Батьки бахмутських випускників хочуть отримувати документи поштою: чи можливо це?

Семаковська Тетяна 13:36, 22 Квітня 2023

Документи 2e012

Батьки випускників Бахмутської ЗОШ №24 незадоволені тим, що документи про закінчення школи їм пропонують забирати в Дніпрі. Через повномасштабне вторгнення росії родинам довелося евакуюватися до різних куточків України. Деякі сім’ї виїхали за кордон.

Позиція батьків 

За словами бахмутян, директорка навчального закладу наполягає на тому, щоб діти отримали документи особисто у супроводі одного з дорослих. Мовляв, треба в журналі поставити підпис, щоб отримати документ. 

Батьки апелюють до того, що родинам в Україні треба їхати обов’язково, а тим, які за кордоном, документи надішлють поштою. 

«Яка ж це вартість поїздки буде? Наразі це дуже актуальні витрати», — говорить мама одного з випускників Ксенія.

Деякі батьки дуже незадоволені, оскільки їхати далеко і треба десь зупинятися. До того ж, не всі родини мають можливість на кілька днів залишити з кимось менших дітей, щоб поїхати до Дніпра. Люди повідомляють, що на це потрібні гроші, а зараз не у всіх вони є.

Що кажуть в управлінні освіти?

Начальниця управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець пояснила «Бахмут IN.UA», що школи індивідуально вирішують, у який спосіб і де видавати документи випускникам. Вона наголосила, що ці документи підлягають реєстрації, тому батьки мають поставити підпис про їх отримання.

«Документи і в минулому році видавалися централізовано в Дніпрі. Управління отримувало від департаменту, всі директори шкіл приїздили в Дніпро і отримували на своїх випускників. Далі школи визначаються, яким чином, де видати випускникам, які знаходяться у різних місцях. Це документи, які підлягають реєстрації, за них мають розписатися батьки про отримання. Усі питання мають вирішуватися школою індивідуально. Минулого року з цією задачею впоралися. Сподіваюсь, цього року все буде добре», — розповіла Оксана Карпець.

Карпець 63d3dНачальниця управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець. Фото: Facebook

Вона також повідомила, що база для замовлення документів лише формується. За її словами, зараз ще зарано говорити про спосіб їх видачі, адже це питання неузгоджене.

«Наразі готується база для замовлення документів, перевіряються персональні дані, виключаються випадки, якщо є збіги з іншими закладами України. Вважаю, що школа ранувато вийшла на батьків.  Більш чіткий алгоритм буде пізніше, коли всі питання замовлення документів, друкування і видачі будуть узгоджені на рівні департаменту і Міністерства», — резюмувала Оксана Карпець.

Коментар директорки школи

Редакція «Бахмут IN.UA» звернулася до директорки Бахмутської ЗОШ №24, щоб вона прокоментувала цю ситуацію. Ольга Турличкіна повідомила нам, що для початку необхідно завершити навчальний рік, а вже потім говорити про видачу документів для випускників.

«Ми ще повинні дочекатися завершення навчального року, а вже потім говорити про спосіб отримання свідоцтв і атестатів. Мені зараз невідомо про якісь різні вимоги отримання документів для сімей, які виїхали, і які залишаються в Україні», — повідомила очільниця школи.

За її словами, як і минулого року документи треба буде отримати у Дніпрі на початку літа. 

«Практика минулого року показала, що всі родини, які виїхали за кордон обирали довірених осіб, які в Дніпрі забирали документи про здобуття освіти і додатки до них. Адже ми не знаємо, наскільки можна довіряти поштовим службам у цьому питанні. Як буде цього року — стане відомо у червні. Саме тоді запланована видача документів для випускників 9-х та 11-х класів», — підсумувала Ольга Турличкіна.

Читайте також: НМТ 2023: графік та предмети, які складатимуть українські вступники

Бахмутяни сподіваються, що до літа знайдеться вихід із цієї ситуації. Батьки випускників хотіли б отримати документи поштою, адже не всі мають можливість особисто приїхати до Дніпра. Зазначимо, що видача атестатів та свідоцтв випускників запланована на червень, після оприлюднення результатів національного мультипредметного тесту. 

Раніше ми писали, що цьогорічні вступники зможуть скласти НМТ за кордоном.

Фото: Дмитро Карпій

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Пакунок малюка 2024: як батькам отримати 7 689 гривень на дитину

Семаковська Тетяна 13:00, 19 Травня 2024
Мама з малюком / фото ілюстративне

Батьки новонародженого малюка можуть отримати бебі-бокс від держави вартістю у 7 689 гривень. Отримати його можна у пологовому будинку, але якщо в медзакладі пакунка немає, то протягом 30 календарних днів від дня народження дитини, батьки можуть подати заяву до ЦНАПу, аби отримати допомогу.

Де отримати пакунок малюка пояснюють на Урядовому порталі.

Допомога на дитину

У 2024 році кожна сім’я, яка має новонародженого малюка, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді “пакунка малюка”. Загальна вартість такої допомоги на дитину складає 7 689 гривень, але якщо батьки вирішать самостійно закупляти речі, то це вийде дорожче. Тому більшість новоспечених татусів та мам обирають саме бебі-бокс.

Що входить у пакунок малюка

У пакунок малюка входить 90 якісних засобів та виробів:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Усі засоби та вироби перевірені й сертифіковані.

У 2023 році послугою скористалися майже 31,9 тисячі сімей. Найбільше комплектів малюка забирали у:

  • Дніпропетровській;
  • Одеській,
  • Вінницькій,
  • Житомирській;
  • Київській областях.

Хто може отримати пакунок малюка

Бебі бокс отримати
Опікуни чи прийомні батьки теж можуть отримати пакунок малюка / фото з відкритих джерел

Більшість батьків отримують такі бебі-бокси прямо в пологових будинках.

  • біологічні батьки новонародженої дитини;
  • усиновлювачі;
  • опікуни;
  • прийомні батьки;
  • батьки-вихователі;
  • патронатні вихователі.

Зверніть увагу, що пакунок доступний у пологовому будинку одразу після народження дитини. Якщо в цей момент там немає бебі-боксів, то протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву до органів соціального захисту населення чи ЦНАПу за місцем проживання.

Чи можна отримати пакунок малюка, якщо дитина народжена не в пологовому

Якщо з певних обставин дитина була народжена не в пологовому будинку, то потрібно подати заяву про надання пакунка малюка, свідоцтво про народження дитини, а також документ, що підтверджує факт народження дитини.

Такий документ має видати заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, або медична консультативна комісія. З цими документами вам нададуть бебі-бокс.

Чи можна отримати гроші замість “Пакунка малюка”

В Україні можна отримати грошову компенсацію замість “пакунка маляюка”. Вона становить 7 689 гривень.

Як оформити грошову компенсацію

Отримати грошову компенсацію за бебі-бокс можна:

  • через особисте звернення до управління соціального захисту або ЦНАПу за місцем проживання/перебування;
  • надіславши заяву з необхідними документами поштою до управління соціального захисту райдержадміністрації;
  • скориставшись послугою єМалятко на порталі Дія.

З документів знадобляться:

  • заява за зразком, який вам нададуть;
  • відомості щодо свідоцтва про народження дитини або його копія;
  • копія посвідки на постійне або тимчасове проживання (для іноземців та осіб без громадянства);
  • копія рішення про встановлення опіки (У разі здійснення опіки над дитиною);
  • код платника податків;
  • копія рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу або до прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї);
  • довідка з пологового, що не отримували “Пакунок малюка”;
  • особовий банківський рахунок зі спеціальним режимом використання.

Зазначимо, що подати заявку для отримання компенсації потрібно не пізніше, ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пакунок малюка 2024

Пакунок малюка 2024: як батькам отримати 7 689 гривень на дитину

Батьки новонародженого малюка можуть отримати бебі-бокс від держави вартістю у 7 689 гривень. Отримати його можна у пологовому будинку, але якщо в медзакладі пакунка немає, […]

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро