Вивчення англійської мови за кордоном для українців

Семаковська Тетяна 09:32, 30 Червня 2023

За даними соціологів лише 51% українців мають певні знання англійської мови, але лише 23% мають здатність читати, писати та спілкуватися нею. В сучасному світі знання мов це обов’язкова умова для успіху у кар’єрі. Зокрема це стосується людей, які виїхали за кордон рятуючись від війни. Час та бажання є основними умовами вивчення мови за кордоном. Олена Кузіна, вчителька англійської мови з Донеччини, розповіла нашій редакції про те, як вивчити мову за кордоном для дорослих та дітей.

Про вивчення англійської мови за кордоном — читайте в матеріалі «Бахмут.IN.UA».

Завдяки знанню англійської мови ви зможете комфортно себе почуватися в багатьох країнах світу. Крім того, все частіше це стає обов’язковим для отримання роботи. Важливо постійно працювати над своїми мовними навичками. В різних країнах для вас відкрито багато можливостей для навчання. Це можуть бути, мовні школи за кордоном, освітні гуртки, розмовні клуби або індивідуальні заняття.

Олена. Джерело: надане героїнею

«Англійська є мовою міжнародного спілкування. Через це у нас є декілька пунктів, які, на мою думку, є найважливішими для того, щоб знайти мотивацію її вивчення. Для студентів це є найбільш актуальним, адже англійська є доступом до навчання у ВНЗ за кордоном. Також це дає можливість брати участь у міжнародних проєктах як для дітей, так і для дорослих. Крім того, існує безліч навчальних матеріалів англійською мовою (підручники, презентації, книги тощо), які, на жаль, не всі є в перекладі українською. Знання англійської завжди буде умовою, яка поєднує людей з усіх країн» – розповідає Олена

Англійська мова для дітей за кордоном

Вивчення мов краще починати з дитинства, адже саме тоді легше засвоювати нову інформацію. До того ж англійська для дітей за кордоном це важливий етап адаптації та розвитку. Для українців наразі існує велика кількість освітніх програм та безкоштовних мовних курсів в Європі. 

Вивчати англійську краще з дитинства. Джерело: Greencountry

«Я вважаю, що зараз для українців є дуже багато привілеїв. Я можу сказати зі свого досвіду перебування в Німеччині, є організація Job Centre, яка приймає людей, надає нам і фінансову, соціальну і будь-яку іншу допомогу. Вони дають можливість вивчення дітям мови, переважно німецької. Але, за потреби, якщо у людини дійсно низький рівень володіння англійською, то вони пропонують курси для додаткових занять. Також, можна знайти мовні курси від Червоного Хреста або інших організацій, які працюють у різних країнах», – розповідає Олена. 

Олена також розповідає, що важливо зацікавити дитину під час будь-якого навчання. Адже вивчення іноземних мов є процесом, який потребує часу та бажання. 

Дітям важливо надавати інформацію через гру. Джерело: Englishdom

«Акцент має бути на самій дитині й на процесі навчання, а не на кінцевому результаті. Важливим є сам процес, який дитині має бути цікавим. Треба обирати той матеріал, який буде націлений саме на дитину. Важливо давати право вибору. Це стосується як самих мовних уроків, так і пошуку тієї організації або людини, яка буде з дитиною займатися. Для одної дитини можуть краще підходити індивідуальні заняття, для іншої – групові, коли вона може поділитися історіями не тільки з вчителем, але й з однолітками та друзями. Найкраще дитина навчається в умовах виклику. Тобто це зона, яка знаходиться на виході з зони комфорту та на межі з зоною хаосу. Це не має бути постійним викликом або емоційним навантаженням на дитину, але й не має бути постійної зони комфорту. Дитині цікаво лише тоді, коли вона дізнається щось нове. Це можу бути рольові ігри, застосування сучасних технологій тощо. В будь-якому випадку, це має бути гра, адже саме так діти навчаються» – поділилася Олена

Англійська мова для студентів за кордоном

Студентам іноземна мова часто потрібна для отримання освіти. Вивчення англійської мови за кордоном для них теж часто відбувається на безоплатній основі. Вищенаведені організації проводять навчання не тільки для дітей, але й для студентів та дорослих. 

«Не останнє місце може займати пошук університетів або професійних училищ, в яких студенти отримують практичні та теоретичні знання. Такі заклади також пропонують студентські курси для вивчення англійської мови» – радить Олена

Вам буде цікаво

Знання англійської мови допоможе студентам здобути освіту за кордоном. Джерело: відкриті джерела

Олена зауважує, що участь тільки у мовних курсах не забезпечить вам знання англійської. Для успішного результату необхідно мати постійну практику. 

«Англійська мова вчиться завжди через спілкування. Це можуть бути розмовні клуби або можна знайти собі людину, з якою ти будеш просто спілкуватися англійською. Все відбувається тільки через практику.» – розповідає Олена

Англійська мова для  дорослих за кордоном

Якщо ви у дорослому житті вирішили вивчити англійську, то для вас теж існують курси вивчення мов для українців за кордоном. 

Вивчати англійську ніколи не пізно. Джерело: НУШ

«Для дорослих є школи для вивчення мови. Зазвичай це групові заняття на 20-25 людей з викладачами, які є носіями мови або мають високий рівень знань. Також можливими є індивідуальні заняття. Тут теж важливо розуміти, як кому краще: сам на сам із вчителем або у групі», – розповідає Олена

Інколи людям може здаватися, що вивчення англійської мови у дорослому віці є складним та даремним процесом. Але це не так, пізнавати й вивчати щось нове корисно у будь-який період життя. 

«Наскільки це буде ефективним залежить від самої людини. На особистому прикладі вивчення німецької мови, з якою я не стикалася жодного разу, я можу сказати, що за 9 місяців курсу я вже маю рівень В1. З таким рівнем вже можна жити у країні та закривати базові потреби. Вивчення мови залежить від самоорганізації та мотивації. Треба ставити для себе кінцеву мету та, що не менш важливо, отримувати задоволення від її досягання. Тобто кожен крок має бути продуктивним, ефективним та має надихати тебе на наступний крок. Дуже важливо бути послідовним у вивченні англійської мови. Я завжди раджу своїм учням, що це треба підходити до вивчення за системою, що зараз я займаюся тільки читанням, через місяць аудіюванням тощо. Це все має бути взаємопов’язаним. Мають бути протягом дня залучені якщо не всі, то два-три види мовленнєвої діяльності», – радить Олена.

Поради щодо вивчення англійської мови

Олена радить ніколи не опускати руки. Для багатьох доросли є проблемою, що з першого разу не вдалося, з другого теж, тоді втретє ми не підемо щось робити. Таким чином це не діє. Скільки буде спроб, помилок, намагань та зусиль в це вкладено залежить від кожної окремої людини. Хтось зможе з першого разу отримати високий рівень знань, а для когось це займає в чотири рази більше часу. Тому найголовніше поставити мету, не опускати руки й впевнено до неї йти.

Під час вивчення мов головне не здаватися. Джерело: відкриті джерела

Крім того, Олена вважає, що важливо знайти викладача, з яким буде комфортно. Якщо для дітей це зона виклику, то багатьом дорослим подібний виклик може бути зайвим стресом, якого у нас всіх і так більш ніж достатньо. Якщо з викладачем комфортно, якщо ви з ним на одній хвилі це є важливим для успішного навчання. 

«Найголовніше це не боятися говорити. Кожен проходить ці етапи мовного бар’єра. Перший: ми нічого не розуміємо та нічого не кажемо. Наступний етап, я його називаю етап собаки, коли ми все розуміємо, але нічого не можемо сказати. На цьому етапі треба себе пересилити й починати говорити. Не важливо, скільки буде помилок, не важливо, який у вас словниковий запас. Найголовнішим є пробувати. Ніхто не буде вас докоряти за ці помилки та ніхто не буде сміятися. Ви не отримаєте високий рівень знання англійської, якщо не будете розмовляти. Можна починати з елементарного: замовити щось у кафе чи заговорити до сусіда тощо. Крім того, зараз є безліч додатків, де ти можеш знайти співрозмовника для мовної практики, наприклад Tandem», – розповіла Олена.

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро