Від початку повномасштабної війни тисячі бахмутяни евакуювалися з міста, й зараз перебувають у різних областях України. Для отримання гуманітарної допомоги та інших видів послуг безкоштовно переселенці реєструються, щоб отримати статус внутрішньо-переміщеної особи.
Скільки бахмутян мають статус ВПО редакція «Бахмут IN.UA» дізнавалася у Міністерства соціальної політики України.
Бахмутяни в статусі ВПО
Як повідомили в ДП «Інформаційному центрі Мінсоцполітики» загалом налічують 19 224 переселенців, які з 2014 року були зареєстровані в місті Бахмут, як ВПО.
Після початку повномасштабного вторгнення з Бахмутської громади вибули та зареєструвалися як ВПО — 48 111 осіб.
Як оформити статус ВПО?
Якщо ви ще не отримали статус ВПО зробити це можна двома способами:
- онлайн у мобільному застосунку Дія
- офлайн — через ЦНАПи, органи соціального захисту населення та виконавчі органи сільських, селищних чи міських рад
У випадку офлайн, вам потрібно обрати найближчий до вас відділ соцзахисту або ЦНАП, який надає послуги для ВПО. Знайти свою область за посиланням.
Якщо ви проживаєте в Києві звертайтеся за оформленням до районних управлінь соціального захисту за місцем фактичного проживання. Переглянути їхні контакти можна за посиланням.
Вам необхідно підготувати всі необхідні документи, обрати банківську картку для виплат або замовити нову у будь-якому банку. Також потрібно відвідати Центр та подати заяву на отримання допомоги.
Якщо у паспорті немає даних про реєстрацію місця проживання в одному з відповідних регіонів, візьміть із собою будь-який документ для підтвердження. Це може бути військовий квиток, трудова книжка, право власності на майно тощо.
Зазвичай довідку з підписом і печаткою видають у той же день. Однак якщо у ваших документах відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання на території, з якої ви евакуювалися, розгляд заяви може тривати до 15 робочих днів.
Центри підтримки для ВПО
Сьогодні для бахмутян по всій Україні діють Центри Підтримки, які надають гуманітарну, юридичну, соціальну та психологічну допомогу. Наразі вони працюють у Києві, Дніпрі, Полтаві, Харкові, Жовтих Водах, Кривому Розі, Одесі, та Костянтинівці. Нагадаємо, що за приблизними даними лише 8% бахмутян обрали евакуюватися на сторону росії.
Фото: з відкритих джерел
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!