«Укрзалізниця» запустила потяг Київ — Слов’янськ: розклад і ціна

Семаковська Тетяна 14:33, 20 Липня 2023

Потяг bfd60

«Укрзалізниця» відреагувала на дефіцит місць на Краматорському напрямку і відкрила додаткове сполучення між Києвом та Слов’янськом. Зі Слов’янська поїзд відправляється по парних числах.

Про це повідомляє пресслужба національного перевізника.

Нагадаємо, з 11 липня маршрут поїзда №101/102 Херсон — Київ був видовжений до Словʼянська. У зворотному напрямку (через Полтаву) він виконав перший рейс за новим графіком 12 липня. До слова, в обох напрямках за чотири рейси цим поїздом проїхало сім тисяч пасажирів, половина з яких курсувала саме на дільниці Київ — Словʼянськ та зворотно.

Розклад рейсів

З Херсона поїзд вирушає по непарних числах о 10:06, до Києва прибуває о 20:42, а до Слов’янська о — 06:48.

Зворотно, зі Слов’янська, поїзд відправляється по парних числах о 09:45, прибуває до столиці о 20:30, а до Херсона — о 09:06.

Цей рейс також підійде для тих пасажирів, які не вмістились в Інтерсіті+ №712, а їхати з Краматорська до столиці або назад треба: регіональні поїзди №6812 та №6811, підлаштовані по часу відправки та прибуття під поїзд №101/102 Херсон — Київ — Словʼянськ, швидко домчать пасажирів з Краматорська прямо під рейс до столиці та Херсонщини.

  • Поїзд №6812 Краматорськ — Словʼянськ — Лозова відправляється з Краматорська о 07:34 і прибуває до Словʼянська о 07:55 (до Лозової — о 10:17). Це дозволяє пасажирам прибути вранці з Краматорська до Словʼянська електричкою і вже о 09:45 сісти на поїзд №101/102 до столиці.
  • Поїзд №6811 Словʼянськ — Краматорськ відправляється зі Словʼянська о 07:00 і прибуває до Краматорська о 07:20. На цей рейс можуть зручно пересісти пасажири поїзда №101/102, який прибуває в Словʼянськ о 06:48.

Як придбати квиток?

Квитки на приміські поїзди доступні в касах вокзалів і на борту поїздів, а квитки на поїзд №101/102 Херсон — Київ — Словʼянськ доступні в застосунку «Укрзалізниці», в чат-ботах, на сайті та в касах вокзалів.

Вартість

Квиток Київ Купе 9dc6bЦіна за одне місце в купе. Потяг Київ — Словʼянськ. Фото: скріншот

Квиток Київ люкс aab33Ціна за одне місце в люксі. Потяг Київ — Словʼянськ. Фото: скріншот

Квиток Київ плацкарт 9b9a1Ціна за одне місце в плацкарті. Потяг Київ — Словʼянськ. Фото: скріншот

Квиток. Купе c802aЦіна за одне місце в купе. Потяг Херсон — Київ — Словʼянськ. Фото: скріншот

Квиток. Плацкарт 468dbЦіна за одне місце в плацкарті. Потяг Херсон — Київ — Словʼянськ. Фото: скріншот

Нагадаємо, наразі на Донеччину курсують наступні поїзди:

Читайте також: Безкоштовний евакуаційний поїзд із Донеччини курсуватиме за новим розкладом

Нагадаємо, у травні «Укрзалізниця» запустила жіночі купе. Придбати квиток можна тільки через застосунок. Якщо ви не маєте встановленого додатка — завантажити його можна за посиланням.

Фото: «УЗ»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Чи дадуть субсидію на оренду житла, якщо знімається лише кімната: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 29 Квітня 2025
Субсидія для ВПО на оренду / фото ілюстративне, iStock

Для багатьох внутрішньо переміщених осіб (ВПО) субсидія на оренду житла — це можливість винаймати цілу квартиру в новому для себе регіоні. Однак у переселенців виникає питання: чи можна скористатися державною програмою, якщо орендується лише кімната?

Детальне пояснення надали фахівці з ГО “ВПО України”.

Чи можуть ВПО отримати субсидію на оренду для кімнати

Багато ВПО потребують державної підтримки у розв’язання житлового питання. Саме для цього в Україні запрацювала державна програма, яка передбачає надання субсидії на оренду житла. Скористатися нею можна й у разі, якщо громадянин чи громадянка орендують не цілу квартиру, а лише кімнату.

Для цього при поданні заяви та документів до Пенсійного фонду України (ПФУ) потрібно вказати на необхідність отримання субсидії саме на оренду кімнати, а також зазначити її фактичний метраж. На основі цієї інформації буде розраховано розмір субсидії.

Умови отримання субсидії на оренду житла

Наразі в Україні реалізується програма, в рамках якої ВПО можуть отримати субсидію на оренду житла.

Участь у програмі можуть брати ті, хто:

  • перемістився з окупованих територій або зони бойових дій;
  • не має власного житла на підконтрольній Україні території (житло знищене або непридатне для проживання);
  • не отримує допомоги на проживання у розмірі 2–3 тисяч гривень.

Субсидія на оренду житла призначається на півроку, але не більше ніж на 2 терміни поспіль. Експериментальний проєкт діятиме протягом 2 років.

Право на субсидію мають родини з вказаних категорій, які витрачають на оренду понад 20% сукупного доходу. Наприклад, якщо дохід на одну особу становить менше ніж 5 840 гривень, субсидія покриватиме більший відсоток орендної плати.

Субсидія надається на 6 місяців із можливістю продовження ще на такий самий термін.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як переселенцям стати на квартирний облік у 2025 році: інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 28 Квітня 2025
Квартирний облік / фото ілюстративне, iStock

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні нерідко змушені жити у складних умовах — у тимчасових притулках чи гуртожитках. Щоб покращити свої житлові умови та отримати власне помешкання, переселенці можуть стати на квартирний облік за місцем проживання, що дає змогу надалі отримати власне житло.

Детальніше про те, як ВПО стати на квартирний облік, — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як ВПО стати на квартирний облік у 2025 році

Внаслідок повномасштабного вторгнення внутрішньо переміщені особи в Україні переживають важкі часи, адже багато хто був змушений залишити свої домівки та переїхати до безпечніших регіонів. На новому місці вони можуть отримати безоплатне тимчасове житло, але для цього потрібно стати на облік.

Як оформити тимчасове проживання

Безоплатне житло для переселенців надається з комунальної власності громади, де вони зареєстровані у Єдиній базі даних ВПО. Житло надається безплатно строком на один рік із можливістю подовження.

Скористатися цією можливістю можуть ВПО, які не мають власного житла або чия житлова площа становить менше ніж 13,65 м² на одну особу або 35,22 м² на домогосподарство (відповідно до Постанови №409). Винятком є житло, розташоване на тимчасово окупованих територіях або в районах активних бойових дій.

Право на безоплатне користування житлом зберігається на час дії воєнного стану та ще шість місяців після його завершення. Переселенці оплачують лише комунальні послуги.

Місця тимчасового проживання надаються переважно таким категоріям громадян:

  • багатодітним сім’ям;
  • сім’ям із дітьми;
  • вагітним жінкам;
  • непрацездатним особам;
  • пенсіонерам, чиє житло зруйноване або стало непридатним для проживання.

Перебування на обліку ВПО, які потребують тимчасового житла, не є підставою для відмови у подальшому взятті їх на соціальний квартирний облік.

Як стати на квартирний облік 2025

Для ВПО квартирний облік став одним із реальних способів отримати власне житло. Стати на облік у 2025 році можна за місцем фактичного проживання, виконавши певні умови та зібравши необхідний пакет документів.

Для цього потрібно подати заяву до органу місцевого самоврядування або до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем своєї реєстрації як ВПО.

До заяви необхідно додати копії таких документів:

  • документ, що посвідчує особу та громадянство України (паспорт громадянина України або інший офіційний документ);
  • довідку про статус ВПО;
  • довідки про статус ВПО членів сім’ї (за наявності);
  • документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб тощо);
  • документ, що підтверджує опікунство чи піклування (якщо є неповнолітні або недієздатні особи під опікою);
  • ідентифікаційний код (РНОКПП).

Також слід надати довідки, що підтверджують підстави для пріоритетного надання житла (наприклад, багатодітність, вагітність, інвалідність, пенсійний вік або втрата житла через бойові дії).

Після подання всіх необхідних документів відповідний орган ухвалює рішення про взяття заявника та його сім’ї на квартирний облік.

Скільки чекати на житло для ВПО

Тривалість очікування житла залежить від наявності відповідних приміщень у житловому фонді громади.

Час очікування житла для безстрокового користування також визначається черговістю, за якою переселенці були поставлені на квартирний облік. Ця процедура застосовується і до надання соціального житла.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи дадуть субсидію на оренду житла, якщо знімається лише кімната: пояснення

Для багатьох внутрішньо переміщених осіб (ВПО) субсидія на оренду житла — це можливість винаймати цілу квартиру в новому для себе регіоні. Однак у переселенців виникає […]

14:00, 29.04.2025 Скопіч Дмитро

Як переселенцям стати на квартирний облік у 2025 році: інструкція

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні нерідко змушені жити у складних умовах — у тимчасових притулках чи гуртожитках. Щоб покращити свої житлові умови та отримати […]

15:00, 28.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці: стандартні способи для різних пристроїв

Скриншот — один із найпростіших і найзручніших способів швидко передати інформацію іншій людині. У повсякденному житті громадяни та громадянки України часто використовують цю функцію, щоб […]

10:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро

Як ВПО отримати безплатні ваучери на навчання у 2025 році: покроковий гід

В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє внутрішньо переміщеним особам (ВПО) отримати ваучери на навчання за різними професіями. Вона спрямована на те, щоб надати […]

15:45, 24.04.2025 Скопіч Дмитро

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії: як отримати документ

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії — це важливий документ для соціально вразливих категорій населення, які отримують державну підтримку. Така довідка може знадобитися […]

14:30, 24.04.2025 Скопіч Дмитро