Спорт не поза політикою: що думають видатні атлети з Бахмута про участь росіян у міжнародних змаганнях

Микола Ситник 14:30, 23 Липня 2023

Спортсмени fd310

У квітні Міністерство молоді та спорту заборонило національним збірним України брати участь у міжнародних змаганнях, де виступатимуть спортсмени з російської федерації та Республіки білорусь. Відповідний наказ від 12 квітня 2023 року № 2031 оприлюднений на офіційному сайті відомства. Згідно з документом, рішення стосується всіх представників офіційних делегацій національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських та паралімпійських видів спорту. У разі виявлення фактів порушення наказу, Мінмолодьспорт розглядатиме питання про позбавлення спортивної федерації статусу національної.

Редакція Бахмут IN.UA поцікавилася у спортсменів та тренерів із Бахмута, що вони думають про участь росіян на міжнародних змаганнях і стартах. Атлети також прокоментували своє ставлення до рішення Мінмолодьспорту.

Позиція спортсменів

Заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, «бронзова» призерка Олімпійських ігор-2012, переможниця Чемпіонату Європи 2012 року, «бронзова» призерка командного Чемпіонату Європи 2015 року, фіналістка Олімпійських ігор-2016, переможниця II Європейських ігор 2019 року у командних легкоатлетичних змаганнях, учасниця Олімпійських ігор-2020 Аліна Логвиненко.

Відома українська легкоатлетка Аліна Логвиненко народилася в Бахмуті. Професійна спортсменка спеціалізується по бігу на коротких дистанціях. Багаторазова чемпіонка успішно представляє Донеччину на міжнародному рівні.

Аліна Логвиненко розповідає, що в її колі оточення є люди, які не згодні з позицією Міністерство молоді та спорту й вважають рішення про заборону виступати із російськими спортсменами — несправедливим по відношення до українського спорту.

Бахмутянка наголошує, якщо спортсмен вже опинився на одній сцені з росіянином — то не потрібно відступати. Натомість є потреба боротися за спортивними правилами й показати себе сильним суперником.

Водночас вона переконана, що не потрібно давати росіянам шанс змагатися на міжнародній арені.

«Дозволяти їм виступати — це маніпуляція, адже спорт зараз — це інструмент впливу. Потрібно боротися, щоб росіян та білорусів не допускали до змагань. Коли йдеться про війну — не може бути так, що хтось поза політикою. Я, наприклад, не політик, як і моя родина, але всі вони втратили житло, роботу від війни. Зараз немає чогось поза політикою», — вважає спортсменка.

Логвиненко abc37Аліна Логвиненко. Фото: Фейсбук

Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, представниця Школи вищої спортивної майстерності регіону Вікторія Ткачук.

«Я вважаю, що російських атлетів та всіх спортсменів з росії потрібно не допускати на міжнародні змагання. У такий спосіб застосовувати до них спортивні санкції. Ми не маємо толерантно ставитися до атлетів, навіть якщо вони особисто не причетні до певного якогось вчинку російської армії чи російських політиків і так далі. Це має бути такого роду санкція, яка, можливо, їх спонукатиме до того, щоб краще думали, де вони живуть, яку вони країну представляють, коли росія робить таке жахіття з Україною», — переконана бігунка Вікторія Ткачук.

Ткачук e1bfaВікторія Ткачук. Фото: Фейсбук

Позиція тренерів

Заслужений тренер України, тренер-викладач Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1 (КДЮСШ №1) Бахмутської міської ради, голова Федерації сумо Донецької області Олег Рева.

Моя думка та наших спортсменів однозначна — не допускати росіян до змагань ні під яким прапором і статусом.

Рева3 4aaa4Голова Федерації сумо Донецької області Олег Рева. Фото: Фейсбук

Нерівні умови

У той момент, коли росіяни тренуються і готуються до змагань, ми бігаємо в бомбосховища під час повітряної тривоги. Навіть якщо є можливість тренуватися не у своїх залах, тому що наші зали залишилися на тій території, де вже немає ніяких тренувань, то ми все одно в програшному варіанті. І як на таких умовах приїжджати та виступати з ними нарівні — я не розумію.

Поки що у тих видах спорту, де ми беремо участь: у пляжній боротьбі та сумо, росіян не допускають. Тому ми можемо планувати міжнародні старти без їхньої участі, і ми ніяк не страждаємо, як в інших видах спорту. Наприклад, у дзюдо чи самбо росіяни беруть участь. Міжнародні федерації прийняли таку постанову, що допускає росіян під нейтральним прапором або якщо скажуть, що вони «проти війни».

Насправді ми перебуваємо в нерівних умовах, навіть якщо спортсмени з росії не підтримують воєнних дій. Вони живуть і в тому ж спортивному режимі продовжують тренуватись як і раніше. А у наших спортсменів у будь-якому випадку життя змінилося. Взимку ми без світла тренувалися та без тепла у деяких залах. Та й зараз ситуація не завжди стабільна. Приходиш у зал і починається тривога: із залів доводиться йти та шукати укриття поряд. Тож умови у нас нерівні. Які ще можуть бути стосовно цього думки?

Донеччина втратила покоління атлетів

Щодо кількісного складу: близько 70% Донецької збірної було втрачено за цей час. Особливо молоде, підростаюче покоління, багато хто виїхав з батьками. У мене спортсмени у всій Європі. Багато хто перестав тренуватися. Є, звісно, ті, хто продовжує тренуватися у Німеччині, у Польщі. Дехто намагається приїхати на змагання до України, але з цим теж великі складнощі.

Немає розуміння, який далі буде розвиток. Немає, так би мовити, ніякої селекції. Зараз тримаємось на тих збірниках (ред. спортсмени, які формують збірну команду України), які залишилися тут поряд або в Києві, або десь в області і можуть приїжджати на збори.

А далі як буде — поки що незрозуміло. Це теж все відображається і на якості підготовки, на наступності, зміні поколінь, на всьому відбивається. У росіян такого немає: вони як тренувалися, так і тренуються.

Ми перебуваємо в нерівних умовах із росіянами і в цьому вони винні. Інша річ, якщо ми в нерівних умовах із європейцями чи з представниками інших країн. (Бази, комплекси, спортивна інфраструктура тощо). Вони й так нам допомагають, чим можуть, а росіяни навпаки — лише погіршують наше становище та стан.

Рева 31621Заслужений тренер України Олег Рева зі своїми вихованцями. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Дружби ніколи не було

І раніше на змаганнях ми були більше, напевно, суперниками, а не друзями. Наприклад, у сумо трійкою провідних країн у Європі були росія, Україна та Польща. Звичайно, росія у плані фінансування та у плані відбору спортсменів перевагу мала завжди. Але українська збірна наступала на п’яти. І часто перше-друге місце доводилося розігрувати між цими найсильнішими збірними Європи.

У пляжній боротьбі росіяни ще не взяли участь і до цього виду спорту не підключалися. Тому зараз українська збірна найсильніша, можна сказати, у світі. Незважаючи на те, що Центр пляжної боротьби у нас знаходиться в Одесі. Спортивні табори та збори проходили там на пляжах. У цій ситуації в Одесі тренуватися на пляжах взагалі немає можливості. Як тоді можна говорити про якусь рівноправність чи рівноцінну підготовку?

Рева2 47cb7Єлизавета Моренко з тренером Олегом Ревою. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

росія купує спортивні міжнародні федерації та організації

Не можна допускати росіян до змагань ні під яким соусом, ні прапором! І міжнародні організації, той самий Олімпійський комітет, має ухвалити це. І будь-які федерації не повинні підігравати росіянам. Воно зрозуміло, що кількість грошей, які росія могла вливати і підтримувати, величезна.

Наприклад, федерація самбо взагалі існувала за гроші «Газпрому». Тяжко їх переламати, та й інші федерації також фінансувалися російськими грошима.

Тому й відбувається таке, що допускають росіян під тиском цих фінансових потоків. Але від цього лише страждає і імідж тих міжнародних організацій та федерацій, які приймають такі рішення.

Незрозуміла заборона Мінмолодьспорту брати участь у міжнародних змаганнях, де виступатимуть спортсмени з рф

Ну і страждає український спорт, бо міністерство постанову прийняло однозначно. Федерації відповідають за участь спортсменів у тих змаганнях, де беруть участь російські атлети. Але я не розумію, як це на всіх розподіляється? Бо та ж Еліна Світоліна виграє турніри з росіянами, перемагає їх. Вона — національний герой. Інші спортсмени, якщо візьмуть участь у змаганнях із росіянами, то будуть зрадниками Батьківщини. Це ніби двояка і незрозуміла ситуація. Або якось міністерство має це чітко та зрозуміло пояснити, або зробити для всіх однакові умови. Чи всі не беруть участь, чи беруть участь, але на якихось певних умовах.

Серед спортсменів багато суперечок щодо цієї теми. До спільного рішення поки що міністерство не дійшло. Футбол та великий теніс — комерційні види спорту. Вони фінансуються не з грошей держави, а з інших джерел. Наразі вони приймають рішення самі і можуть брати участь у змаганнях із росіянами. Інші такі рішення не можуть ухвалювати, адже їх просто не профінансують після цього. Тому це питання більше до міністерства, аніж до спортсменів.

Світоліна f61ed11 липня українська тенісистка Еліна Світоліна в 1/4 фіналу Вімблдону-2023 несподівано обіграла першу ракетку світу Ігу Свьонтек (7:5, 6:7, 6:2), здобувши першу перемогу в протистоянні з полькою. Фото: Getty Images

Спорт — змагання. Якщо не виступатимеш, то втратиш лідерство

Мої спортсмени нагадали мені про зворотний «бік» медалі. Коли наші атлети через неучасть у змаганнях там, де беруть участь росіяни, не потрапляють до рейтингу, не відбираються на Олімпіаду чи інші важливі старти.

Це позначається і на рівні українського спорту взагалі, і життя спортсмена змінюється, ламається, зникає будь-який сенс. Людина готувалась до Олімпіади і не змогла відібратися, бо її не допустили до змагань. Який тоді сенс у спорті взагалі?

Тоді можна займатися фізкультурою чи масовим спортом, але не спортом вищих досягнень. Наша країна у багатьох видах спорту займає одне з провідних положень. Але якщо спортсмени перестануть виступати і відбиратися, то ми швидко скотимося, і замість лідерів станемо аутсайдерами.

Рева1 096e7Олег Рева з підопічними. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Краще без Олімпіади, ніж з росіянками?

Нещодавно українські борчині-прикордонниці відмовилися змагатися за путівку на наступні Олімпійські ігри через заявку росіянок на участь у змаганнях.

Це сталося в Будапешті, де відбувся рейтинговий турнір з вільної боротьби, на якому розігрувалися ліцензії на право участі у наступних Літніх Олімпійських іграх-2024 у Парижі. У цих змаганнях планували взяти участь представниці спортивної команди Держприкордонслужби України Анастасія Алпєєва, Марія та Соломія Винник, які є основними претендентками у боротьбі за путівки на основну спортивну подію чотириріччя.

«На жаль, попри встановлені правила, на рейтинговому турнірі в Будапешті були заявлені спортсменки з рф. Це стало причиною, через яку наша жіноча збірна ухвалила рішення бойкотувати цей рейтинговий турнір. Асоціація спортивної боротьби України засуджує участь представників країни-терористки в спортивних змаганнях, а українські борчині не бажають тиснути руку представницям країни-агресора», — повідомила Державна прикордонна служба України.

Борчині прикордонниці 372feУкраїнські борчині, які відмовилися від участі у змаганнях із росіянками. Фото: Державна прикордонна служба України.

«днр» планує відкрити школи дзюдо

9 липня 2023 року ватажок терористів самопроголошеної «днр» денис пушилін заявив, що в «республіці» запрацюють дві школи дзюдо.

«Вже не вперше до нас приїжджає заслужений тренер росії, президент Федерації дзюдо санкт-петербурга михайло рахлін. За дорученням президента росії володимира путіна він до 1 вересня планує відкрити в республіці школи дзюдо імені анатолія рахліна. Під першу вже підбирається приміщення у Маріуполі. Друга буде у Донецьку чи Макіївці питання ще опрацьовується.

 

михайло анатолійович багато допомагає республіці, наприклад, вивозив хлопців-спортсменів, і вони жили та тренувалися якийсь час у петербурзі. Тепер взаємодія переростає у постійну співпрацю, добре, що школа з такою історією та традиціями дзюдо з’явиться у нас у регіоні», — повідомив терорист пушилін.

пушилін 4d2fbватажок терористів самопроголошеної «днр» денис пушилін на зустрічі з президентом федерації дзюдо санкт-петербурга михайлом рахліним. Фото: телеграм-канал

Зазначимо, що навіть попри повномасштабне вторгнення росії в Україну, у таких складних умовах наші атлети не здаються і продовжуть здобувати нові перемоги на національній та міжнародній арені.

Вам буде цікаво:

Читайте також: Як працює Бахмутська дитячо-юнацька спортивна школа №1‎ в евакуації?

Нагадаємо, Бахмутська спортивна школа очолила рейтинг закладів Донеччини.

Фото: EuropeanAthletics

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:00, 29 Травня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними онлайн-сервісами або традиційними способами.

Про це повідомляє Краматорська міська рада

Житлові субсидії для українців

Для перепризначення житлової субсидії громадянам необхідно подати заяву, декларацію про доходи та певні супровідні документи залежно від обставин:

 • договір оренди житла (якщо орендується);
 • копія договору реструктуризації боргу за комунальні послуги (за наявності);
 • довідки про фактичне проживання без реєстрації та ін.

Документи для поновлення пільг 

Для продовження отримання житлової пільги вимагається:

 • заява;
 • декларація (якщо пільга призначається з врахуванням доходу);
 • за потреби: договір оренди, довідка про пічне опалення (для пільги на тверде паливо), посвідчення про категорію пільговика.

Як подати документи до Пенсійного фонду

Заяву та документи можна подати одним із таких способів:

 • онлайн через вебпортал e-послуг ПФУ, мобільний застосунок або Портал Дія;
 • поштою на адресу Головного управління ПФУ;
 • особисто у сервісних центрах ПФУ, представників місцевої влади або ЦНАП

Як подати документи онлайн

Пенсійний фонд України закликає користуватись електронними сервісами для подання документів, ось покрокова інструкція як це можна зробити:

 • авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
 • обрати послугу “Заява на субсидію/пільгу”;
 • заповнити поля заяви, додати скановані документи;
 • перевірити, сформувати, підписати КЕП і відправити заяву;
 • відстежувати статус опрацювання у розділі “Мої звернення”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 29 Травня 2024
Підтримка дітей
Допомога / ілюстративне фото з відкритих джерел

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн на місяць на одну особу.

Про це повідомляє Мінсоцполітики

Допомога від ЮНІСЕФ 

Для отримання допомоги сім’я має відповідати таким вимогам:

 • проживати у Сумській або Харківській областях, звідки оголошена обов’язкова евакуація з 1 травня 2024 року;
 • належати до однієї з визначених категорій: сім’ї з дітьми до 18 років та особою з інвалідністю, багатодітні, малозабезпечені, сім’ї з дітьми, які виховуються одинокими матерями/батьками;
 • отримувати одну або кілька соціальних виплат, передбачених законодавством;
 • бути включеними до переліку осіб, які підлягають обов’язковій евакуації від обласних військових адміністрацій.

Важливо, що допомога не призначатиметься сім’ям, які вже отримують допомогу від інших міжнародних організацій або перебували на обліку ВПО в інших областях України за місяць до евакуації.

Скільки становитиме допомога і як її отримати

Допомога становитиме 3600 гривень на місяць на одного члена сім’ї та виплачуватиметься протягом 3 місяців або одноразово у розмірі 10 800 гривень.

Для багатодітної малозабезпеченої сім’ї з 5 осіб загальна сума допомоги складе 54 000 грн.

Механізм виплати:

 • якщо сім’ю включено до списку на обов’язкову евакуацію від ОВА, виплата здійснюватиметься ЮНІСЕФ автоматично на рахунок уповноваженого представника сім’ї;
 • у разі самостійної евакуації чи евакуації за сприяння громадських організацій/благодійних фондів, необхідно звернутися із заявою та підтвердними документами до ЦНАП, органу соцзахисту чи виконавчих органів міської ради.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1000 гривень у руках

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними […]

Підтримка дітей

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн […]

Лекції від зірок та безплатний доступ до енциклопедії за 1200 фунтів: в Україні запрацювала платформа BecomingX

В Україні запрацювала навчальна платформа від британської освітньої компанії BecomingX. Вона надає українцям безплатний доступ до інтерактивних курсів про цифрові технології та працевлаштування, а також […]

11:00, 29.05.2024 Скопіч Дмитро
Виплати

Як отримати виплати на другу дитину в Україні у 2024 році

У 2024 році розмір державної допомоги при народженні другої, третьої та наступних дітей становить 41 280 гривень. Отримати виплати можна різними способами, зокрема через портал […]

Мелодійні та драйвові: підбірка свіжих українських пісень

Український шоубізнес в умовах війни не припиняє радувати своїх шанувальників новими та яскравими хітами. Вони задають нові тренди в соціальних мережах та звучать майже звідусюди. […]