Зниклі діти: які сервіси стануть у пригоді під час пошуку?

Семаковська Тетяна 18:39, 25 Травня 2023

Фото1 b48cf

Сьогодні, 25 травня, у світі відзначають Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Через війни, конфлікти та природні катаклізми щодня зникає велика кількість дітей, які потім не повертаються додому.

В Україні через війну на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій щодня зникають неповнолітні. За даними Національної поліції України, нині офіційно зниклими вважаються 392 дитини, пише «Gwara Media».

Точну кількість постраждалих встановити неможливо через бойові дії та те, що не всі батьки заявляють про зникнення неповнолітніх. Окрім того, станом на 25 травня понад 1466 дітей стали жертвами війни: 984 з них отримали тяжкі поранення, а 482 — загинули.

Сервіс для пошуку зниклих дітей

Зазначимо, що в серпні минулого року Міністерство реінтеграції разом із Національним інформаційним бюро створили єдину платформу «Діти війни», що надає актуальну інформацію про дітей, які постраждали внаслідок російської агресії проти України. Кількісні показники оновлюються щодня.

«Цей портал створено як інструмент пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації», — зазначила координаторка платформи Дарія Герасимчук.

Ініціатива допомагає не лише ознайомитися з кількістю жертв серед дітей, але і звернутися в разі будь-якого порушення прав і свобод дитини. Зокрема, повідомити:

  • про дитину, яка загубилася;
  • про злочин, скоєний проти дитини;
  • якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
  • якщо вам відомо про факт депортації дитини;
  • про примусову зміну громадянства та документів дитини;
  • про інші порушення прав дитини під час війни.

Застосунок для пошуку зниклих дітей

Зазначимо, що 6 квітня Національна поліція запустила додаток «Reunite Ukraine».

«Це універсальний інструмент пошуку дітей, з якими втрачено зв’язок, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, були змушені виїхати за межі України або незаконно депортовані до Російської Федерації, Білорусі чи тимчасово окупованих територій України», — зазначив заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич.

Додаток розробили в спільно з американською компанією «Find My Parent». Він також допомагатиме возз’єднанню українських родин, які втратили зв’язок через війну або були незаконно депортовані.

Завантажити застосунок можна за посиланням: для iOS, для Android.

Фото 9ccf3Додаток «Reunite Ukraine». Фото: МВС

«Amber Alert»

Система «Amber Alert» розглядається як допоміжний якісний сучасний правоохоронний інструмент, спрямований на захист прав та інтересів дітей.

Метою системи сповіщення є поширення інформації про зниклу дитину серед населення в соцмережах зі стислими відомостями про неї.

Функція вбудована у Facebook та Instagram. Тобто, у разі зникнення дитини, соцмережі поширюють сповіщення «Amber Alert» серед користувачів, з урахуванням геолокації — у радіусі 160 кілометрів від населеного пункту, де сталась подія, де востаннє бачили дитину. Ці сповіщення включають детальну інформацію та фотографію дитини.

Користувачі соцмереж зможуть отримати всі деталі про зниклу дитину через перехід за посиланням на офіційний ресурс Національної поліції, а також поширити інформацію на своїй сторінці. В Україні функція працює лише через Facebook.

До слова, програму створили в США в 1996 році. Після трагічного випадку, коли в Техасі викрали дівчинка на ім’я Амбер, яку не вдалося врятувати.

Читайте також: Освіта в Україні та закордоном: де краще? 

Раніше ми повідомляли, що в Україні готується законопроєкт щодо покарання чоловіків, які незаконно виїхали з країни під час війни. Це буде спільна ініціатива Верховної ради та Кабінету Міністрів.

Фото: Дмитро Муравський

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

ід картка оформити

Паспортний сервіс, ЦНАП та Дія: як отримати картку ID

Сьогодні більшість українців переходять на електронні документи, а також оформляють картку з електронним носієм. Як отримати ID-паспорт в Україні, скільки коштує така послуга та де […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. […]

Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Минулого року українцям довелося вчитися жити та адаптуватися до блекаутів. Такі речі, як газові горілки стали звичними та допомагали людям пережити відключення електроенергії. З настанням […]

Лікарня Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова

Які медичні послуги можна безоплатно отримати у Львові

Кожен пацієнт може безоплатно пройти діагностичні та лабораторні обстеження у місті Лева. Таке право мають громадяни, які підписали декларацію з сімейним лікарем.  Про це повідомляє […]

14:28, 24.09.2023 Микола Ситник