Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі ягоди залишається, тож у багатьох виникає питання — як правильно заморозити сезонні фрукти та овочі, та що заморозити на зиму?
Бахмутська кондитерка Ганна Полосухіна поділилася секретами заморозки сезонних ягід та овочів.
Як зберігати ягоди на зиму?
Заморозити фрукти та овочі в домашніх умовах – це можливість зберегти літні вітаміни, а також заощадити гроші на харчуванні.
“Літо найсмачніша пора року, із дозріванням першої ягідки на городі, в нашому генетичному коді одразу запускається бажання робити запаси. Як же хочеться взимку теж ласувати смачними фруктами. Як мама трьох діток, я просто не маю часу на джеми, компоти, варення, а як сучасна людина я добре розумію, що перш за все сезонні фрукти — це вітаміни. Але треба правильно їх зберегти. Тому заморожування найкращий спосіб це зробити”, — розповідає пані Ганна.
Експертка пояснює, що якщо ми говоримо про виробничі потужності — зробити шокову заморозку не складе труднощів. Однак вдома на заморозку сезонних овочів та фруктів треба більше часу та підготовки.
Як заморозити фрукти на зиму?
Полуниця / фото з відкритих джерел
Ганна Полухіна радить звернути увагу на температуру заморожування, адже чим швидше заморозиться ягода, тим більш корисна вона буде.
Сьогодні більшість морозильних камер обладнані відсіком для швидкого заморожування, однак навіть, якщо у вас звичайний холодильник з морозильним відсіком — заморозити полуницю, диню чи вишню все одно можна. Для цього за добу до планової заморозки встановіть максимально холодну температуру, і не відкривайте двері морозилки.
В ідеалі має -27°, бо тільки при -20° у фруктах зупиняється діяльність ферментів від яких псується зірваний фрукт, пояснює Ганна Полухіна.
Ягоди, які ви обрали для заморозки мають пройти наступні етапи:
- ягоди треба промити холодною водою;
- прибрати погані плоди, чи частину плоду;
- просушити їх виклавши на тканину;
- якщо фрукти великі, то краще розрізати їх на однакові частини;
- далі потрібно приготувати деко, та викласти ягоди одним шаром.
- після цього помістити у камеру до заморожування.
Як зберігати заморожені фрукти?
Заморожені ягоди / фото з відкритих джерел
Зберігти сезонні заморожені ягоди краще у пластикових контейнерах, адже так вони краще збережуть смакові якості.
Експертка також розповіла, скільки можуть стояти заморожені ягоди в холодильнику:
- ягоди зберігаються до 10 місяців;
- фрукти з кісткою 10-12 місяців;
- фрукти без кісточки 3-4 міс.
Що можна зробити з ягід смородини, полуниці та малини
Обліпиха / фото з відкритих джерел
Червону, та білу смородину можна заморозити для приготування корисних десертів, краще заморозити з гілочкою. Полуницю обов’язково потрібно морозити без хвостиків, краще робити з неї пюре. Малину в ідеалі обрати більш плотніший сорт ягід, а от вишню залишити з кісточкою.
Для заморозки слив та абрикосів підібрати потрібно невеликі плоди і заморозити їх з кісточкою, якщо морозити без кісточки, то через три місяці на них з’явиться липкий сироп.
Пюре з фруктів потрібно заморожувати у контейнерах, але під час заморозки пюре треба 2-3 рази добре перемішати, тоді воно не буде промерзати пластом, а буде більш схоже на морозиво,
Обліпиху, калину журавлину експертка радить міксувати з малиною та м’ятою, а з цього вже робити пюре. Цю суміш потім можна додавати у чай, на одне горнятко 1-2 чайних ложки пюре, мед та апельсин.
як правильно заморозити свіжі огірки
Сезонні овочі / фото з відкритих джерел
Ганна Полосухіна радить також заморозити овочі, зокрема й огірки, їх потрібно порізати кубиками, й нарізані огірки покласти у контейнери.
Потім взимку огірки можна не розморожуючи додати до олів’є чи окрошки. Буде смачно. Якщо ви любите горошок його теж можна заморозити, для цього потрібно висипати його на хвилину у кип’яток і швидко пересипати у воду з льодом, щоб він залишився насиченого кольору, після цього горошок можна заморожувати. З таким горошком новорічний олів’є буде смачний і дуже яскравий, запевняє експертка. Заморожені овочі вдома завжди виручать, якщо потрібно щось швидко зготувати.
Як заморозити зелень?
Зелень / фото відкритих джерел
Зелень також можна заморозити на зиму, зокрема це:
- кріп;
- петрушка;
- шпинат.
Кріп потрібно промити, висушити на тканинному рушничку, потім дрібно нарізати й суміш пересипати у невеликі пакети, щоб було зручно діставати й додавати порційно у супи, салати чи інші страви. Петрушку можна заморозити аналогічним шляхом.
Шпинат потрібно промити, покласти на тканинний рушничок, після цього порізати й збити в блендері отриману суміш можна розлити у форми для льоду й заморозити, після цього шпинат зручно додавати порційно у страви, як от кіш, суп, чи додати до омлету.
Заморозка грибів: секрети безпечного приготування
Білий гриб / фото з відкритих джерел
Літом також відкривається сезон грибів, якщо ви хочете зекономити взимку — заморожуйте гриби у сезонну пору. Краще за все гриби заморожувати вареними, щоб точно впевнитися, що ви випадково не придбали, чи не назбирали в лісі поганку.
Для цього гриби очистіть, потім покладіть у холодну воду, додайте цілу очищену головку білої цибулі — дочекайтеся кипіння, якщо цибуля отримала синюватий відтінок, це означає, що серед грибів є отруйний.
Якщо ж вона не набула синього кольору – тоді все гаразд. Гриби остудіть, потім бланшовані гриби поскладайте в контейнери чи пакети, їх не розморожуючи додавайте у супи, кладіть на сковорідку до омлету чи готуйте з ними підливу.
Читайте також:
- Сорбет або тирамісу: кондитерка з Бахмута розповідає, що можна приготувати з ягід
- Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго
- Гріємося вдома: рецепти чаїв, які легко приготувати
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!