Без літака: чим доїхати до Польщі?

Семаковська Тетяна 09:46, 16 Червня 2023

Польща під час війни для українців стала, чи не другим домом, сюди евакуювалися багато жінок з дітьми. Але, крім того, Польща ще є красивою й бюджетною країною для подорожі, або зручною точкою у транзиті до іншої країни. 

Журналістка редакції «Бахмут IN.UA» Тетяна на власному досвіді розповідає, як доїхати до Польщі швидко та бюджетно.

Чим доїхати до Польщі?

Перед будь-якою подорожжю ми зазвичай шукаємо для себе зручний маршрут. Сьогодні дістатися до Польщі можна різними варіантами: власною машиною, автобусом, або потягом. Поїхати в Польшу потягом – один із найпопулярніших варіантів.

«Для поїздки я обирала зручний для себе спосіб — автобус, він також був найбюджетнішим варіантом, квиток купувала зі Львова через спеціальний сервіс FlixBus. Спочатку розглядала варіант поїздки потягом до Варшави, але квитків на потрібний маршрут не було, а варіант пересадки з Пшемишлю до Варшави я не розглядала, бо це було б дорожче та зайняло більше часу у дорозі», — каже Тетяна.

Як дістатись до Польщі автобусом?

avtobus loukost Lviv a85a8

Такі автобуси швидко та комфортно допоможуть дістатися до Польщі. Фото: з відкритих джерел

Маршрут до Польщі автобусом один із найоптимальніших в плані бюджету та часу. Тетяна купувала квиток зі Львова до Варшави, він обійшовся у 1399 гривень. Автобусом в Польщу зручно добиратися ще й тому, що багато перевізників їздять з малих міст, в той час, як залізниця є не всюди.

Це хороший варіант доїхати до Польщі без пересадок, автобусні рейси до Польщі часто відправляються зі Львова та Києва, зокрема їде перевізник FlixBus. Загалом доїзд з України до Польщі у Тетяни зайняв близько 9 годин.

«Автобус був чистий та комфортний, в кожного пасажира була розетка для зарядки телефону, також в транспорті працював Wi-Fi, тож за потреби можна працювати. Водій допомагав пасажирам та підказував про те, як буде відбуватися процес перетину кордону, просив завчасно приготувати паспорти», — пояснює співрозмовниця.

Придбати квитки на автобус з України до Польщі можна на сервісі FlixBus.

Як дешево доїхати до Польщі?

botanichni sady kyyeva 87257

Столиця. Фото: з відкритих джерел

«Коли я шукала способи дістатися до Польщі, насамперед звертала на бюджетні та швидкі варіанти, зазвичай перевізник пропонує декілька варіантів, багато рейсів прямувало з Києва, тож мешканцям столиці не важко обрати потрібний варіант», — каже Тетяна.

Зі столиці до Польщі їдуть ряд маршрутів FlixBus:

  • 3224: Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – Люблін – Варшава
  • 3220: Київ – Коростень – Сарни – Ковель – Люблін – Варшава – Новий-Двір-Мазовецький (аеропорт Варшава-Модлін)
  • N3225: Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – Люблін – аеропорт Варшава-Шопен – Варшава (автостанція Заходня) – Новий-Двір-Мазовецький (аеропорт Варшава-Модлін)
  • N3223: Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – Люблін – Варшава – Лодзь – Познань
  • N3226: Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – Люблін – Варшава – Торунь – Бидгощ –Гданськ – Гдиня

Загалом, з Києва до Варшави сьогодні відправляються 7 прямих рейсів щоденно, і ще 2 – зі Львова, та по одному з Одеси та Чернівців. Всі вони – доступні для бронювання на сайті.

Поїхати в Польщу потягом

1481303235 vagon intercity b65b2

Доїхати до Польщі можна потягом. Фото: з відкритих джерел

Дістатися до Польщі можна й потягом, але скоріше за все доведеться їхати з пересадками, пояснює Тетяна. Є потяг Київ – Варшава номер 67, за розкладом він відправляється зі станції Київ-Пас. о 18.14 і прибуває на станцію Варшава Всходня о 10.06 за місцевим часом. Дорога займає близько 15 годин.

Тетяна каже, що також розглядала варіант доїзду до Варшави поїздом, але їй не вдалося купити квиток. За словами співрозмовниці, вона шукала квитки за два місяці до поїздки, але місця були відсутні. Укрзалізниця пояснює, що квитки на потяг Київ-Варшава можна купити тільки через застосунок, однак, каже Тетяна, місць не було.

«Є інший потяг, який курсує зі Львова до Перемишля, але далі потрібно шукати потяг до Варшави, я зрозуміла, що це займе довше часу, ніж поїздка автобусом», — додає журналістка

Поїхати в Польщу на потязі можна, але спіймати квиток буде значно важче. Спробуйте розглянути варіант доїзду до Хелму, один із рейсів також відправляється з Києва. З Хелму можна доїхати до Варшави або потягом через пересадку, або автобусом.

Пересадка в Польщі на літак

e153ce0244a7d300fe4db0f0ff430a3c b8bce

Аеропорт Шопена у Варшаві. Фото: з відкритих джерел

Зазвичай популярні авіарейси з Польщі відправляються з двох аеропортів:

  • перший — Варшавський аеропорт ім. Фридерика Шопена
  • другий — Аеропорт Варшава-Модлін.

До обох аеропортів можна доїхати громадським транспортом.

«Зверніть увагу, якщо ви приїжджаєте на автовокзал увечері, або й вдень — там часто з’являються так звані таксисти, які пропонують довезти до аеропорту за 5 євро з особи. Однак, якщо скористаєтеся громадським транспортом не витратите більше, ніж 5 злотих на дорогу. Злоті потрібно мати при собі, так зручніше, бажано мати дрібні валюти для автобуса до аеропорту», — каже Тетяна.

Журналістка радить перед поїздкою в Польщу проконсультуватися з мобільним оператором щодо роумінгу, щоб підключити бюджетний тариф, щоб знайти зупинку громадського транспорту можна користуватися сервісом — Гугл-карти. Також каже Тетяна, не забудьте в Україні обміняти гривні на злоті, якщо ви їдете через Польщу, просто як через транзитний пункт — вистачить 50 злотих. Ці кошти підуть на питну воду, їжу та громадський транспорт.

Вам буде цікаво

Фото: «Бахмут IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро