«Укрзалізниця» запустила потяг Київ — Слов’янськ: розклад і ціна

Семаковська Тетяна 14:33, 20 Липня 2023

Потяг bfd60

«Укрзалізниця» відреагувала на дефіцит місць на Краматорському напрямку і відкрила додаткове сполучення між Києвом та Слов’янськом. Зі Слов’янська поїзд відправляється по парних числах.

Про це повідомляє пресслужба національного перевізника.

Нагадаємо, з 11 липня маршрут поїзда №101/102 Херсон — Київ був видовжений до Словʼянська. У зворотному напрямку (через Полтаву) він виконав перший рейс за новим графіком 12 липня. До слова, в обох напрямках за чотири рейси цим поїздом проїхало сім тисяч пасажирів, половина з яких курсувала саме на дільниці Київ — Словʼянськ та зворотно.

Розклад рейсів

З Херсона поїзд вирушає по непарних числах о 10:06, до Києва прибуває о 20:42, а до Слов’янська о — 06:48.

Зворотно, зі Слов’янська, поїзд відправляється по парних числах о 09:45, прибуває до столиці о 20:30, а до Херсона — о 09:06.

Цей рейс також підійде для тих пасажирів, які не вмістились в Інтерсіті+ №712, а їхати з Краматорська до столиці або назад треба: регіональні поїзди №6812 та №6811, підлаштовані по часу відправки та прибуття під поїзд №101/102 Херсон — Київ — Словʼянськ, швидко домчать пасажирів з Краматорська прямо під рейс до столиці та Херсонщини.

  • Поїзд №6812 Краматорськ — Словʼянськ — Лозова відправляється з Краматорська о 07:34 і прибуває до Словʼянська о 07:55 (до Лозової — о 10:17). Це дозволяє пасажирам прибути вранці з Краматорська до Словʼянська електричкою і вже о 09:45 сісти на поїзд №101/102 до столиці.
  • Поїзд №6811 Словʼянськ — Краматорськ відправляється зі Словʼянська о 07:00 і прибуває до Краматорська о 07:20. На цей рейс можуть зручно пересісти пасажири поїзда №101/102, який прибуває в Словʼянськ о 06:48.

Як придбати квиток?

Квитки на приміські поїзди доступні в касах вокзалів і на борту поїздів, а квитки на поїзд №101/102 Херсон — Київ — Словʼянськ доступні в застосунку «Укрзалізниці», в чат-ботах, на сайті та в касах вокзалів.

Вартість

Квиток Київ Купе 9dc6bЦіна за одне місце в купе. Потяг Київ — Словʼянськ. Фото: скріншот

Квиток Київ люкс aab33Ціна за одне місце в люксі. Потяг Київ — Словʼянськ. Фото: скріншот

Квиток Київ плацкарт 9b9a1Ціна за одне місце в плацкарті. Потяг Київ — Словʼянськ. Фото: скріншот

Квиток. Купе c802aЦіна за одне місце в купе. Потяг Херсон — Київ — Словʼянськ. Фото: скріншот

Квиток. Плацкарт 468dbЦіна за одне місце в плацкарті. Потяг Херсон — Київ — Словʼянськ. Фото: скріншот

Нагадаємо, наразі на Донеччину курсують наступні поїзди:

Читайте також: Безкоштовний евакуаційний поїзд із Донеччини курсуватиме за новим розкладом

Нагадаємо, у травні «Укрзалізниця» запустила жіночі купе. Придбати квиток можна тільки через застосунок. Якщо ви не маєте встановленого додатка — завантажити його можна за посиланням.

Фото: «УЗ»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Україні підвищили тарифи на оформлення паспортів та інших документів: нова ціна

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 7 Жовтня 2024
Паспорт громадянина України / фото з відкритих джерел

7 жовтня 2024 року в Україні змінилася вартість пакетів сервісних послуг паспортно-міграційного характеру в підрозділах ДП “Документ”. Це суттєво підвищило вартість деяких документів, зокрема, паспортів громадянина.

Про це повідомили представники Центру обслуговування громадян “Паспортний сервіс” в Facebook.

Документи в Україні: нова вартість

Зміна вартості пакетів сервісних послуг паспортно-міграційного характеру в підрозділах ДП “Документ” на території України вплинуло на ціни оформлення деяких документів.

Зокрема, мова йде про:

  • вартість оформлення паспорта громадянам України та інших паспортних документів — 650 гривень, а раніше було 540 грн;
  • вартість оформлення іноземцям та особам без громадянства документів міграційного характеру — 1250 гривень, було 1000;
  • вартість обміну посвідчення водія — 950, було 800;
  • вартість обміну свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу — 950, було 800;
  • вартість проставлення апостиля — 650 гривень, було 450.

Як відновити втрачений паспорт чи довідку РНОКПП

Раніше редакція Бахмут IN.UA випускала матеріал, у якому поділилася зі своїми читачами покроковим гайдом для відновлення важливих документів.

Детальніше про те, як правильно відновити паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, довідку про РНОКПП чи водійське посвідчення, дізнавайтесь в матеріалі за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Субсидії-2024: як громадянам підготуватися до опалювального сезону

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:45, 7 Жовтня 2024
Субсидія / фото poradnica.com.ua

Субсидія — це спеціалізована державна допомога, яка надається громадянам для відшкодування витрат на різні цілі, зокрема, на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів витрат на утримання будинку. Вони суттєво спрощують життя українцям, зменшуючи їх загальні витрати.

Детальніше про те, що таке субсидія та які субсидії діють в Україні, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке субсидія

Субсидія — це фінансова допомога, призначена фізичній або юридичній особі, яка виділяється з державного бюджету або спеціальних фондів для компенсації витрат. 

Найбільше розповсюдження в Україні мають житлові субсидії, які фактично є адресною допомогою від держави, що надається мешканцям домогосподарств на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг, закупівлю газу чи побутового палива для чи інших витрат на утримання будинку. 

Житлова субсидія у 2024 році

Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 848, визначено умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій.

Так, її призначають тим громадянам, які мають в наявності різницю між розміром плати за житлово-комунальні послуги та розміром обов’язкового відсотка платежу. Зокрема, згідно з рішенням уряду, субсидія призначається, якщо витрати на комуналку перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу родини до завершення воєнного стану та протягом 1 місяця після його скасування.

Як розрахувати розмір субсидії

Розрахунок субсидії відбувається за формулою / фото ілюстративне

При призначені субсидії формується обов’язковий платіж, який обчислюється в розрахунку на одну людину та визначається індивідуально для кожної сім’ї за формулою Ро = Кд / Кг х Рг, де:

  • Ро — частка плати за послуги для сім’ї;
  • Кд — коефіцієнт доходу домогосподарства, що дорівнює середньому доходу сім’ї на особу, поділеному на прожитковий мінімум на особу на місяць;
  • Кг — базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії, що дорівнює двом прожитковим мінімумам на людину на місяць;
  • Рг — базова норма плати за послуги, що дорівнює 15% середнього доходу домогосподарства. 

Субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 років

Наразі йде підготовка до опалювального сезону 2024-2025 років, під час якого Пенсійний фонд України проведе перерахунки. Для більшості громадян це відбудеться в автоматичному режимі.

Громадянам, які не отримували державну допомогу в межах субсидій і лише планують її отримати, необхідно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України. Аналогічні дії повинні зробити ті, хто отримували житлову субсидію і в них відбулись зміни у складі зареєстрованих осіб домогосподарства.

Які документи потрібні для призначення субсидії

Компенсація в межах субсидій / фото ілюстративне

Для призначення житлової субсидії надаються заява та декларація, до яких також можуть додаватися додаткові документи. Наприклад, договір найму чи оренди житла, якщо потенційний отримувач субсидії  проживає в житлі, яке орендує.

За потреби, громадяни можуть надавати інші документи, які мають значення для розгляду питання надання субсидії. Мова йде про довідка внутрішньо переміщеної особи, письмове пояснення щодо наявності доходів чи інших подібних документів.

Куди звертатися та подавати документи

Подати документи на призначення житлової субсидії до територіального органу Пенсійного фонду України наразі можна трьома способами, а саме:

  • за допомогою особистого звернення до сервісного центру Пенсійного фонду України;
  • поштою на адресу територіального органу Фонду;
  • онлайн через спеціальний вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи мобільний застосунок Пенсійний фонд.

Зазначимо, що заявку можна подати й через уповноважених посадових осіб територіальних громад чи центри надання адміністративних послуг.

Терміни подання документів

Якщо громадянин подав документи у період з 1 жовтня до 30 листопада, то субсидія призначатиметься йому з початком опалювального сезону в Україні.

Якщо звернення відбулося в період, починаючи з 1 грудня, то допомога призначатиметься  з місяця, в якому відбулось звернення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні підвищили тарифи на оформлення паспортів та інших документів: нова ціна

7 жовтня 2024 року в Україні змінилася вартість пакетів сервісних послуг паспортно-міграційного характеру в підрозділах ДП “Документ”. Це суттєво підвищило вартість деяких документів, зокрема, паспортів […]

16:00, 07.10.2024 Скопіч Дмитро

Субсидії-2024: як громадянам підготуватися до опалювального сезону

Субсидія — це спеціалізована державна допомога, яка надається громадянам для відшкодування витрат на різні цілі, зокрема, на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів витрат на […]

13:45, 07.10.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

9 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

СЗЧ в Україні: що таке СЗЧ, яке покарання за це, та чи працюють над проблемою в Парламенті

Повномасштабна війна в Україні без чітких термінів демобілізації та провальної кампанії мобілізації посилила проблему самовільного залишення військової частини або місця служби, відоме більше за абревіатурою […]

12:00, 06.10.2024 Скопіч Дмитро

Швидкий та надійний зв’язок: як користуватися інтернетом без світла

Інтернет без світла — це величезна проблема, яка сильно впливає на життя кожного українця в періоди блекаутів. Вона обмежує можливості громадян, роблячи життя набагато складнішим. […]

11:00, 06.10.2024 Скопіч Дмитро