Як правильно доглядати за волоссям

Семаковська Тетяна 17:13, 3 Липня 2023

Головна 2 cc44bДогляд за волоссям може здатися дуже простою та базовою процедурою. Втім, існують багато рекомендацій та практик, які допоможуть вам зменшити ступінь пошкодження та отримати кращий зовнішній вигляд. Надія Сироєдова, перукарка та стилістка, розповіла нашій редакції про найпоширеніші помилки в процесі догляду за волоссям та про способи їх уникнути.

Як правильно доглядати за волоссям — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA»

Миття голови та укладання волосся це те, що систематично робить кожна людина. Проте, часто люди можуть допускати помилки у догляді, які шкодять здоров’ю волосся та його вигляду. Коректні процедури не займають багато часу та грошей. Головне в цьому процесі зрозуміти, як правильно доглядати за волоссям, щоб не нашкодити йому. 

Надія. Джерело: надане героїнею

Як правильно мити голову?

Правильний спосіб миття волосся допоможе вам завжди мати гарну зачіску. Відповіді на питання на кшталт “які засоби для догляду за волоссям обрати”, “як часто мити волосся” тощо, можна отримати після особистої консультації зі спеціалістами. Але існують конкретні рекомендації щодо миття волосся та послідовності дій у цьому процесі, які варто виконувати всім, не залежно від типу волосся та шкіри. 

Є рекомендована послідовність миття волосся, яке допоможе йому виглядати гарнішим. Джерело: відкриті джерела

«Якісь особливі рекомендації по догляду за волоссям можливо дати лише при особистому огляді та оцінки його стану. Проте, існує низка загальних правил, які я б радила виконувати всім людям. Вони не потребують багато часу. Потрібно лише не лінуватися та зберігати послідовність дій під час правильного догляду за волоссям. Це допоможе зберегти його здоровий та гарний вигляд,» – розповіла Надія

Надія рекомендує завжди мити голову два рази. На це не потрібно багато додаткового часу, а кінцевий результат буде того вартувати. 

«Перше, що необхідно робити, це мити двічі голову. Перший раз ми не можемо помити голову якісно, ми тільки розпушуємо захисний шар, який виробляє шкіра: пил, бруд та все інше, що ми на голові назбирали за час ходіння. Тобто, перше миття, це тільки підготовка вашої шкіри та волосся до промивання. Другий раз ви наносите шампунь і маєте більше піни. І вдруге ви вже ретельніше промиваєте волосся. Варто основну увагу приділяти миттю шкіри голови, а не основної довжини самого волосся. Також, бажано мити голову вниз головою. Адже в домашніх умовах ви так зможете ретельніше її промити. Під душем такого ж ефекту не буде і, в результаті, ви отримаєте прибитий до голови корінь», – радить Надія.

Треба мити волосся два рази, адже вперше ви тільки готуєте вашу шкіру голови до миття. Джерело: відкриті джерела

Надія розповідає, що після того, як ви двічі помили голову, обов’язково треба рушником прибирати зайву вологу. Потім треба нанести продукти за доглядом. Це може бути або кондиціонер, або маска. 

«Такі доглядові продукти та їх типи залежать від кожного конкретного клієнта та стану волосся. Якщо волосся пористе, густе, висвітлене, фарбоване, зіпсоване тощо, то  бажано наносити маску. Якщо волосся нефарбоване, тонке, то достатньо використовувати просто кондиціонер. Такі засоби треба наносити не на шкіру, а на довжину волосся. Відступаєте від шкіри десь сантиметрів 15, адже до цього це здоровий волос і він не потребує додаткового догляду. Після нанесення кондиціонера або маски можна додатково прочесати волосся, так ви рівномірно розподілите продукт. І після цього змиваємо», – розповідає Надія 

Після шампуню обов’язково використайте кондиціонер або маску для волосся. Джерело: відкриті джерела

 Надія не рекомендує ходити у рушнику понад 5 хвилин. Якщо волосся пересохне, то ви йому вже не зможете придати об’єм або укласти його. 

«Волосся, як пластилін. Воно звикає до вашої форми, яку ви зазвичай носите. Якщо ви ніколи не вкладали корінь об’ємно, то ви не зможете цього зробити не з першого, не з другого разу. Його треба навчити, що ви від нього хочете об’єму. Тому бажано після кожного миття голови просушувати його феном», – радить Надія.

Крім того, якщо залишати волосся висихати без фену, корінь буде прилипле до шкіри голови й та не буде «дихати». Навіть під час спеки, треба підсушити хоча б корінь, щоб він не був мокрий. Якщо корінь не дихає, він буде виглядати більш жирним та позбавленим об’єму. 

«Волоссю не подобається недбалість. Йому комфортніше, коли за ним хоча б мінімально доглядають. Тому мити правильно голову обов’язково для його гарного вигляду. Інколи, це навіть краще, ніж стрижка», – поділилася Надія.

Що робити, щоб волосся було здоровим та гарним

Надія розповіла, що волосся просто так поганим не буває. Воно від природи у людей гарне. Нездоровим волосся може стати з різних причин. В основному це стається через механічні пошкодження (укладки, фарбування) або проблеми зі здоров’ям. У другому випадку потрібно звернутися за консультацією до лікарів. Проте, щоб уникнути механічних пошкоджень треба правильно обирати способи сушіння, укладки волосся та засоби за його доглядом. 

Не захоплюйтеся прасками та плойками для волосся. Джерело: відкриті джерела

«Щоб уникнути механічних пошкоджень волосся, я завжди рекомендую своїм клієнтам не захоплюватися. Переважно це відбувається через праски та плойки для волосся. Фен теж може викликати пошкодження, але дуже рідко. Він не такий шкідливий.  В основному люди оброблюють праскою одну прядку по три-чотири рази. Це неправильно і завдає шкоди. Достатньо всього одного разу на прядку» – розповіла Надія.

Надія радить всім мати базовий комплект засобів для догляду за волоссям: шампунь, кондиціонер або маска та термозахист. Це три основних засоби, які мають бути у кожного. Все інше, якщо волосся безпроблемне, це додатковий догляд. Більшій кількості людей це не потрібно. 

Вам буде цікаво

Є основні три засоби для догляду за волоссям: шампунь, кондиціонер або маска та термозахист. Джерело: відкриті джерела

 Наразі реклама та магазини косметики пропонують нам придбати величезну кількість шампунів, бальзамів та кондиціонерів, які б могли вилікувати посічені кінчики. Надія каже, що такі засоби дійсно можуть допомогти, але тільки якщо ви їх придбаєте з-поміж професійної косметики. На жаль, мас-маркет з цією проблемою не допоможе впоратися. 

«Посіченими кінчики роблять неправильне фарбування та укладання. Часто такі проблеми бувають у людей, які фарбуються в блонд. Якщо неправильно перейти з темного у світлий колір, волосся стає дуже пошкодженим. Тоді маскою, шампунем та термозахистом не обійдешся, треба буде купляти додаткові засоби для догляду.» – розповіла Надія.

Поширенні помилки при фарбуванні волосся та як їх уникнути

Як і з порадами щодо правильного догляду за волоссям, більшість рекомендацій щодо фарбування можна давати людині після особистої зустрічі та огляду. Але й в цьому випадку існують основні правила, які підходять кожному. 

«Якщо ви хочете перейти з дуже темного кольору у світлий, то маєте розуміти, що це буде займати великий проміжок часу. Є основні тони з 1 до 10, де 1 це чорний, а 10 – блонд. Будь-які барвники висвітлюють тільки на 5 або 4 тони. Тому такі кардинальні зміни за один раз нереально зробити. В ідеалі треба 5-6 фарбування з поступовою зміною кольору, щоб перейти від чорного в блонд. За цей час волосся зможе адаптуватися до змін», – пояснює Надія.

Правильний підхід до фарбування волосся зменшить ризик виникнення механічних пошкоджень на ньому. Джерело: відкриті джерела

Надія також розповіла, що є фарба для коренів волосся, а є для довжини. Якщо вашою метою є зафарбовування сивини, то треба обирати окремий барвник виходячи з того, яке у вас відсоткове співвідношення сивого волосся до не сивого. 

«Якщо у вас 10 % сивини, то для цього є один барвник, якщо більше – то вже інший. Якщо у вас сивина на коренях, то треба фарбувати їх аміачною фарбою, адже вона найкраще зафарбовує сивину. На довжині волосся є більш зношене та слабке, і коли ви на довжину наносите аміачний фарбник, то колір вже буде інший, темніший, ніж ви очікували. А правильне фарбування це коли корінь темніше, ніж довжина. Якщо говорити професійною мовою, то довжина має бути завжди світліша хоча б на один тон. Тоді фарбування матиме гарний вигляд», – говорить Надія.

Надія говорить, що такий спосіб фарбування можна приміряти й для фарбування вдома, а не тільки в салоні. Люди часто наносять один і той самий фарбник на всю довжину та на корені. Замість цього, 1 см коренів профарбуйте окремо іншою фарбою. Через це вигляд волосся буде естетичнішим. 

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 3 Квітня 2025
Поповнення мобільного телефону / фото ілюстративне, iStock

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.

Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як поповнити рахунок через телефон

Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.

Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк

Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
  • обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
  • ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.

Для користувачів Монобанк інструкція така:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
  • у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
  • обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
  • натиснути “Поповнити”.

Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.

Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора

Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро