, купуємо дрони та тепловізори. Волонтери не можуть замінити державу, але можуть оперативно закрити потреби, які виникають сезонно або через якісь штучні обмеження (наприклад, проблеми з розмитненням, оподаткуванням тощо). На жаль, держава є неповороткою. Кожне питання потребує багато узгоджень. У волонтерів з цим простіше: придбав і передав на фронт», – розповіла Наталя Вишневецька.

Приклад діяльності ГО Бахмут Український. Знімок екрана з Facebook сторінки організації

«Наша група займається технічним забезпеченням бойових підрозділів, а не особисто когось з бійців. Це комплекси ударних дронів-камікадзе, автівки, ремонт авто, придбання тепловізорів, прицілів, далекомірів, старлінків, оптика, харчування підрозділів по запиту, квадрокоптери, обладнання до квадрокоптерів, рації тощо. Список великий», – говорить Олена Березуцька.

Читайте також: Парламент звільнив від оподаткування тепловізори та антидронові рушниці для ЗСУ

Приклад діяльності групи «Блукаючих волонтерів(Київ-Бахмут)». Знімок екрана з Facebook сторінки героїні

Волонтери мають можливість закрити їх швидше, ніж держава. Часто можна почути, що навіть донат у кілька гривень може допомогти закрити збір.

Це зовсім не значить, що треба толерувати корупцію в країні. Навпаки, важливо працювати й над цією проблемою. Проте, корупція чиновника не може стати приводом відмовитися від допомоги армії. Поширюючи зворотне твердження люди свідомо або ні допомагають ворогу. Не треба забувати, що Україна воює з країною-терористом, яка в рази переважає по чисельності населення та за кількістю зброї. Тому для перемоги нам потрібно акумулювати максимальну кількість ресурсів. 

«Ми бачимо, що держава не забезпечує підрозділи в необхідному обʼємі. Тому частину забезпечення беремо на себе. Це і відновлення підрозділів після бойових дій, під час бойових тощо. Все, що можливо, ми робимо для цього. Нажаль, державу це не тривожить. Тоді хто, як не волонтери?» – говорить Олена Березуцька

«Гнівні дописи зустрічала. Багато з них справедливі. Є люди в МО та в інших державних структурах, які працюють неефективно. Тому громадянське суспільство та самі військові повинні виявляти випадки недбальства та вимагати звільнення та покарання таких осіб. Під час війни це неприпустимо 

Але нас захищають наші чоловіки та дружини, батьки та діти, брати та сестри. Ми не маємо морального права позбавити їх допомоги. Допомагали 9 років. І будемо допомагати стільки, скільки треба. До повної ПЕРЕМОГИ над ворогом» – каже Наталя Вишневецька

Віримо у ЗСУ та продовжуємо донатити! Джерело: Олександр Грехов

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Укрзалізниця: все що відомо про збій та чи можна купити квитки на потяг онлайн

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 8 Квітня 2025
Потяг / фото “Укрзалізниця”

У березні “Укрзалізниця” зіткнулася з масштабним технічним збоєм в роботі власних IT-систем внаслідок імовірної російської кібератаки, через який користувачі зіштовхувалися з труднощами при купівлі квитків на потяг. Наразі відомо, що він вплинув на застосунок та сайт з онлайн-сервісами й довідковими послугами, які вже працюють, але з періодичними проблемами.

Детальніше про збій та те, чи можна купити квиток на потяг “Укрзалізниці” — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що сталося з сайтом Укрзалізниці

23 березня 2025 року в соцмережах з’явилася інформація від представників “Укрзалізниці” щодо масштабного технічного збою в роботі онлайн-сервісів компанії. Він суттєво вплинув на ресурси перевізника, через що тимчасово не працювали продаж квитків через застосунок та сайт, а також довідкова інформація. За словами голови правління Олександра Перцовського, масштабну кібератаку на онлайн-сервіси “Укрзалізниці”, імовірно, здійснили російські хакери.

Як повідомлялося, онлайн-системи “Укрзалізниці” зазнали масштабної кібератаки. Відновлення тривало кілька днів.

Відновлення тривало кілька днів. Утім, трохи пізніше стався повторний збій, наслідки якого українці та українки можуть спостерігати й досі. Вони вирішуються IT-спеціалістами, котрі поступово повертають до роботи різні сайти перевізника. Наприклад, 5 квітня було відновлено наступні ресурси:

Крім того, пасажирів також повернули можливість перевіряти напрямок руху поїзда Інтерсіті+ в мобільному застосунку “Укрзалізниці”.

Офіційний сайт “Укрзалізниці” / скриншот

Зазначимо, що деякі ресурси досі не працюють. Наприклад, офіційний сайт перевізника.

Чому в додатку “Укрзалізниці” немає квитків

Внаслідок збою в роботі ресурсів “Укрзалізниці” була паралізована робота додатка. Проте, зараз, як вказано на сайті перевізника, роботу застосунку та сайту з продажу квитків відновлено. Це означає, що українці можуть купити квитки онлайн або зробити резервування.

Варто зазначити, що у роботі сайту та додатку періодично ще спостерігають збої. Саме з цим пов’язана проблема зі зниканням квитків.

Придбати квиток на всі внутрішні та міжнародні поїзди можна також безпосередньо в касах “Укрзалізниці” на вокзалах.

Як дізнатися про затримку поїздів

Табло на вокзалі у Києві / фото ілюстративне, Depositphotos

Затримка поїзда — це відхилення поїзда від передбаченого графіком руху часу. Перевірити їх можна у декілька способів.

Перший спосіб — безпосередньо на вокзалі, прослуховуючи оголошення диктора чи за допомогою табло з рухом потягів.

Другий спосіб — це офіційний портал “УЗ Веземо“, який запустили в перші дні війни. На сторінці “затримка поїздів” відображається перелік усіх таких поїздів та час їх затримки. Його роботу відновили 5 квітня.

Третій спосіб — це перевірка інформації на офіційному сайті “Укрзалізниці“. Він також надає інформацію про список поїздів, що прибувають з затримкою. Однак це стосується лише конкретних станцій. До того ж він й досі відновлюється після збою.

Четвертий спосіб — це чат-боти. “Укрзалізниця” має офіційні чат-боти у Viber та Telegram. Дізнатися інформацію про затримку можна обравши відповідну кнопку у головному меню.

Також отримати інформацію щодо можливих затримок можна й за допомогою дзвінка на гарячу лінію “Укрзалізниці” за наступним номером телефону: 0 800 503 111.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:00, 7 Квітня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 квітня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 квітня, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Укрзалізниця: все що відомо про збій та чи можна купити квитки на потяг онлайн

У березні “Укрзалізниця” зіткнулася з масштабним технічним збоєм в роботі власних IT-систем внаслідок імовірної російської кібератаки, через який користувачі зіштовхувалися з труднощами при купівлі квитків […]

14:35, 08.04.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 квітня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

6042a289a49a2 Київ a0de4

10 закладів Києва, де смачно та недорого поїсти: найкращі місця

Якщо ви плануєте провести вихідні в Києві, чудовою ідеєю буде влаштувати гастротур містом. Це не тільки можливість відчути ритм столиці, а й шанс провести час […]

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро