Як правильно доглядати за волоссям

Семаковська Тетяна 17:13, 3 Липня 2023

Головна 2 cc44bДогляд за волоссям може здатися дуже простою та базовою процедурою. Втім, існують багато рекомендацій та практик, які допоможуть вам зменшити ступінь пошкодження та отримати кращий зовнішній вигляд. Надія Сироєдова, перукарка та стилістка, розповіла нашій редакції про найпоширеніші помилки в процесі догляду за волоссям та про способи їх уникнути.

Як правильно доглядати за волоссям — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA»

Миття голови та укладання волосся це те, що систематично робить кожна людина. Проте, часто люди можуть допускати помилки у догляді, які шкодять здоров’ю волосся та його вигляду. Коректні процедури не займають багато часу та грошей. Головне в цьому процесі зрозуміти, як правильно доглядати за волоссям, щоб не нашкодити йому. 

Надія. Джерело: надане героїнею

Як правильно мити голову?

Правильний спосіб миття волосся допоможе вам завжди мати гарну зачіску. Відповіді на питання на кшталт “які засоби для догляду за волоссям обрати”, “як часто мити волосся” тощо, можна отримати після особистої консультації зі спеціалістами. Але існують конкретні рекомендації щодо миття волосся та послідовності дій у цьому процесі, які варто виконувати всім, не залежно від типу волосся та шкіри. 

Є рекомендована послідовність миття волосся, яке допоможе йому виглядати гарнішим. Джерело: відкриті джерела

«Якісь особливі рекомендації по догляду за волоссям можливо дати лише при особистому огляді та оцінки його стану. Проте, існує низка загальних правил, які я б радила виконувати всім людям. Вони не потребують багато часу. Потрібно лише не лінуватися та зберігати послідовність дій під час правильного догляду за волоссям. Це допоможе зберегти його здоровий та гарний вигляд,» – розповіла Надія

Надія рекомендує завжди мити голову два рази. На це не потрібно багато додаткового часу, а кінцевий результат буде того вартувати. 

«Перше, що необхідно робити, це мити двічі голову. Перший раз ми не можемо помити голову якісно, ми тільки розпушуємо захисний шар, який виробляє шкіра: пил, бруд та все інше, що ми на голові назбирали за час ходіння. Тобто, перше миття, це тільки підготовка вашої шкіри та волосся до промивання. Другий раз ви наносите шампунь і маєте більше піни. І вдруге ви вже ретельніше промиваєте волосся. Варто основну увагу приділяти миттю шкіри голови, а не основної довжини самого волосся. Також, бажано мити голову вниз головою. Адже в домашніх умовах ви так зможете ретельніше її промити. Під душем такого ж ефекту не буде і, в результаті, ви отримаєте прибитий до голови корінь», – радить Надія.

Треба мити волосся два рази, адже вперше ви тільки готуєте вашу шкіру голови до миття. Джерело: відкриті джерела

Надія розповідає, що після того, як ви двічі помили голову, обов’язково треба рушником прибирати зайву вологу. Потім треба нанести продукти за доглядом. Це може бути або кондиціонер, або маска. 

«Такі доглядові продукти та їх типи залежать від кожного конкретного клієнта та стану волосся. Якщо волосся пористе, густе, висвітлене, фарбоване, зіпсоване тощо, то  бажано наносити маску. Якщо волосся нефарбоване, тонке, то достатньо використовувати просто кондиціонер. Такі засоби треба наносити не на шкіру, а на довжину волосся. Відступаєте від шкіри десь сантиметрів 15, адже до цього це здоровий волос і він не потребує додаткового догляду. Після нанесення кондиціонера або маски можна додатково прочесати волосся, так ви рівномірно розподілите продукт. І після цього змиваємо», – розповідає Надія 

Після шампуню обов’язково використайте кондиціонер або маску для волосся. Джерело: відкриті джерела

 Надія не рекомендує ходити у рушнику понад 5 хвилин. Якщо волосся пересохне, то ви йому вже не зможете придати об’єм або укласти його. 

«Волосся, як пластилін. Воно звикає до вашої форми, яку ви зазвичай носите. Якщо ви ніколи не вкладали корінь об’ємно, то ви не зможете цього зробити не з першого, не з другого разу. Його треба навчити, що ви від нього хочете об’єму. Тому бажано після кожного миття голови просушувати його феном», – радить Надія.

Крім того, якщо залишати волосся висихати без фену, корінь буде прилипле до шкіри голови й та не буде «дихати». Навіть під час спеки, треба підсушити хоча б корінь, щоб він не був мокрий. Якщо корінь не дихає, він буде виглядати більш жирним та позбавленим об’єму. 

«Волоссю не подобається недбалість. Йому комфортніше, коли за ним хоча б мінімально доглядають. Тому мити правильно голову обов’язково для його гарного вигляду. Інколи, це навіть краще, ніж стрижка», – поділилася Надія.

Що робити, щоб волосся було здоровим та гарним

Надія розповіла, що волосся просто так поганим не буває. Воно від природи у людей гарне. Нездоровим волосся може стати з різних причин. В основному це стається через механічні пошкодження (укладки, фарбування) або проблеми зі здоров’ям. У другому випадку потрібно звернутися за консультацією до лікарів. Проте, щоб уникнути механічних пошкоджень треба правильно обирати способи сушіння, укладки волосся та засоби за його доглядом. 

Не захоплюйтеся прасками та плойками для волосся. Джерело: відкриті джерела

«Щоб уникнути механічних пошкоджень волосся, я завжди рекомендую своїм клієнтам не захоплюватися. Переважно це відбувається через праски та плойки для волосся. Фен теж може викликати пошкодження, але дуже рідко. Він не такий шкідливий.  В основному люди оброблюють праскою одну прядку по три-чотири рази. Це неправильно і завдає шкоди. Достатньо всього одного разу на прядку» – розповіла Надія.

Надія радить всім мати базовий комплект засобів для догляду за волоссям: шампунь, кондиціонер або маска та термозахист. Це три основних засоби, які мають бути у кожного. Все інше, якщо волосся безпроблемне, це додатковий догляд. Більшій кількості людей це не потрібно. 

Вам буде цікаво

Є основні три засоби для догляду за волоссям: шампунь, кондиціонер або маска та термозахист. Джерело: відкриті джерела

 Наразі реклама та магазини косметики пропонують нам придбати величезну кількість шампунів, бальзамів та кондиціонерів, які б могли вилікувати посічені кінчики. Надія каже, що такі засоби дійсно можуть допомогти, але тільки якщо ви їх придбаєте з-поміж професійної косметики. На жаль, мас-маркет з цією проблемою не допоможе впоратися. 

«Посіченими кінчики роблять неправильне фарбування та укладання. Часто такі проблеми бувають у людей, які фарбуються в блонд. Якщо неправильно перейти з темного у світлий колір, волосся стає дуже пошкодженим. Тоді маскою, шампунем та термозахистом не обійдешся, треба буде купляти додаткові засоби для догляду.» – розповіла Надія.

Поширенні помилки при фарбуванні волосся та як їх уникнути

Як і з порадами щодо правильного догляду за волоссям, більшість рекомендацій щодо фарбування можна давати людині після особистої зустрічі та огляду. Але й в цьому випадку існують основні правила, які підходять кожному. 

«Якщо ви хочете перейти з дуже темного кольору у світлий, то маєте розуміти, що це буде займати великий проміжок часу. Є основні тони з 1 до 10, де 1 це чорний, а 10 – блонд. Будь-які барвники висвітлюють тільки на 5 або 4 тони. Тому такі кардинальні зміни за один раз нереально зробити. В ідеалі треба 5-6 фарбування з поступовою зміною кольору, щоб перейти від чорного в блонд. За цей час волосся зможе адаптуватися до змін», – пояснює Надія.

Правильний підхід до фарбування волосся зменшить ризик виникнення механічних пошкоджень на ньому. Джерело: відкриті джерела

Надія також розповіла, що є фарба для коренів волосся, а є для довжини. Якщо вашою метою є зафарбовування сивини, то треба обирати окремий барвник виходячи з того, яке у вас відсоткове співвідношення сивого волосся до не сивого. 

«Якщо у вас 10 % сивини, то для цього є один барвник, якщо більше – то вже інший. Якщо у вас сивина на коренях, то треба фарбувати їх аміачною фарбою, адже вона найкраще зафарбовує сивину. На довжині волосся є більш зношене та слабке, і коли ви на довжину наносите аміачний фарбник, то колір вже буде інший, темніший, ніж ви очікували. А правильне фарбування це коли корінь темніше, ніж довжина. Якщо говорити професійною мовою, то довжина має бути завжди світліша хоча б на один тон. Тоді фарбування матиме гарний вигляд», – говорить Надія.

Надія говорить, що такий спосіб фарбування можна приміряти й для фарбування вдома, а не тільки в салоні. Люди часто наносять один і той самий фарбник на всю довжину та на корені. Замість цього, 1 см коренів профарбуйте окремо іншою фарбою. Через це вигляд волосся буде естетичнішим. 

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро